×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. augusts, 2013
Drukāt

Prasīto 8,5 miljonu vietā valdība veselības nozarei piešķir 5,2 miljonus latu (papildināts)

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība otrdien Veselības ministrijai (VM) piešķīra 5,2 miljonus latu prasīto 8,5 miljonu latu vietā, aģentūra BNS uzzināja valdības sēdē.

 

Valdība neatbalstīja 3,3 miljoni latu piešķiršanu tarifu izlīdzināšanai neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcām, bet nauda tika piešķirta neatliekamu pasākumu nodrošināšanai.

Veselības ministre Ingrīda Circene (“Vienotība”) sacīja, ka prasība pēc papildus finansējuma tarifu izlīdzināšanai nākusi no Saeimas un tā nebija ministrijas iniciatīva.

“Nauda bija nepieciešama reģionālajām slimnīcām tarifu izlīdzināšanai. Iniciatīva nenāca no Veselības ministrijas puses, bet no Saeimas. Mēs būtu bijuši ļoti priecīgi, ja naudu šodien piešķirtu, bet naudu izlietotu nākamgad, tomēr budžeta sastādīšana nepieļauj tādas manipulācijas,” teica Circene.

Ar piešķirto finansējumu VM esot apmierināta.

“Mēs jau vienmēr gribam vairāk, bet esam pateicīgi, ka jau otro reizi šogad esam saņēmuši papildu finansējumu. Iepriekš mums piešķīra septiņus miljonus latu, tagad sanāk, ka esam saņēmuši kopā 12 miljonus latu, kas ir būtisks palielinājums,” uzskata nozares ministre.

Papildus finansējums nepieciešams, lai nodrošinātu veselības aprūpes pakalpojumu ilgtspējību, pēctecību un stabilitāti, jo, mainoties ekonomiskajai situācijai, būtiski samazināts finansējums ārstniecības iestādēm, norāda VM.

Dienas stacionāros sniegtajiem pakalpojumiem nepieciešams viens miljons latu, onkoloģijas pakalpojumu nodrošināšanai ‒ 494,5 tūkstoši latu, izmeklējumu nodrošināšanai 24 stundu laikā slimnīcu uzņemšanas nodaļās ‒ 1,8 miljoni latu, rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanai un ilgstoši slimojošu pacientu ātrākai atgriešanai darba tirgū ‒ 966,2 tūkstoši latu, sirds veselības pakalpojumiem bērniem un pieaugušajiem ‒ 99,4 tūkstoši latu, neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta atlīdzībai un Rīgas reģionālajam centram norēķiniem ar “Rīgas sanitārā transporta autobāzi” par neatliekamās medicīniskās palīdzības transportlīdzekļu nomu un autovadītāju pakalpojumu nodrošināšanu ‒ 446,9 tūkstoši latu.

Tāpat nauda vajadzīga papildu 125 pacientu apaugļošanas procedūrām un kompensējamo medikamentu un materiālu apmaksāšanai ‒ aptuveni 200 tūkstoši latu, ekspertu piesaistei Paula Stradiņa slimnīcas projekta statusa maiņai ‒ 30 tūkstoši latu, ultrasonogrāfijas iekārtas un kardiotokogrāfu iegādei invazīvo pakalpojumu nodrošināšanai jaundzimušajiem ‒ 98 tūkstoši latu,

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+