Pasaulē
Eiropa

Polija gatava maksāt par pastāvīgu ASV militāro klātbūtni6


Arhīva foto. Ilustratīvs foto.
Arhīva foto. Ilustratīvs foto.
Foto – LETA

Polija vēlas pastāvīgu ASV militāro klātbūtni un ir gatava maksāt līdz diviem miljardiem dolāru, lai to nodrošinātu, liecina Polijas Aizsardzības ministrijas priekšlikums, kas nonācis Polijas ziņu portāla “Onet” rīcībā.

“Šis priekšlikums iezīmē skaidru un aktuālu nepieciešamību pēc pastāvīgas ASV bruņotas divīzijas izvietošanas Polijā. Polija ir gatava nodrošināt būtisku atbalstu, kas var sasniegt no pusotra līdz diviem miljardiem dolāru, izveidojot kopīgus militārus objektus un nodrošinot elastīgāku ASV spēku pārvietošanos,” teikts ministrijas dokumentā.

Varšava ir gatava “dalīt aizsardzības tēriņu nastu, padarīt lēmumu ASV valdībai izmaksu ziņā efektīvāku un mazināt Kongresa bažas budžeta ziņā neskaidros laikos”.

Polijā šobrīd atrodas ASV spēki un NATO vienības, kas valstī ir izvietoti pēc rotācijas principa.

Aizsardzības ministrija apstiprināja, ka dokuments, kura nosaukums ir “Priekšlikums par ASV pastāvīgu klātbūtni Polijā”, ir īsts, kā arī norādīja, ka tas nav slepens.

Saistītie raksti

Dokumentā ietverta informācija par armijas bāzu, slimnīcu, skolu un sporta zāļu atrašanās vietām. Dokuments nodots ASV valdībai un Kongresam.

Priekšlikumu izstrādājuši Polijas Aizsardzības ministrijas un armijas pārstāvji, sacīja bijušais aizsardzības ministra vietnieks Dominiks Smirgala.

LA.lv