×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. marts, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Praktiskās dzīves jautājumi (9)

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidenta biroja vadītāja Olita Augustovska dodas uz tikšanos ar Valsts prezidentu.

Jā, nervu sistēma neizturēja, nospiedu pogu un norobežojos no TV rīta ziņām, kad TV pāris sāka mocīt mūsu lādzīgo premjerministri. Jau kuro reizi šīs personas uzmācās Straujumas kundzei, kāpēc tieši Olitas kundze ielikta tajā darbā par četriem tūkstošiem mēnesī. Nekas nelīdz, kad valdības vadītāja skaidro, ka tas bija vajadzīgs, tautai jāsa­prot, ka bija vajadzīgs… Atkal un atkal, kāpēc un kāpēc… Nudien, kā tie žurnālisti nesaprot?! Nu kā var nesaprast tādu vienkāršu patiesību, ka cilvēku, kurš visiem un visādiem oficiāliem un neoficiāliem noslēpumiem un slepeniem darbiem klāt stāvējis un pats tos taisījis, – kā tādu cilvēku var tā vienkārši atlaist?! Atlaist kā kādu referentu no kaut kāda ofisa?!

Kā gluži pareizi norādīja jau televīzijā mūsu cienījamā ministrprezidente, tautai jāizskaidro, kāpēc tieši Augustovskas kundzei bija jādod tas apskaužamais amats. Ja uzreiz nesaprot, jākomunicē vēl un vēlreiz, jo tas nav ne pirmais, ne pēdējais gadījums, kad jāgādā par pienācīgi nodrošinātu amatu savam cilvēkam. Nu, nebūsim ne naivi, ne vientiesīgi! Vai kuram katram var uzticēt to slepeno norādījumu pildīšanu, lēmumu sarakstīšanu un visbeidzot elementāru mutes turēšanu par valdības un īpaši partijas lietām? Skaidrs, ka jābūt uzticamam, labi nodrošinātam cilvēkam ar drošām garantijām pēc darbu padarīšanas vai amata zaudēšanas. Kā tas noticis, kā darīts ar bij. Ministru prezidenta V. Dombrovska personīgās uzticības personas nodrošināšanu ar materiālām garantijām? Ne vien Ministru prezidentam un ikkatram ministram ir savs personīgais personāls, savas vai partijas uzticības personas, kuras parasti dēvē par padomniekiem (tādi padomnieki ir arī citām spices amatpersonām), un tie parasti nāk un aiziet ar savu saimnieku, savu bosu. Protams, ka šo privāto un partiju personālu uztur uz valsts rēķina līdzās uzturētam ministriju aparātam. Kā zināms, šo privāto aparātu neuztur par attiecīgās amatpersonas partijas naudu, lai gan partiju finansēšanai valsts tērē desmitiem un simtiem tūkstošu latu.

Tā, lūk, veidojas šie privātie biroji un personāls, par kuru iecelšanu jautājumus parasti Latvijā neuzdod, jo tad jau var jautāt, ko šīs uzticības personas prot un jēdz, bet jautājumi ceļas, kad tās personas jāizvieto citur. Skaidrs, ja mūsu varenajiem būtu pietuvināti kaut attāli līdzīgi prātnieki padomnieki kā Kisindžers vai Bžezinskis Baltajā namā, tiem iztika pēc bosu nomaiņas nebūtu jāmeklē/jānokārto.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Ko jūs te visi ēdat to Augustovskas kundzi! Nu ejiet un strādājiet, žurnālistu kungi, viņas un arī valdības vietā, bet netaisiet te lielo pasūtījuma politiku un netraciniet sabiedrību. Visam savs mērs, bet jums nav šīs mēra sajūtas. Šinī jautājumā jūs ne par matu neatšķiraties no krievu medijiem, kuri tāpat “zāģē” Ukrainu un muļķo tautu. Un, kā redzams, šuneļu kas aprej netrūkst!

 2. jo tas nav ne pirmais, ne pēdējais gadījums, kad jāgādā par pienācīgi nodrošinātu amatu savam cilvēkam.
  *** bet tā gribējās, lai būtu MANAM cilvēkam !

 3. sociāli atstumtais Atbildēt

  … riebums saēd vairak nekā naids … un brauks vēl vairāk jaunu cilvēku prom no LATVIJAS ; nožēlojamākais ir tas , ka tie , kas paliek ir spiesti to visu paciest ! Vai ilgi vēl mūsu senioriem , jaunajām ģimenēm , maziem bērniem ikdienā ar to visu būs jāsadzīvo un … jāapmaksā ??? KAPēC ? Lai šķēlēm un citiem lielākajiem kretīniem būtu pārēdušies ģīmji ? ? ?

 4. lv politiskā sistēma Atbildēt

  sí savéjo šuneļu bídíšanas sistēma ir pilnígi visās partijās. tas ir standarts

 5. Ko vēl runāt par likumu ievērošanu, par godīgumu pret sabiedrību? Matīss jau savu ministra darbu iesāka ar prasību palielināt savu algu, kaut vēl degunu nebija apsildījis. Tagad izņirgājas par konkursu uz lidostas valdes locekļa vietu, sakot, ka pieteiksies “padomjlaika putekļu slaucītāji”. Ne velti šos ministrus sauc pat tautas kalpiem- maksā algu taču tauta, tautai arī vajadzētu atskaitīties!

 6. Tā aiziet Vienotība! Rudenī būs čiks, bet Ābiltiņai tad vieta neatradīsies. Būs vien jāiet par Palīgu Dombrovskim uz Briseli.

 7. Nav jābūt lielam politologam lai nesaprastu, kas tiek gatavots lidostā. Patreizējais lidostas valdes vadītājs Mūrnieks aizies projām, jo viņam lidotāja – komandiera sertifikāts. Ielikteni ar filozofijas izglītību iebīdīs Murnieka vietā. Matīs netieši izteicās, ka arī citi valdes locekli tiks pārskatīti. Kāpēc tas notiek. Secinājums var būt tikai viens,lidostā apgrozās liela būvniecības nauda, ko varēs dalīt. Tāpēc ir vajadzīgi uzticami cilvēki pie siles , kas turēs mēli aiz zobiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+