×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. maijs, 2013
Drukāt

Precizēti no akcīzes nodokļa atbrīvotas dīzeļdegvielas piešķiršanas noteikumi


Foto - LETAFoto - LETA

Kā katru pavasari arī šogad lauksaimniekiem ir iespēja pieteikties no akcīzes nodokļa atbrīvotas dīzeļdegvielas saņemšanai, iesniedzot Lauku atbalsta dienestā (LAD) iesniegumu līdz 2013. gada 1. jūnijam.


 

Šogad 16. aprīlī valdība apstiprināja grozījumus MK 2011. gada 3. maija noteikumos nr. 344 “Kārtība, kādā no akcīzes nodokļa atbrīvo dīzeļdegvielu (gāzeļļu), ko izmanto lauksaimniecības produkcijas ražošanai, lauksaimniecības zemes apstrādei un meža vai purva zemes apstrādei, kurā kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādei zem zivju dīķiem”, ar kuriem 2013./2014. saimnieciskajā gadā maksimālais kopējais dīzeļdegvielas daudzums ir palielināts līdz 108,9 miljoniem litru, kas nodrošina likumā “Par akcīzes nodokli” noteiktos 100 litrus uz vienotā platības maksājuma saņemšanai deklarēto un apstiprināto hektāru. Ir precizēta tiesību norma par primāro dzīvnieku barības ražotāju. Lai saņemtu dīzeļdegvielu par pastāvīgām pļavām un ganībām vai aramzemē sētajiem ilggadīgajiem zālājiem, prasību par 0,2 nosacītajām liellopu vienībām nepiemēros lauksaimniekam, kas līdz 1. jūnijam reģistrējies Lauksaimniecības datu centrā (LDC) kā dzīvnieku barības primārais ražotājs un kam LDC nav reģistrēts ganāmpulks, novietnes un lauksaimniecības dzīvnieki. Ja lauksaimnieks iepriekšējos gados ir jau reģistrējies datu centrā kā dzīvnieku barības primārais ražotājs, atkārtoti tas nav jādara.

Lai LAD varētu operatīvi izvērtēt iesniegumus un pieņemt lēmumu par dīzeļdegvielas piešķiršanu, Zemkopības ministrija aicina iesniegumam pievienot gada ienākumu deklarācijas vai cita dokumenta kopiju, kas apliecina ieņēmumus no lauksaimnieciskās darbības, un nenokavēt iesniegumu iesniegšanas beigu termiņu – 1. jūniju.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+