Porziņģim sākumsastāvs, septiņi punkti un uzvara pirmajā NBA pārbaudes spēlē 0

Latviešu talants Kristaps Porziņģis trešdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Ņujorkas “Knicks” pirmssezonas pirmajā spēlē guva septiņus punktus, maču sākot starta pieciniekā.
Aizvadītajā mačā “Knicks” ar 100:81 (24:25, 36:19, 22:20, 18:17) pārliecinoši apspēlēja Brazīlijas komandu “Paschoalotto”/”Bauru”, kas šogad uzvarēja FIBA Amerikas čempionātā.
Cīņa “Knicks” laukumā – slavenajā “Madison Square Garden” arēnā – sākās līdzīgi, taču jau otrajā ceturtdaļā mājinieki spēja lauzt spēles gaitu un pārņemt vadības grožus, spēles nogrieznī sametot 36 punktus.
Porziņģis laukumā pavadīja 20 minūtes un 35 sekundes, savu pirmo punktu gūstot no soda metienu līnijas, bet turpinājumā realizējot arī divus no trim tālmetieniem. Tāpat latvietis trīs reizes meta arī no tuvās distances, taču no tiem metieniem neviens nebija precīzs. Porziņģis izcīnīja divas atlēkušās bumbas un vienreiz bloķēja pretinieku metienu, taču tāpat arī pieļāva divas kļūdas un nopelnīja divas personiskās piezīmes.
Pēc spēles Latvijas basketbolists vietējiem žurnālistiem atzina, ka varēja parādīt labāku sniegumu. “Sākums bija labs, taču pats personīgi no sevis gaidu ko vairāk. Ceru, nākamajā mačā spēlēšu labāk.”
Pēc pirmās ceturtdaļas pie Porziņģa pienāca viņa komandas biedrs NBA superzvaigzne Karmelo Entonijs, kurš mierināja latvieti un motivēja nepadoties.
“Entonijs teica, lai nesteidzos, bet izmantoju visu laiku, kas man nepieciešams, un atrodu savu ritmu. Tad viss izdosies,” skaidroja Porziņģis, norādot, ka komandas biedri sāk saspēlēties savā starpā, taču ir vēl pietiekami daudz laika, lai to pilnveidotu.
Kā zināms, iepriekš “Knicks” galvenais treneris Dereks Fišers neizslēdza iespēju, ka Porziņģis jau sezonas sākumā varētu izpelnīties vietu komandas starta pieciniekā.
“Knicks” Porziņģi izvēlējās šīs vasaras NBA draftā ar ceturto numuru.
Jaunā NBA sezona sāksies 27.oktobrī, bet “Knicks” komanda dienu vēlāk pirmajā cīņā tiksies ar Milvoki “Bucks”.