×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. oktobris, 2012
Drukāt

Policijai informācija par 30 aktīviem kabatzagļiem Rīgā

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgā pašlaik aktīvi darbojas aptuveni 30 kabatzagļu, bet kopumā šogad galvaspilsētā aizturēti 25 šādi noziedznieki, aģentūrai BNS pastāstīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes pārstāvis Toms Sadovskis.

Saskaņā ar Rīgas reģiona pārvaldes kabatzādzību novēršanas nodaļas praksi kabatzagļi ir abu dzimumu pārstāvji un vidusmēra kabatzagļa raksturojums ir šāds: ar nepabeigtu vidējo izglītību nestrādājošs, agrāk sodīts un narkotiku vai alkohola lietotājs.

Kabatzagļi visbiežāk uzdarbojas tirgus laukumos, sabiedriskā transporta pieturās un arī sabiedriskajā transportā.

Rīgā darbojas pārsvarā galvaspilsētā dzīvojoši kabatzagļi, taču ir arī garnadži, kas siro Rīgā, bet paši dzīvo blakus pilsētās un novados, piemēram, Jelgavā vai Valmierā.

Kabatzagļi visaktīvākie ir tūrisma sezonas laikā ‒ no maija līdz septembrim, bet ziemas periodā aktivitāte mazliet samazinās.

Šogad deviņos mēnešos Rīgā ir aizturēti 25 kabatzagļi, un būtiskas atšķirības, salīdzinot ar citiem gadiem, nav.

Lai nekļūtu par kabatzagļa upuri, policija iesaka publiskās vietās nenorēķināties ar lielu skaidru naudu un ieteicams arī tādu nenēsāt līdzi, bet pēc iespējas norēķināties ar maksājumu karti. Naudasmakus nevajadzētu glabāt somās, bet gan iekškabatās.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka pēdējos gados kabatzādzību novēršanas nodaļai ir izdevies aizturēt vairākus kabatzagļus ar stāžu. Piemēram, Centrāltirgū tika aizturēts pensionārs, kurš par šiem noziegumiem cietumā pavadījis daudzus gadus. Savukārt pirms vairākām nedēļām aizturēta sieviete, kura apzaga norvēģu tūristi, turklāt viņai zādzību izdevās paveikt tik veikli, ka mazāk nekā desmit sekunžu laikā viņa nepamanīta atvēra tūristes somu, izņēma maku un aizvēra somu. Taču noziegumu redzēja policija un kabatzagli aizturēja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+