×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. augusts, 2012
Drukāt

Posts ar pelēm!

pele2

“Kā tikt vaļā no pelēm, kas iemitinājušās mājas bēniņos? Skraida un skrapstinās caurām naktīm, baidos, ka, rudenim tuvojoties, parādīsies arī virtuvē un istabās.” 
Valentīna T. Pļaviņu novadā

 

Konsultēja veikalu tīkla “K-Rauta” pārdevējs Ivo Čakstens.

Tekalējot un skrapstinoties, mājas peles ne vien ērcina cilvēkus, bet arī sagrauž lietas, kas tām gadās ceļā, aplodā pārtikas produktus, un – pats nejaukākais – pārnēsā dažādas slimības. Tāpēc ar šiem grauzējiem pajumti dalīt negribam.

Cīņai pret pelēm piedāvā slazdus, indes un slazdus – līmlentes, ko iesaka izmantot vietās, kur nedrīkst lietot indi. Šos slazdiņus ar līmlentēm (piemēram, Victor par Ls 2 iepakojumā vai Big Mouse par Ls 1,35) var salikt teltsveidā vai novietot visā garumā gar sienu vai vietās, kur manītas peles. Līdzko grauzējs pielīp pie līmlentes, to var savākt ar visu slazdiņu…

Var izvēlēties Itālijā ražoto līmi NoRat (orientējošā cena – Ls 1,69), kas paredzēta grauzēju un insektu izķeršanai. Tā nav toksiska, tai nav krāsas un smakas, neuzliesmo. Līmes darbību neietekmē arī mitrums. Ar aptuveni divus centimetrus biezu NoRat kārtiņu noklāj 10 – 20 cm garu koka, kartona vai cita materiāla gabalu un noliek vietā, kur manīti grauzēji. Peļu pievilināšanai var novietot ēsmu – riekstus, sieru un žāvētu gaļu. Tiklīdz grauzējs pielipis pie loksnes, to izmet no svešā mājokļa.

Bagātīgs ir inžu piedāvājums grauzēju iznīcināšanai. Ražotāji sola, ka, izmantojot, piemēram, Talon, peles un žurkas no mājām pazudīs 2 – 3 nedēļās. Tikpat efektīvas ir indes granulas Protect B un Brody. Iegādājoties indi, jāpievērš uzmanība aktīvās vielas daudzumam. Jo vairāk procentu šīs vielas, jo inde iedarbīgāka. Izbārstot šo ēsmu, jārīkojas atbilstoši instrukcijai, pēc tam savācot pārpalikumu un beigtos dzīvniekus, noteikti jāuzvelk gumijas cimdi.

Veikalos piedāvā arī dažādas grauzēju lamatas. Lētākie peļu slazdi maksā, sākot no 40 santīmiem, žurku slazdi – Ls 1,29. Ir arī slazdi, kuros grauzējus var iemānīt, tiem nelaupot dzīvību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+