×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
15. februāris, 2018
Drukāt

Prasa nekavējoties samazināt elektrības rēķinus (72)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Saņēmuši par janvāri sagatavotos elektrības rēķinus, ne tikai mājokļu īpašnieki, bet arī uzņēmēji iebilst pret šogad ieviesto jauno kārtību, kas paredz diferencēt elektrības rēķinos iekļauto atbalstu tā dēvētās zaļās enerģijas ražotājiem jeb obligātā iepirkuma komponenti (OIK).

“Ja Ekonomikas ministrijā nerīkosies, lai steidzami labotu Enerģētikas tirgus likumu un novērstu šo aplamo kārtību, lauksaimnieki patur tiesības rīkot publisku protestu akcijas,” sola Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) ģenerāldirektors Guntis Vilnītis. “Pašlaik lauksaimniecības uzņēmumu rēķinos tikai aptuveni trešdaļa summas ir par elektrību, pārējo daļu veido šis OIK un pievienotās vērtības nodoklis. Iznāk pavisam ačgārni – nopērkot pudeli minerālūdens, par pudeli samaksāju divas trešdaļas no cenas,” viņš piebilst un norāda, ka jau pērn par šo acīmredzamo aplamību runājuši Ekonomikas ministrijā un Saeimā.

 

12 eiro vietā uz pusi lielāki rēķini

“Ekonomikas ministrija gan solīja, ka ar jauno OIK maksājumu kārtību uzņēmējiem izdevumi nepieaugs vairāk kā par 12 eiro mēnesī. Bet patiesībā tie ir krietni lielāki,” atzīst LTRK Enerģētikas komitejas vadītājs Kaspars Osis.

Zemnieku saeimā vēsta, ka par janvāri lauksaimnieku saņemtie rēķini ir par 40 līdz 60% lielāki nekā pagājušā gada decembrī saņemtie. Sadārdzinājumu radījis OIK maksājums par ampēros mērāmo pieslēguma jaudu.

“Šī OIK maksājumu kārtība varbūt ir ieguvums lielajiem uzņēmumiem. Bet uz mazo un vidējo uzņēmumu, arī uz iedzīvotāju rēķina, kas ir pilnīgi ačgārni,” lēš LOSP ģenerāldirektors Guntis Vilnītis. “No šī OIK ieguvējs ir arī Krievijas lieluzņēmums “Gazprom”, kuram maksājam ap 60% par koģenerācijas stacijās izmantoto dabasgāzi.”

Zemkopības ministrija plāno prasīt “Latvenergo” paskaidrojumus, kāpēc solītā nelielā sadārdzinājuma vietā lauksaimnieku rēķini palielinājušies ievērojami.

 

Lielie rēķini mazinās konkurētspēju

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš pārliecināts, ka, OIK maksājumu kārtību negrozot, mazināsies Latvijas uzņēmumu konkurētspēja. 2017. gada 24. aprīlī Eiropas Komisija brīdināja, ka, negrozot neko, līdz 2037. gadam OIK rēķins Latvijas iedzīvotājiem būs graujošs – 3,96 miljardi eiro.

“OIK ir tāds pats nodoklis kā citi valstī ieviestie un maksātājiem noteiktie,” spriež Jānis Endziņš, “tos citus nodokļus uzrauga simtiem Valsts ieņēmumu dienesta darbinieku. Bet OIK maksājumu uzraudzība no valsts puses līdz šim bijusi gaužām pavirša.” To apliecina vairāku koģenerācijas elektrostaciju mēģinājums krāpties, ražojot elektrību vien uz papīra.

 

Pusotra gada laikā divreiz sadārdzinājums

Jānis Endziņš atzīst, ka pirmo elektrības rēķinu palielinājumu radīja kopš 2016. gada 1. augusta “Sadales tīkla” ieviestais maksājums par elektrības pieslēgumiem. Bet šī gada 1. janvārī ieviestā jaunā OIK maksājumu kārtība to palielina otrreiz un vēl vairāk. Šo “Sadales tīkla” ieviesto maksājumu ietekme, viņaprāt, nemaz nav novērtēta.

Tiesa, Valsts kontrole atklāj, ka sākusi pārbaudi elektroenerģijas sadales uzņēmumā “Sadales tīkls”, ko plāno pabeigt šovasar. Bet, kā pieļauj valsts kontroliere Elita Krūmiņa, saistībā ar elektroenerģijas sadārdzināšanos varētu revidēt arī OIK sistēmu.

 

Ko darīt?

Uz jautājumu, ko darīt ar OIK, LOSP pārstāvis Guntis Vilnītis atkārto, ka, pirmkārt, steidzami jāgroza Elektroenerģijas tirgus likums, lai tādējādi labotu pašlaik ieviestās aplamības. Otrkārt, OIK maksājumu saņēmējiem jābūt publiski zināmiem, tāpat jābūt pieejamiem datiem par to, kādos apmēros OIK tiem samaksāts. Tā kā uz OIK rēķina iegūtās peļņas ierobežojums ieviests tikai nesen, nav zināms, kam aizvadītajos desmit gados sabiedrība ik gadu samaksājusi simtiem miljonu eiro (piemēram, 2016. gadā OIK maksājums sasniedza 237 miljonus eiro). Viņaprāt, OIK samazinājums jānosedz uz “Latvenergo” virs plāna iegūtās peļņas rēķina.

Jānis Endziņš spriež, ka iztrūkumu varētu nosegt, samazinot pārlieku uzpūsto valsts pārvaldes aparātu. Bet vispirms vajadzīgs plāns, kā piecu turpmāko gadu laikā samazināt elektrības rēķinus iedzīvotājiem un kā panākt, lai elektrības cenas uzņēmējiem ir konkurētspējīgas.

Pēc LTRK pārstāvja Kaspara Oša domām, enerģētikas politika pašlaik vērsta uz veidu, kā pasargāt ieviesto sistēmu – tā, lai gan uzņēmēji, gan parasti iedzīvotāji – elektrības patērētāji – segtu visus ar nozari saistītos izdevumus. Ja uzņēmēji spiesti meklēt veidus, kā strādāt efektīvāk, tad arī uzņēmumam “Sadales tīkls” jāatrod veids, kā samazināt izdevumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (72)

 1. aizdevumu! aizdevumu! aizdevumu!Vai jūs meklējat cienījamu un akreditēta privāta aizdevuma uzņēmums, kas nodrošina aizdevumu par dzīves laikā iespēja.Mēs piedāvājam visu veidu aizdevumus ļoti ātri un viegls veids, individuālie aizņēmumi, auto aizdevumi, hipotekāro kredītu, studējošo kredītu, uzņēmuma aizņēmumiem, investīciju aizdevumu, parādu konsolidācijai un daudz ko citu.Ir ticis noraidīts, bankas un citas finanšu iestādes?Jums ir nepieciešams konsolidācijas iegādes kredīts vai hipotēkas kredīts? Nav izskatīsies vairāk mēs esam atnākuši, lai visas savas finansiālās problēmas, pieder pagātnei.Mēs aizdot līdzekļus privātpersonām un uzņēmumiem, kas nepieciešama finanšu palīdzība 2 % apmērā.Nekādas sociālās apdrošināšanas numuru, kas nepieciešams un nav kredīta pārbaude nepieciešama, 100 % garantēta.Es vēlos izmantot šo vidēja jums paziņot, ka mēs nodrošinām drošu un labvēlīgu palīdzību, un mēs būsim priecīgi jums piedāvāt aizdevumu.Tad nosūtiet mums e-pastu: pieteikties aizdevumam (anitagerardloanfirm@gmail.com)

 2. Gribētos redzēt, kāds būs tautas balsojums šīnī gada pēc šiem brīnumiem.Vai tiešām tauta neredz ,kas ir viņas ienaidnieki.

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 4. “….. visus ar nozari saistītos izdevumus…. “patērētāji nekad nevarēs segt, jo uzņēmumu vadības un neskaitāmo padomju locekļu algas jau tā ir neadekvāti lielas. Pie tam ar nepamatotu tendenci palielināties katru gadu. Aug arī citi nodokļi, bet ražošana un eksports valstī ir nogremdēti. Kur lai parastais cilvēks ‘nozog vai izspiež uz likuma pamata’ vēl naudiņu? Ne jau visi var sēdēt valdēs.

 5. …eļļementāri – Latvenergo tika sadalīC – pelnošās hidroelektrostacijas tika nodalītas no zaudējumus nesošajām sadales līnijām… tagad legāli var kabatās sabāzt peļņu, bet tautai paskaidrot, ka pārvades līniju uzturēšana izmaksā dārgi, tāpēc par elektrību vairāk jāmaksā… manC nesapast – kāpēc to drāšu uzturēšanu nevar uzturēt no peļņas par saražoto elektrību?… ne jau pagājušogad tos hesus no jauna uzbūvēja… un arī Daugava tač it kā nav vēl prihvatizēta… bet izskatās, ka valsts ir tāda firma, kurai par tautu ir galīgs pofigs… a kas tad ir valsts un priekš kā tā domāta???

  • AS «Sadales tīkls» apgrozījums deviņos mēnešos bija 238,8 miljoni eiro, kas ir par gandrīz 3,5% vairāk nekā deviņos mēnešos pērn, liecina «Sadales tīkla» nerevidētie starpperiodu saīsinātie finanšu pārskati par deviņu mēnešu periodu, kas beidzās šā gada 30.septembrī.
   Kompānijas peļņa šajā periodā bija 23,784 miljoni eiro. Pērn šajā periodā «Sadales tīkls» cieta zaudējumus 3,108 miljonu eiro apmērā. Tikmēr uzņēmuma peļņa pirms procentiem, nodokļiem un amortizācijas jeb EBITDA bija 85,7 miljoni eiro, kas ir pieaugums par gandrīz 20%, salīdzinot ar deviņiem mēnešiem pērn, kad EBITDA bija 71,434 miljoni eiro.

 6. Ei, cenzor, ko dzēs????? Tas nav nekas slikts, vien ļoti aktuāls: Atlaist Saeimu! Atlaist Saimu!

 7. Atlaist Saeimu!! Atlaist Saeimu!!!

 8. Endziņa k-ga teiktajam,pat uzpūstā Valsts aparāta samazināšanu un to pārkvalifikāciju, lai nebūtu jāieved dara spēks no trešajām valstīm, kas nezina valsts valodu,nespēs komunicēt un iedzīvoties šeit. Redzot situācijas uzlabošanos Valstī, sāks atgriezties arī aizbraukušie tautieši.

 9. Pēc raksta sanāk, ka mūsu priekšstāvji vai nu tēlo pamuļķus, ka nav zinājuši par straujo rēķinu kāpumu saistībā ar OIK, vai patiešām ir nejēgas un nemākuļi valsts pārvaldē. Vēl neesmu sapratusi, kurš variants tautai labvēlīgāks.

 10. Es gribu pievērst premjera un sabiedrības uzmanību vēl vienai ļoti nopietnai problēmai, kas lidzīga elektrības variantam. Es gribu runāt par Godmanes firmas “GASO”, kas ir starpnieks gāzes piegādē Latvijā. Par pagājušo gadu saņēmu pārskatu par gāzes izlietojumu. Tur parādās interesensti skaitli. Papildus maksajumam par izlietoto gāzi, tiek pieprasītas nepamatotas, neskaidras summas, kas atgādina valsts reketa pazīmes. Šī problēma būs tikpat skandaloza, kā ir ar elektrību.

 11. oik ir afēra no pirmās dienas ! valsts atbalsts bija jāsaskaņo ar ES ,bet tas nav izdarīts , un tāpēc šādi maksājumi ir nelikumīgi ! tiesā jāsūdz sab. pakalp. regulators , kas apstiprina nelikumību un atsaucas uz
  ”likuma pildīšanu ” ; mūdžu komanda ir pie varas !

 12. Tarifi Oikistiem jācērp nost. Peļņas max. jāmazina, pielīdzinot biržas cenai. Vai arī: Ar traktoriem uz Rīgu!!!! Gan uz Latvenergo, gan uz ministriju, Sadales tīkli utt. Kā M.Rozes laikā, dedzināja riepas pie ministrijas un visas ielas bija pilnas ar smago tehniku!

 13. Ekonomikas ministrijai nekavējoties jāsagatavo priekšlikumi Valdībai un Saeimai par izmaiņām Likumā un/vai MK noteikumos, kas novērstu nepamatoto OIK nodevas piemērošanu zemniekiem un vidējiem ražojošajiem komersantiem. LOSP priekšlikumus jau ir iesniedzis EM, Valdībai un Saeimai.

  • ”oik” ir afēra no pirmās dienas ! tā bija jāsaskaņo ar ES , bet tas nav izdarīts ! un tādā sakarībā
   visa ieviestā apzagšana ir jāanulē nekavējoties , un paši aferisti jāsēdina uz elektriskā krēsla !

  • Ko Jūs smejaties par mums? 57 reizes vairāk maksāt par OIK, nekā n———i Zviedrijai, tas priekš mums ir tikai špicka, tas pat nav uzmanības vērts.

 14. Tā iet,kad nozaru ministrijas vada partiju poļitruki!

 15. Sava valsts – savs bizness! Nekas nav bezmaksas, arī Rietumu demokrātijā un kapitālisma paradīzē. Neviens tak’ nevēlas vēlreiz nokļūt LPSR sistēmā, kad čekai, cekai un cehovikiem nebija tādas iespējas kā pašlaik?

 16. Kad beigsies šis ārprāts, kad visai tautai jāvairo bagāto uzņēmēju bagātība un jāmaksā šie OIK? Lai taču viņi ņem kredītus bankā un attīsta savu biznesu, tikai ne uz tautas rēķina. Pie rīcības laikam ir pilnīgi analfabēti, jo ikviens kurš ir studējis elektrību zina, ka visas trīs fāzes ir jānoslogo simetriski t.i vienmērīgi un nevis jāuzkar visa māja uz vienas fāzes.

 17. Kā saka Dūklavs ,ir taču vienošanās un neviens jau neies pret Šķēli,Kalvīti un kas tikai neslēpjās aiz tās OIK.Bet kāpēc valstij ir kautkas jāiepērk no tiem vēja ģenerātoriem.Ja viņi grib tirgot elektrību tad lai tirgo pa taisno.

 18. cik katra mazdārziņa īpašnieki var saziedot 3A!

 19. Nu tad kustiniet savas pakaļas un pie tam vēl ātri. Sakārtojiet beidzot savus likumus.Steidzami!!!!!

 20. Te pienāca Kinzulis un atkal pienāca- Atbildēt

  un kad saņemsiet ZZS paspārnē Vējoņa rosinātos OIK 2 – būsiet ”sajūsmā” par naudas pielikumu 3 A kompānijai!!!

 21. Brīvais tirgus sākās ar abonentmaksu.
  2018.gadā par 0 patēriņu oik.
  Kas mūs sagaida nākošajā gadā?

 22. “Załā” elektrība OIK Atbildēt

  Oligarhu Ienākumu Kapitāls

 23. Es drusku pašķirstīju pieejamos materiālus par zaļo enerģiju. Dažus gadus atpakaļ bija pieejami ES projekti zaļās enerģijas ražošanai mājsaimniecībās. Tur visi noteikumi bija vērsti uz to, ka iepludinot saražoto elektroenerģiju sadales tīklos, ieguldījumi nekad neatmaksājas. Bet nesen izlasīju ES projektos, ka faktiski ir radīts jauns projekts, kur visus izdevumus sedz 90% no izbūves izmaksām no ES līdzekļiem. Tikai šis projekts publisku konkursu nav piedzīvojis, acīm redzot valdības gaiteņos tas tika izdalīts zilo asiņu cilvēkiem. Projekts beidzās pagājušā gada nogalē. Daudzi acīm redzot pat nav papūlējušies pat ko būvēt, tikai nokārtojuši lietas OIK ”mūža prēmiju” saņemšanai. Gandrīz droši var sacīt, ka no šīs afēras aug šie ”cienījamie” elektrības rēķini.

 24. Lielie rēķini ir kārtējais solis tautas iznicināšanai…. tūkstošus algā saņemošie var arī maksāt…. nevaresi samaksāt…. vai nu nomirsi pats, vai uzliks uz elektriska krēsla . Faktiski šie augstie rēķini jau ir sava veida elektriskais krēsls,- ar saukli,- izdzīvo bagātie. A kam tādai varenai valstij kā Latvija ir vajadzīgi nabagi ?????
  Nabagi par daudz ilgi dzīvo ar savām smieklīgajām pensijām , tad valsts nāk pretī- ak veļ esat dzīvi un spējīgi samaksāt.??? Labi, uzliksim jaunu slogu ,- jums jāmaksā nodokļi ,mums jasaņem algu paaugstinājumi un prēmijas . Viss taču notiek godīgi valdības skatījumā..
  JĀŅEM TIK ROKĀ MĒSLU DAKŠAS UN JĀPARETINA TIE AUGTSTĀKĀS VARAS EŠELONI

 25. Elektrību saņemam pa zelta vadiem.

 26. Par šādu ‘gudru kārtējo reformu’ jau ari tiek pieškirtas prēmijas un piemaksas gudrajām un nenovērtētajām galvām.Ja nevarēs apzagt tautu no kā tad maksās tās dāsnās algas un prēmijas?

 27. Oik ir vistīrākais rekets. Mēs barojam mafiju. Ir jāiet ielās. Degvielai cenu pacēla, elektrībai cena vājprātā. Cik beigas maksās preces? Viss taču ir atkarīgs no elektrības un degvielas. Tas ir vājprāts, kādos tempos tiek iznīcināta valsts un tās iedzīvotāji.

 28. Valdiba uz zemnieku rekina lobe mazos HES uz upitem,jo tur ir savejie.Nu tafs viegls pelnisanas bizness,kurs valstij nedod absoluti neka.Vel viena izdomata shema,ka apcakaret ta jau nabagos lauksaimniekus.Gazi Kalvitis ari sadalija,lai tur vinam pietuvinatie cilveki gutu labumu,apcakarejot ar sarezgitam shemam tautu.Kur skatas vienaldziga valdiba.

 29. Mans patēriņš 7 kw mēnesī jāmaksā 12.26 eur rēķins. Iznāk 1kw maksā 1.752 eur/kw.Labi gan.

  • Man vienalga, kā to nosauc. Bet patiesība ir tāda, ka 2013.gadā 1kw Ls bija 0.0818, tad to padārdzināja uz 0.1164 Ls (Atcerēsimies, ka Eiropas komisija atzina, ka pārmaksājam jau no 90-tajiem).
   Ja pārvēršam procentos Jūsu 1.752eur/kw no 0.1164eur/kw 2014.g un 0.169eur/kw 2015 , tad, kāds Latvijā ir 1kw procentuālais pieaugums 2018.gadā, salīdzinot ar 2015.gadu?

  • Nepērku benzīnu. Mans elektrības patēriņš janvārī bija 1300 kWh un elektrība izmaksāja tikai 12 centi kWh. Vai Tu gribi pagalmā savu Mersedesu un ar to nebraukt ???????????

   • Maksāju abonentmaksu, kāpēc jāsalīdzina ar Mersedesu? Nedzīvojam taču akmens laikmetā, kad elektrība tik ekskluzīva lieta. Ne visiem ir vienādi apstākļi. Kāpēc jāsoda tos, kas sezonāli lieto elektrību?
    Salīdziniet elektrības cenu Eiropā un iepazīstieties ar Eiropas komisijas atzinumiem par pārmaksāto elektrību iedzīvotājiem Latvijā jau no 90-gadiem.
    Ir jau ļaudis, kam citādi apstākļi, un tiem ir izdevīgi šādi izcenojumi, bet jādomā arī, lai uz tā rēķina kādi citi netiktu diskriminēti. Starp citu, kabeļi ir ierakti zemē, nekādas vētras neapdraud.
    Priecājieties, ka Jums ir izdevīgi, bet ne visiem tā ir.
    Vienkārši pazemojoši, ka Kalvītim un Šķēlem no mazdārziņa jāmaksā…

 30. Nestrebiet karstu! Līdzsvarotā attīstībā ir krimināli AER mērķi kraut virsū tikai elektrībai, kas ir 14% no visa enerģijas patēriņa, bet netīrajam importētās degvielas transportam (30%) nē.
  Pieslēgums elektrībai nav vainīgs. Netaisiet diskrimināciju, kad visu “ādu mauc” no tiem, kuri elektrību tērēja un uzturēja ekonomiku.

 31. Valdība, vai jums ir plāns ko mums vajag? Atbildēt

  Nestrebiet karstu! Līdzsvarotā attīstībā ir krimināli AER mērķi kraut virsū tikai elektrībai, kas ir 14% no visa enerģijas patēriņa, bet netīrajam importētās degvielas transportam (30%) nē.
  Pieslēgums elektrībai nav vainīgs. Netaisiet diskrimināciju, kad visu “ādu mauc” no tiem, kuri elektrību tērēja un uzturēja ekonomiku.

 32. Vismaz Latvijas avīze uzdrīkstējās atspoguļot šobrīd slēptās lietas . Pārspīlētās OIK nodevas galvenais iemesls ir to maksājot par Krievijas dabasgāzes koģenerācijā ražoto elektrību. Par to mums visiem ik gadu ir jānomaksā ap 150 milj.euro vai ap 80 euro no cilvēka .

  • Savs sūds nesmird. To likt ēst citiem, uzdot par zapti ir stulbi.
   Maksāt saviem mafijas “biznesmeņiem” daudzkārt dārgāk par to ko var brīvi dabūt tirgū ir noziedzīgi.

 33. pirms 2 gadiem sniedza atzinumu, ka Latvijas iedzīvotāji jau no 90-tajiem PĀRMAKSĀJUŠI par elektrību!
  Vai Eiropas komisijas atzinumi tika ņemti vērā pagājušajā gadā, ieviešot abonentmaksu?
  Tiem, kam ir sezonālie patēriņi, abonentmaksas ieviešana dramatiski sadārdzināja elektrību. Un tas viss par lielo finansiālo ieguldījumu, ievelkot elektrību konkrētajā adresē. Ne jau Sadales tīkls par to maksāja – projekts, profesionāla firma darbu veikšanai, kabeļi zemē, ko nekādas vētras neskar.
  Kronis visam 2018.gadā jau tā lielajam sadārdzinājumam dāvana – par 0 patēriņu oik.

  Kāpēc sezonālie patēriņi tiek kvalificēti par kā “tukšie” pieslēgumi? Vai mēs kādi noziedznieki, ka mūs jāsoda? Kas te notiek?

 34. kādreiz balsojām, lai Latvenergo ir valsts īpašums. Ja tas ir mūsu visu īpašums, tad kāpēc neviens mums nejautāja par kopīgā īpašuma sadalīšanu, par netaisnīgu OIK nodevu ieviešanu nezināmu personu labā?

  • Mīlie tautieši! Vai tad nau saprotams kad visi darbojās uz vienu roku, roka roku mazgā un mūsu valdībai ir vienalga vai tu esi spējīgs samaksāt par rēkiniem vai nē. Vini sev palielina algas saņem baigās prēmijas un tamdeļ uz mums špļauj virsū.Es Jums visiem gribu pateikt,visas izdarības pret cilvekiem visa pasaulē ātri beigsies, mēs ieesīm jaunajā ērā un sāksim dzīvi no jauna, un visi tie kas mums sagādāja ciesšanas atbrīvotajā Latvijā būs jāstājās dieva priekšā un jāsaņem bargie sodi tādas cisšanas ko mē cietām un ciešam arvien, ticiet man tas jau ir aiz kalniņa.

 35. Nu vāks!!!!! Par 3 fāzēm 32 ampēriem pagājušajā gadā par pieslēgumu 33,94 eiro mēnesī ,tad šogad – 62,04 eiro mēnesī!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Klāt nācis kaut kāds “jaudas obligātā iepirkuma komponente” 28,11 eiro (+PVN ) apmērā!!!!!!!! Tā ir laupīšana!!!!! Man nelielam krodziņam šī 32 ampēru strāva ir vajadzīga ,jo pa dienu īslaicīgi strādā gaisa nosūcēji un neko samazināt es īsti nevaru ,bet nevajag taču mani vēl aplaupīt !!!!! Varbūt pietiks barot kalvīšveidīgos mazo HES īpašniekus un dažādo vēja parku saimniekus ! Pietiks putināt ārā mazo un vidējo biznesu! Pietiks LAUPĪT tos ,kuri vēl strādā un vada savu nelielo biznesu! Ašeradenam demisiju!!!!! Un ,ja Kučinskis neko nedarīs, – arī tam – uz redzēšanos!!!!! Elektrības maksā jābūt iekļautam visam un tad, cik patērē tik maksā, – bez visādiem „jaudu nodokļiem”! Pietiek laupīt tautu!

  • Atceries, Kerger, par Kalvīti un Godmani, un viņu partijiņām – viņi to OIK ieviesa. Starp citu, par ko Tu toreiz vēlēšanās balsoji?

 36. te nav variantu,ir jāver vaļā brīvais tirgus un jāpērk elektroenerģija no Balkrievijas un Krievijas,bet par okupantu laiku pieslēgumu un par pieslēgumu ,par personīgajiem līdzekļiem, maksu ņemt ir nelikumīgi.Bet jebkuras oik busines tiesiskās prasības ir noraidāmas,jo tās darbojas pretrunā ar brīvā tirgus principu.

 37. Mūs tak apzog uz katra stūra , degviela visdārgākā , ceļa nodokli samazināt nevar , tagad vēl elektrība … šitajā bardakā tak vairs nav iespējams dzīvot , citā valstī jau sen būtu streiks tik latvieši tādi pacietīgi …

 38. Ja uzņēmums ražo elektrību no attiecīga daudzuma kurināmā un to pārdod, tam ir atbilstoši ienākumi.
  Ja šajā procesā kā blakusprodukts rodas siltums, ko nevis, iekārtas dzesējot, “izlaiž gaisā (dabā, apkārtējā vidē)”, bet pārdod un gūst papildus ienākumus (koģenerācija), tad peļņa jau ir dubulta. Kāpēc mums par to vēl būtu jāpiemaksā?

 39. Kamēr saeimā sēž guloši deputāti un tiem tūkstoši padomdevēji kuri pieņem guļot likumus,,tad palikušiem iedzīvotājiem,kuri knapi velk galus kopā maksājumos ,nekādus uzlabojumus nav ko gaidīt!Visa ražošana ,kur bija darba vietas tiek likvidēta .Bezdarbs mazinās,jo visi jau ir izbraukuši uz ES strādāt,mūsējie kretīni deputāti tik sit plaukstas un priecājas par to,ka nav problēmu.Pieliek tik algas sev un pretīgi ņirgājas par tautu,kurai liek virsū nodokļus.Skatās ,cik ilgi vēl tauta izturēs…..Cik nospiesti tādā valstī eksistēt!!!!

 40. Tas ir vājprāts! Nelieši, kuri ieviesa šo masveida apzagšanas kārtību, ne tikai pelna miljonus, bet vēl turpina diktēt savus noteikumus. Diemžēl lielākā daļa smieklīgo “valsts vīru” kalpo nevis valstij, bet gan tās izzadzējiem, cerot saņemt savu laupījuma daļu. Vēl smieklīgāk, ka Latvija paraksta Magņicka likumu, lai ierobežotu Krievijas korumpantus, bet savējos dāsni apdāvina ar tautai izkrāpto naudu. Kā gribētos nodzīvot līdz brīdim, kad šos mēslus iesēdinās, bet pie mūsu tikpat padevīgās tiesu sistēmas diez vai kas mainīsies.

 41. Ar dargajiem gazes Teciem kremlis un vietejie skelisti dara visu lai sagrautu musu razotnes un atbaiditu EU investorus .

 42. Ta ņemt tos cūkas nosist un izkastrēt,kas pa valsti-hujs šos parazītus vēlēšu -peģiku banda.

 43. Sī drausmīgā elektŗības cena ir kaut kas prātam neaptverams!Cik ilgi tas vēl turpināsies,,, pagājušo gadu par elektrību būtu jāmaksā apmēram 90,00 eiro par visu gadu,jo dzīvoju vienistabas dzīvoklītī,bet samaksāts tika 257,52.Par kādiem grēkiem ,godīgi maksājot visus maksājumus,man bija kaut kam un par kaut ko jāmaksā 167,52???

 44. Pirms elektrības sadales un pārdales pa ieinteresējošām grupām valdība solīja ka elektrības cenas celsies ne nozīmīgi, bet īstenībā atkal ciešam visi no šī pieņemtā lēmuma.Es saprotu ka šāda valdība kas pasliktina manu dzīvi un kuru es uzturu ar saviem nodokļiem mani neapmierina, tāpēc es negribu šādu valdību, labi ka ir vēlēšanas. Ja nebūtu tāda bardaka kā kŗēslu sadalē un pārdalē , varētu pieprasīt valdības atkāpšanos.

 45. Es pensionare netaisos subsidet miljonara Vintera un Skeles biznesu. Ne taja svara kategorija esam. ZAGLIEM JASEZ CIETIMA.KAS UZ PAPIRA RAZO ELEKTROBU UN ARITIEM KAS SO AFERU PIELAVA.

 46. Pēc visa, šobrīd, notiekošā paliek iespaids ,ka 40. gadā daļu ,,inteleģences ”pelnīti izsūtīja ziemeļblāzmu skatīties.

 47. Apsveicam at jaunu nodokli, plus uzturam krievijas kara mašīnu

 48. Par patērēto elektrību jāmaksā 7 eiro,bet OIK jāmaksā6,50 eiro,kur ir prāts palicis valdībai un pakalpiņiem?Vai viņi vēl nav aizrijušies?Kur pensionārs ar 118 eiro var izdzīvot mūsu valstī! Prātiņ,nāc mājās!Kā vēl zeme viņus nes!!!

 49. Bioetanola ražotāji nebija konkurētspējķīgi un tika slēgti, ja elektrocenas ir veidotas tā ka arī nav konkurētspējīgas visi šie ražotāji ir jālikvidē!!! Vai maksāsim arī par visiem citiem kuri nemāk strādāt bet tautai jāmaksā>

 50. Kopš Ašreadens pie šprices tā cenas aug.Vēlētāji, domājiet par ko balsojiet

 51. oik saņemejus publicet nevar, jo tad uzreiz visi ieraudzis ka lauvas tiesu oik saņem pats latvenergo

 52. Elektrības rēķini pacēlās visam, uzņēmumam, mājai, dzīvoklim .Kārtējāis nodoklis…….

 53. nekur pasaulē nav šāda herņas kā latvījā…kad lielākā tautas daļa tiek pakļauta maksāt nodokli saujiņai gudro mahinatoru…..marazs par ko vēsturniekiem būs ko lauzīt galvu….viens no variantiem kā nobeigt latviešu tautu…..

 54. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  un kad saņemsiet ZZS paspārnē Vējoņa rosinātos OIK 2 – būsiet ”sajūsmā” par naudas pielikumu 3 A kompānijai!!!

 55. Tā kā uz OIK rēķina iegūtās peļņas ierobežojums ieviests tikai nesen, nav zināms, kam aizvadītajos desmit gados sabiedrība ik gadu samaksājusi simtiem miljonu eiro (piemēram, 2016. gadā OIK maksājums sasniedza 237 miljonus eiro). Viņaprāt, OIK samazinājums jānosedz uz “Latvenergo” virs plāna iegūtās peļņas rēķina.

  • valstij, precizak latvenergo, jo oik lielāko daļu paņem teci, hesi kas vispār ir plānotās ražošanas objekti, viņiem nekāds oik nepienāktos. bet to noklusē, visu naidu un sašutumu cenšoties novirzit uz mazajiem ražotājiem to saņemto naudiņu speciāli akcentejot

 56. Endziņ, kāds valsts pārvaldes aparātam sakars ar OIK. Kaut ko murgo atkal.

 57. interesanti, kamdēļ nevar piedzīt atpakaļ nepamatoti izmaksātos OIK. Un citi nodokļi takš grozās kā vēja rādītājs – kamdēļ tad OIK nevar nolikvidēt?

 58. Kucinskis un daudzi vina darbinieki , reizem pielauj ari kludas ! bet , Aseradens izgudro , ka vairak apzagt , Latvijas iedzivotajus ! Kauns un negods !!! Parskatit , so OIK sistemu , un labakaja gadijuma , lai OIK apmaksa Sadales tikls unAseradens , no saviem MILJONIEM !!!

 59. LTRK taču nesen apgalvoja, ka Kucinska valdība ir viena no labākajàm un reformas un visās jomās ir uzņēmējus stbalstošas

Draugiem Facebook Twitter Google+