Pasaulē
Eiropa

Polijas prokurori piedalās Smoļenskā avarējušās lidmašīnas atlūzu izpētē0

Foto – AFP/LETA

Polijas prokurori, sākot no pirmdienas, Krievijā piedalās 2010.gadā Smoļenskā avarējušās Polijas prezidenta Leha Kačiņska lidmašīnas atlūzu atkārtotā izpētē, vēsta Polijas Radio.

Polijas privātā raidorganizācija TVN ziņoja, ka Krievijas amatpersonas veiks lidmašīnas vraka izpēti un šajā procesā piedalīsies arī pieci Polijas prokurori un trīs tehniskie darbinieki. TVN piebilda, ka ziņojumu par izpētes rezultātiem sastādīs krievi un nodos to Polijas amatpersonām.

Mediji augustā, citējot Krievijas Izmeklēšanas komiteju, ziņoja, ka Polijas izmeklētāji piedalīsies lidmašīnas atlūzu izpētē no 3.septembra līdz 7.septembrim.

Maskava joprojām nav nodevusi Polijai nedz lidmašīnas atlūzas, nedz tās “melnās kastes”.

Smoļenskas aviokatastrofa notika 2010.gada 10.aprīlī. Avārijā gāja bojā visi 96 lidmašīnā esošie cilvēki, arī Polijas prezidents Lehs Kačiņskis un daudzas citas augsta ranga Polijas amatpersonas.

Polijas labējā spārna politiķi uzskata, ka aviokatastrofa nebija negadījums, neraugoties uz to, ka Polijas un Krievijas izmeklētāji atzinuši, ka tā notika pilota kļūdas, slikto laikapstākļu un sliktās gaisa satiksmes kontroles rezultātā.

Polijā 2015.gada beigās pie varas nākot konservatīvajai valdībai, aviokatastrofas izmeklēšana tika atsākta.

Saskaņā ar pagājušā gada 11.aprīlī publiskoto jaunās izmeklēšanas komisijas ziņojumu Polijas prezidenta lidmašīnu pie Smoļenskas lidlauka Krievijas rietumos iznīcināja sprādziens, kas noticis, tai vēl atrodoties gaisā.

Komisija atzina, ka katastrofu nav izraisījusi pilotu kļūda. Vienlaikus komisija atzina, ka Smoļenskas lidostas dispečeri lidmašīnas ekipāžai snieguši kļūdainu informāciju par nosēšanos.

Komisija joprojām turpina izmeklēšanu.

LA.lv