Latvijā
Sabiedrība

Ploriņu brīdina par darba uzteikumu, ja viņš atkārtoti nepiekritīs rotācijai 0


Veselības ministrs Guntis Belēvičs (no kreisās) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītājs Armands Ploriņš tikšanās laikā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta arodorganizācijām.
Veselības ministrs Guntis Belēvičs (no kreisās) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītājs Armands Ploriņš tikšanās laikā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta arodorganizācijām.
Foto – LETA

Ja līdz 14.septembrim Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktors Armands Ploriņš nepiekritīs jaunajam darba piedāvājumam, esošais darba līgums tiks izbeigts.

Kā aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā (VM), šodien Ploriņš tika informēts par darba tiesisko attiecību izbeigšanu ar šā gada 14.septembri, ja viņš nepiekritīs piedāvātajiem darba līguma grozījumiem.

NMPD direktora amatam ir noteikts ierēdņa amata statuss, tādējādi NMPD direktora amats beidz pastāvēt kā darbinieka amata vieta.

Izvērtējot veselības nozares resorā esošās vakantās darbinieku amata vietas, Ploriņa izglītību un līdzšinējo darba pieredzi, VM piedāvāja noslēgt darba līgumu, ieņemot Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Operatīvās ķirurģijas centra vadītāja amatu un saglabājot pašreizējos darba samaksas nosacījumus.

Darba likums nosaka, ka, ja darbinieks nepiekrīt darba devēja piedāvātajiem darba līguma grozījumiem, darba devējam ir tiesības ne vēlāk kā mēnesi iepriekš uzteikt darba līgumu.

Ņemot vērā, ka Ploriņš nepiekrita piedāvājumam, un ievērojot to, ka viņš ir Latvijas Dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrības biedrs, VM lūdza arodbiedrības piekrišanu darba līguma grozījumiem ar Ploriņu.

Tā kā arodbiedrība ir informējusi ministriju, ka Darba likums neparedz darba devēja pienākumu prasīt arodbiedrībai iepriekšēju piekrišanu darba līguma grozījumiem, uzskatāms, ka tā piekrīt darba devēja uzteikumam.

Jau ziņots, ka Ploriņam līdz 13.jūlijam bija dokumentāli jāapliecina, ka viņš ir izvēlējies citu amatu, kuru viņš vēlas ieņemt. Tomēr NMPD direktors šādus dokumentus VM nebija iesniedzis.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka VM piedāvās Ploriņam ieņemt jebkuru citu brīvo darbinieka vakanci VM vai tās padotības iestādēs, aģentūrai LETA pastāstīja VM pārstāvis Oskars Šneiders.

Vaicāts, kāds ir iemesls šādam piedāvājumam, Šneiders stāstīja, ka, ņemot vērā to, ka veselības ministrs Guntis Belēvičs (V) ir uzdevis NMPD vadītāja amatu pārveidot par ierēdņa amatu, Ploriņš to automātiski bez konkursa izturēšanas nevar ieņemt, tāpēc atbilstoši Darba likumam ministrijai viņam ir jāpiedāvā cits amats.

LA.lv