×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. decembris, 2015
Drukāt

Policija: šogad nolaupīta nauda no četriem bankomātiem (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Šogad nolaupīta nauda no četriem bankomātiem, bet vairāki mēģinājumi bijuši neveiksmīgi, liecina Valsts policijas statistika.

Policija nolaupītās naudas apmēru neatklāj, bet Latvijas komercbanku asociācijas dati par iepriekšējiem gadiem liecina, ka nekad šī summa gadā nav pārsniegusi 100 000 eiro. Asociācijā uzskata, ka situācija ir pietiekoši droša un mierīga, un uzbrukumi bankomātiem nav satraucošākie, kas notiktu bieži un bankām radītu lielākos zaudējumus.

Policijas pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai BNS pastāstīja, ka par visiem četriem gadījumiem, kad laupītāji ieguvuši naudu, turpinās izmeklēšana, un neviena aizturētā nav. Tomēr netiek izslēgts, ka otrdienas rītā Rīgā, Bolderājā cietušie vīrieši varētu būt saistīti arī ar citiem šogad veiktajiem bankomātu spridzināšanas gadījumiem.

Pēc policijas datiem, šogad trīs veiksmīgie laupīšanas gadījumi notikuši pavasarī, bet pēdējais gadījums – šā gada novembrī Rīgā, Pārdaugavā.

Novembrī Pārdaugavā tika uzlauztas lielveikala durvis, sabojāts bankomāts un no tā tika nozagtas vairākas kasetes ar naudu. Marta sākumā naktī bankomāts tika uzspridzināts Strenčos, kas atradās pārtikas veikala telpās. Par vēl diviem citiem veiksmīgiem aplaupīšanas gadījumiem plašāk netika ziņots, bet tie aprīlī notikuši Ulbrokā un Koknesē, noskaidroja BNS.

Šogad vairāki bankomātu aplaupīšanas mēģinājumi bijuši neveiksmīgi. Viens no tiem bija Liepas pagastā, kur tika saspridzināts vienīgais tuvākās apkārtnes bankomāts.

Ziņas par bankomātu aplaupīšanām un nolaupītajām summām apkopo Latvijas Komercbanku asociācija.

“Summa, kas ir nolaupīta pēdējo trīs gadu laikā, par kuriem mums ir dati, ir zem 100 000 eiro katrā reizē. Mūsuprāt, tas ir salīdzinoši mierīgs darbības rādītājs, ja palūkojamies uz citām valstīm. Līderis bankomātu laupīšanu jomā ir Itālija, kur 2014.gadā fiksēti 500 uzbrukumu gadījumu, seko Spānija, Vācija,” asociācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Melnace atsaucas uz Eiropas banku federācijas datiem.

Asociācijas apkopotā informācija liecina, ka Latvijā 2014.gadā bankomātiem Latvijā notikuši divi uzbrukumi, no kuriem viens bija neveiksmīgs, bet viens veiksmīgs, 2013.gadā notikuši trīs neveiksmīgi uzbrukumi, bet 2012.gadā seši uzbrukumi, no kuriem pieci neveiksmīgi, bet viens veiksmīgs.

Latvijā bankomāti tiek spridzināti, griezti vai izrauti no sienas. Bankomāti nereti tiek aprīkoti ar nenomazgājamu krāsu, kas nozīmē, ka, bojājot kasti, krāsa tiek izšļākta un nauda nav lietojama. Pielietojot šādu metodi, arī Latvijā uzlauzta bankomāta nauda atstāt turpat un nav paņemta.

Drošības pasākumi ir katras bankas ziņā. “Bankas par drošību domā pastāvīgi, bet ne centralizēti, tas ir katras bankas individuālā darbība,” sacīja Melnace.

Jau ziņots, ka otrdien plkst.3.45 Rīgā, Bolderājā notika sprādziens, kurā gāja bojā viens cilvēks, bet viens tika nogādāts slimnīcā. Notikuma vietā atrastie pierādījumi liecināja, ka personu grupa bija sagatavojusies spridzināt bankomātu, kas atradies aptuveni 800 metru attālumā no sprādziena vietas. Notikušais, visdrīzāk, bija nejaušība spridzināšanas darbu sagatavošanās laikā. Zināms, ka arī bankomāts jau bija sagatavots spridzināšanai, atklāj policija.

Latvijā pēdējo gadu laikā policija aizturējusi trīs personu grupas par šādu noziegumu veikšanu. 2010.gadā un 2012.gadā aizturētas divas piecu personu grupas, savukārt 2013.gadā tika aizturēta personu grupa, kurai līdzīgi kā otrdien Rīgā noziegumu līdz galam veikt neizdevās, jo notika neplānots sprādziens.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kaa ir ar videokameraam?? Nav vai arii pardrosi zagli??

  2. Lai panāktu gāzes sprādzienu, ir jābūt zināmai gāzes koncentrācijai. Nu tad saborējiet tajos naudas automātos caurumus un lai zeļļi pūš tur gāzi kaut 3 balonus, bet nekas tur nesprāgs. Vai arī nauda automātos ir apdrošināta un kāds uz to silda rociņas?

Draugiem Facebook Twitter Google+