Vladimirs Putins un Ramzans Kadirovs
Vladimirs Putins un Ramzans Kadirovs
Foto. Scanpix/LETA. Kolāža: LA.lv

Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā 161

Čečenijas līderim Ramzanam Kadirovam, kurš sirgstot ar nāvējošu slimību, nav izdevies nodibināt varas pēctecību pēc ģimenes principa, tāpēc par Čečenijas vadītāja amatu varētu sākt cīņu dažādi grupējumi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 27
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Lasīt citas ziņas

Kadirova nāves gadījumā republikā varētu sākties vardarbīga cīņa par to, kurš vadīs reģionu. Tas varētu pāraugt bruņotā konfrontācijā. Ja šāds scenārijs piepildīsies, Krievijas diktatoram Vladimiram Putinam nāksies ievest Čečenijā savu karaspēku, raksta The Times.

Tīmekļa izdevums “Novaja gazeta Jevropa” vēsta, ka Kadirovs ir smagi slims, viņam ir aizkuņģa dziedzera šūnu nekroze, un nav cerību, ka viņš izveseļosies.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Faktu, ka Kadirovs ir slims, oficiāli noliedz, un pirmām kārtām to dara viņš pats un viņa tuvākā loka cilvēki. Tomēr ir lietas, ko noslēpt nav iespējams, proti, izteiktas izmaiņas viņa ārējā izskatā, uzvedībā un darba grafikā,” norāda izdevums.

Atbilstoši izdevuma informācijai diagnoze “aizkuņģa dziedzera šūnu nekroze” Kadirovam pirmo reizi uzstādīta jau 2019.gada janvārī.

Tad Kadirovs pat neslēpa, ka spiests doties atvaļinājumā, jo uz laiku nebūs pieejams.

Tā gada oktobrī Kadirovs pazuda no sabiedrības redzesloka, bet platformā “Telegram” anonīmos kanālos parādījās apgalvojumi par līdera slikto veselības stāvokli, kas it kā esot saistīts ar viņa saindēšanos.

Tiesa, Čečenijas oficiālie pārstāvji to noliedza.

Kadirovs ir slimības dēļ Kremlis ir nopietna problēmas priekša – kā vissarežģītākajā Krievijas reģionā iespējami nesāpīgā veidā sagatavoties varas maiņai, kas var notikt jau vistuvākajā laikā.

Ilgu laiku Maskavai izdevies noturēt čečenus mierā, tikai pateicoties vietējās elites uzpirkšanai un brutālām represijām pret visiem citādi domājošajiem.

Kadirova ģimenes un viņa tuvinieku uzturēšanai Krievija no valsts budžeta tērēja milzīgas naudas summas.

Čečenijas līderim tā arī nav izdevies izveidot ģimenes dinastiju, kas varētu pārņemt varu reģionā. Viņa vecākais dēls Ahmats ir sasniedzis tikai 18 gadu vecumu un nevar vadīt republiku. Kā galvenais kandidāts, kas varētu aizstāt Kadirovu,  tiek minēts vienības “Ahmat” komandieris, ģenerālmajors  Apti Alaudinovs.

Reklāma
Reklāma

“Maskava viņu uzskata par cilvēku, ar kuru var veikt darījumus, taču ir arī citi Kadirovam tuvi cilvēki, kuri var uzskatīt, ka viņiem ir lielas tiesības pretendēt uz šo amatu. Piemēram, Kadirova brālēns Adams Delimhanovs kopš 2007. gada ir Čečenijas pārstāvis domē, un viņam ir savi bruņotie spēki,” teikts materiālā.

Savstarpēji konkurējoši kaujinieku grupējumi iepriekš zvērējuši uzticību Kadirovam, bet nekad pilnībā nav uzticējušies viens otram. Mēģinājumi iecelt jaunu līderi varētu izraisīt Čečenijas elites šķelšanos un, iespējams, bruņotu konfrontāciju, kurā nāksies iesaistīties Putina armijai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.