×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. maijs, 2014
Drukāt

“Praktiskais Latvietis” 19.05.2014.

pl19052014

abonet_pogapirkt_poga

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ

Ilgtermiņa projekts
Pasaulē aizvien populārāka kļūst alpaku audzēšana. Uzņēmējs IVARS FORANDS to uzskata par perspektīvu un ilgtspējīgu nozari arī Latvijā. Viņa ganāmpulks pašlaik ir lielākais Baltijā.

Nepilngadīgo nodarbināšana vasarā
Jo tuvāk skolēnu vasaras brīvlaiks, jo aktuālāka kļūst bērnu un pusaudžu nodarbināšana vasarā. Atgādinām svarīgāko, kas jāņem vērā darba devējiem un jāatceras vecākiem.

Kā no govs izslaukt 10 tūkstošus?
Lēdurgas pagasta saimniecības “Mazlauri” slaucamo govju ganāmpulks var lepoties ar izciliem produktivitātes rādītājiem. Kā jāstrādā, lai samērā neliels bizness būtu rentabls? Saimnieks MĀRIS REHTŠPREHERS neslēpj – ekonomiski saimniekot viņš iemācījies krīzes laikā.

Lampa gaišajām vasaras naktīm
Papīru dažkārt nepelnīti noniecinām, uzskatīdami, ka šā materiāla mūžs ir pārāk īss, lai to izmantotu ilglaicīgu struktūru radīšanai. Tomēr ir kāds papīra dizaina brīnums – lampas abažūrs, kas iemieso vienkāršību, funkcionalitāti un formas skaidrību. Grafiķe un dizainere ĒRIKA MĀLDERE dalās pieredzē un rāda, kā no papīra un dabas materiāliem var uzmeistarot vienkāršu, ļoti dekoratīvu galda lampas abažūru.

Džemperis bez vīlēm
Rokdarbnieces šo apģērba gabalu dēvē par sliņķu džemperi, jo to var samērā viegli uzmeistarot. Ada tikai labiski, turklāt iztiek bez vīlēm. No kakla izgriezuma sākts džemperis ar reglāna piedurknēm ir ideāls risinājums arī nelielam dzijas daudzumam. Iesācējai vajadzētu izvēlēties melanžas jeb toņu pārejās krāsotu dziju. Tad mazāk izcelsies kļūdas un nevienādais adījums, kā arī pats darba process nebūs tik vienmuļš. Uzmeistaro arī tu!

Saudzīgai brūces apstrādei
Darbā vai atpūtā radušos ievainojumu vajag iztīrīt, lai pušumā neattīstītos infekcija. Kaut gan ārsti arvien biežāk atgādina, ka tādi izsenis zināmi antiseptiskie līdzekļi kā ūdeņraža pārskābe, joda tinktūra un briljantzaļā šķīdums aizkavē dzīšanu, tautā tie joprojām ir iecienīti. Kuru dezinficējošo līdzekli izvēlēties?

Ausī sēra korķis
Ja pēc mazgāšanās pastāvīgi aizkrīt auss vai arī tajā parādās džinkstoņa, iespējams, nepatīkamās sajūtas izraisa mitrumā uzbriedis sēra korķis.
Dzeltenīgo vaskaino sekrētu – ausu sēru – izdala auss ejā esoši dziedzeri. Kad sēra sakrājies par daudz, tā sīkās daļiņas, kustoties apakšžoklim, piemēram, košļājot ēdienu vai runājot, virzās uz āru. Ausis cītīgi tīrot un nepareizi lietojot dažādus medikamentus, sēra dziedzeri var pārstāt darboties. Tad dzirdes orgāna āda kļūst sausa un vieglāk pakļaujas dažādu infekciju un ekzēmas attīstībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+