×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
14. oktobris, 2014
Drukāt

Policija brīdina par plašiem reidiem ceļu satiksmes drošības uzlabošanai (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Lai uzlabotu neapmierinošo satiksmes drošību uz ceļiem, Valsts policija (VP) vismaz rudens periodā veiks plānotus metodiskus reidus, šodien žurnālistus informēja VP Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs.

Patlaban policija jau sākusi pastiprināti uzraudzīt satiksmes drošību, jo pagājušās nedēļas nogales un iepriekšējo mēnešu statistika ir neapmierinoša. Aizvadītajā nedēļas nogalē trīs dienās uz autoceļiem gāja bojā astoņi cilvēki, bet šogad kopumā dzīvību avārijās zaudējuši 160 cilvēki. Pērn līdz šim brīdim uz ceļiem bija gājušas bojā 128 personas.

3611 cilvēki šogad avārijās guvuši dažādas pakāpes ievainojumus, bet pērn cieta 3404 cilvēki.

Reidos īpaša uzmanība tiks pievērsta mazaizsargātākajiem ceļu satiksmes dalībniekiem – gājējiem un velosipēdistiem.

Puse no pagājušajā nedēļas nogalē bojāgājušajiem bija tieši gājēji. Sākotnējā informācija liecina, ka viņi nebija lietojuši atstarotājus. Tāpat pagājušās nedēļas nogales traģiskajos negadījumos varētu būt vainojama ātruma pārsniegšana un, iespējams, braukšana alkohola reibumā.

Pastiprinātā satiksmes uzraudzībā tiks iesaistītas arī citas policijas struktūrvienības, ne tikai Ceļu policija.

“Mēs jau faktiski esam sākuši darbu pastiprinātā režīmā uz A kategorijas autoceļiem un vietējās nozīmes ceļiem, jo, iestājoties rudenīgam laikam, gājēji zaudējuši vērību un autovadītāji nav pārkārtojuši savas braukšanas manieres,” uzsvēra Velšs.

Konstatējot pārkāpumus, inspektoru mērķis nav vienīgi sodīt cilvēkus, bet likt aizdomāties, ka dzīvības cena ir vienas atstarojošas vestes vērtībā, kura maksā sākot no trīs eiro, piebilda Velšs.

Augusta beigās valdība pieņēma noteikumus, kas paredz, ka turpmāk gājējiem un velosipēdu vadītājiem diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām būs jālieto apģērbs (veste) ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem. Pēdējo dienu reidi liecina, ka cilvēki nav informēti par šiem noteikumiem, uzsvēra policijas pārstāvis.

Velšs arī atgādināja, ka Saeimā otrajā lasījumā šobrīd ir izmaiņas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz palielināt sodus par atstarojošu elementu nenēsāšanu. Šobrīd minimālais sods ir septiņi eiro, taču, ja Saeima grozījumus akceptēs, tad pārkāpējiem būs jārēķinās ar vismaz 15 eiro lielu sodu.

Policija uzskata, ka ar reidiem nebūs līdzēts, lai būtiski mainītu satiksmes drošību. Joprojām ir jāstrādā pie ceļu infrastruktūras uzlabošanas un satiksmes drošības dalībnieku izglītošanas.

“Atstarotāju dalīšana ir laba lieta, un tie pēdējos gados ir izdalīti vairāk nekā valstī kopumā ir iedzīvotāju. Arī tagad policija iepirks vestes un tās dalīs gājējiem, taču mēs nevēlamies to padarīt par pašmērķi, proti, lai iedzīvotāji paši saprot tās nozīmi drošībā un paši iegādājas vestes,” norādīja Velšs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. vienreiz krievu laikā man piesējās milicis.jo es braucot pa ietvi

  2. gājējakasbaidasnotrakiempusaudziemarluznuautouzielam Atbildēt

    tas tāpat kā itālijā ar ablavām uz mafiju.bet te uz vienkāršo tautu.bet kur ir reidi un posteņi ik pa reizei uz ceļiem profilakses pēc ikdienā-nav un nav redzēti jau gadiem.ko tas nozīmē.tikai masu ķerstiņi uz muļķi jāņos un diennakts tumšo laiku sākumā.

  3. NAv jau Policistu (celu policistu) kas var veikt uzraudzibu….! Celu policija vismaz Zemgale ir likvideta…! Ko tad Jus brinaties ka pasliktinas celu satiksme…!

  4. Pozitīvais sadists Atbildēt

    Varbūt kādai neatkarīgai organizācijai vajadzētu sākt reidus pret pašu Ceļu policiju? Šie .. trenkā velosipēdistus augu dienu, bet tajā pašā laikā, braucot pa šoseju un skaidri redzot notiekošo, pilnīgā vienaldzībā izliekas nemanām Latvijā plaši izplatītu ceļu satiksmes pārkāpumu – apdzīšanas manevru, kad neskaitāmi autovadītāji – kretīni brauc virsū pretējā braukšanas joslā esošam velosipēdistam, it kā tas nebūtu satiksmes dalībnieks! Ja autovadītāju un Ceļu policijas izpratnē šajā gadījumā velosipēdists netiek uzskatīts par pilnvērtīgu satiksmes dalībnieku (it kā viņa uz ceļa nemaz nebūtu), ar kādām tiesībām šie izdzimteņi atļaujas apturēt velosipēdistus, prasīt dokumentus un likt pūst trubiņā? Šis jautājums būtu jāpaceļ visās sabiedriskās diskusijās ar Ceļu policiju – vai velosipēdists ir satiksmes dalībnieks, uz kuru attiecas tikai pienākumi un kas regulāri tiek pakļauts Ceļu policijas reketam, vai arī velosipēdistam ir elementāras tiesības atrasties uz brauktuves un par minētajiem apdzīšanas manevriem būtu jāpiemēro tādi paši sodi, kā par apdzīšanu, kad pretī brauc automašīna?

Draugiem Facebook Twitter Google+