×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
3. marts, 2016
Drukāt

Prasa Rasnačam skaidrot valstij nodarītos zaudējumus miljona eiro apmērā (3)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcijas deputāti ir lūguši tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam sniegt detalizētu skaidrojumu par Valsts kontroles (VK) revīzijā atklātajiem pārkāpumiem darījumos ar Tieslietu ministrijas (TM) nekustamajiem īpašumiem, kā arī to pārraudzīšanas un apsaimniekošanas efektivitāti. Tostarp par valstij īpaši neizdevīgo darījumu, pārdodot divus nekustamos īpašumus Jūrmalā – biroja telpas Jomas ielā 46 un zemes īpašumu Pilsoņu ielā 12 – zem tirgus vērtības un radot valstij zaudējumus vairāk nekā 1 miljona eiro apmērā, informēja LRA.

“Publiski pieejamais Tieslietu ministrijas valsts sekretāra skaidrojums pēc būtības nesniedz atbildi uz jautājumu, kāpēc ir tikuši slēgti valstij neizdevīgi darījumi, tāpēc LRA ar pieprasījumu sniegt skaidrojumu ir vērsusies pie tieslietu ministra Dzintara Rasnača. Kā konstatē VK, TM ar saviem īpašumiem ir rīkojusies neefektīvi, pretēji valdības lēmumiem tos pārdodot, turklāt par ievērojami zemāku cenu, nekā ir to faktiskā tirgus vērtība. Vēlamies uzzināt Rasnača kunga skaidrojumu, kā iespējama situācija, kad valsts īpašumu pārdod zem tirgus cenas, bet turpmāku darījumu rezultātā tas tālāk tiek pārdots jau ievērojami dārgāk, faktiski valstij tādējādi zaudējot vairāk nekā miljonu eiro. Te saskatāmas vai nu klajas nekompetences pazīmes, vai arī noziedzīga nolaidība. Vēlamies dzirdēt, kurš uzņemsies atbildību par šo nodarījumu,” uzsver LRA Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš.

LRA ieskatā līdzšinējie TM amatpersonu skaidrojumi par pārdoto nekustamo īpašumu nepiemērotību vai neatbilstību ministrijas vajadzībām nav pietiekams arguments, lai tos pārdotu zem tirgus cenas, turklāt nepildot valdības lēmumu un iegūtos līdzekļus ieguldot citu nerentablu īpašumu uzturēšanā.

Pamatojoties uz VK revīzijas ziņojumu, LRA Saeimas frakcijas ir sagatavojusi 14 argumentētus jautājumus tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam ar pieprasījumu skaidrot Tieslietu ministrijas pārziņā esošās Tiesu namu aģentūras darbības efektivitāti, atbildīgo amatpersonu rīcību, kā arī paša ministra atbildību, nespējot nodrošināt tieslietu nozares nekustamo īpašumu likumīgu un efektīvu pārvaldīšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ka valsts izsaimniekošana joprojām turpinās ! Kur Latvijā ir redzēts atklāta kustamā vai nekustamā īpašuma IZSOLE ?

  2. nacionāļu kasieris Atbildēt

    Naudiņa visiem patīk…! Izskatās, ka koalīcijai būs smagas dienas ar tādu indīgu opozicionāru kā Reģionu apvienība:)))

  3. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

    % tak gribās?

Draugiem Facebook Twitter Google+