×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
15. decembris, 2016
Drukāt

Prēmēs Valsts kases darbiniekus; saņems vismaz 5000 eiro (17)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Valsts kases amatpersonām no valsts budžeta prēmijās izmaksās 284 000 eiro. Tā vakar nolēma valdība, apstiprinot Finanšu ministrijas iesniegto projektu.

Kā Finanšu ministrija skaidrojusi valdībai, Valsts kases amatpersonas prēmēs par nopelniem veiksmīgā valsts parāda samazināšanā. 2015. gada decembrī Valsts kase izmantojusi iespēju pārvērst ASV dolāros novērtētās Latvijas obligācijas eiro valūtā. ASV dolāros novērtēto obligāciju atpirkšanai izdevīgo brīdi noteica finanšu tirgos pastāvošās atšķirības starp ASV dolāros novērtēto obligāciju un eiro obligāciju kredītriska uzcenojumiem. Darījumu īstenošanā Valsts kase sadarbojās ar 39 partneriem. Tādējādi šo darījumu iznākumā šogad izdevies samazināt procentu izdevumus par 14,2 miljoniem eiro. Ministrijā rēķina, ka no 2016. līdz 2021. gadam procentu izdevumu samazinājums būšot 85 miljoni eiro.

Uz jautājumu, cik būs to darbinieku, kuri saņems prēmijas, Valsts kases pārstāve Eva Šmite-Krēgere atbild, ka esot paredzēts prēmēt līdz 50 darbiniekiem jeb aptuveni 30% no vidējā darbinieku kopskaita 2016. gadā. Tikpat izvairīga ir atbilde uz jautājumu, vai priekšnieki un ierindas darbinieki saņems vienādas prēmijas. Valsts parāda vadības procesā esot bijuši iesaistīti visu līmeņu darbinieki, no vadītājiem sākot un ar ierindas speciālistiem beidzot. Prēmijas apmērs tikšot noteikts atbilstoši katra ieguldījumam un līdzdalībai valsts parāda apkalpošanas izdevumu optimizācijā. Vispārējais prēmēšanas princips paredzot, ka lielākas prēmijas tiks piešķirtas tiem darbiniekiem, kuri bija tieši iesaistīti finanšu darījumu veikšanā.

Izdalot pieminētos 
284 000 eiro ar 50 – prēmēšanai paredzēto darbinieku skaitu, iznāktu, ka viens darbinieks saņemtu 5680 eiro. Taču, ja, pēc Valsts kases pārstāves teiktā, plāno prēmēt “līdz 50 darbiniekiem”, prēmijas saņēmušo skaits varētu būt arī mazāks, savukārt prēmijās katram izmaksātās summas atšķirsies.

Protams, nav nekādu šaubu par to, ka par labu darbu būtu jāsaņem prēmijas. Bet šaubas ir par ko citu. Vai vienmēr jāmaksā vairāku tūkstošu eiro prēmijas par valūtas kursu svārstību pamanīšanu un izmantošanu? Tas taču varētu arī būt Valsts kasē strādājošo amatpersonu pienākums, par ko viņi saņem pieklājīgu atalgojumu.

Pēc valdības pieņemtā lēmuma prēmiju izmaksāšanai vēl jāsaņem Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas saskaņojums plānotajai valsts budžeta naudas pārdalei, lai piešķirtu finansējumu Valsts kases darbinieku prēmēšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Es arī gribu!Vismaz 1 reizi mūžā!

 2. Un tā gadu no gada….. Apkalpos un prēmēs galvenais lai parāds neizzūd Leiputrija. Vai pēc loģikas nevajadzēja šo summu ieguldīt parāda mazināšanai?

 3. Alga viņiem 3x lielāka nekā 70% Latvijas iedzīvotāju. Un vēl prēmiju saņem tik lielu kā gada alga lielākajai daļai latviešu. Bet man šodien svētki. Tirgū bija atlaide vistas gaļai, tas nekas, ka āda jau iedzeltena, joņemšu ādu, uzcepšu un būs laba.

 4. Treknie gadi ,neko teikt.

 5. Kā var pieteikties darbā valsts kasē?

 6. Tāpēc ir jāplēš pēdējais krekls no muguras mazajiem uzņēmējiem, kuri tāpat jau dzīvo bada maizē, lai krēslu deldētājiem būtu prēmijas. Kas notiek šajā valstī???
  Cik ilgi vēl ļausim izlaupīt valsts naudu???

 7. ka tuvojas pasaules gals, ja katram par to, ka viņš dara to, kas ietilpst darba pienākumos un saņem algu, ne jau minimālo, pienāks tik liela summa kā pateicība par to, ka vispār dara kaut ko, tad jājautā, vai darba līgumā tas ir ierakstīts, ka nav nekas jādara?

 8. Valstī,kurā trūkst naudas priekš pensionāriem, notiek nenormāla ierēdņu prēmēšana.PAR KO??????Braucam arvien lielākos parādos, naudu šķiežam pa labi,kreisi.No pensionāriem ņem ienākuma nodokli ,paceļ nodokļus……ĀRPRĀTS!!!

  • Man ir 80gadi vai mana suna čipošanas nauda ari aizies prēmijās? Es nemaksāšu par čipošanu,jo nav naudas liekiet cietumā.

 9. Tur ir galva jāsaķer kas notiek mūsu valstī!l

 10. VALSTĪ, KUR VISS IET ŠĶĒRŠĀM, IZMAKSĀ TĀDAS PRĒMIJAS…KUR IR VESELAIS SAPRĀTS PALICIS??? VISS ŠIS APARĀTS JĀNOMAINA!

 11. Atrodas šeit: https://goo.gl/3OxSEu Atbildēt

  Ir skaidrs, ka strādājot 8-17 algotu darbu neko nenopelnīsi, knapi sanāks dzīvošanai – samaksāsi par īri, nopirksi pārtiku un atkal gaidi algu, varbūt starplaikā atļaujoties kādu mazu prieciņu. Ne visi var atļauties, maksājot uzreiz, nopirkt salonā jaunu telefonu, datoru, auto, samaksāt par studijām savam bērnam. Tu vari? Ko tu darītu, ja vinnētu 200 miljonus eiro? Vai spēj iztēloties savu dzīvi pēc tam? Dod sev iespēju pārvērst savu dzīvi sapnī, noķer savu veiksmi!

 12. 4.maija Latvija iet uz grunti Atbildēt

  Kārtējais pierādījums, ka Latvija ir neizdevusies valsts. “zaļie cilvēciņi” te nesastaps pretestību, jo šādu lēmumu dēļ latviešos tiek iznīcināta motivācija cīnīties gan par savu, gan taisnīgu Latvijas valsti.

 13. neticami…klaja ņirgāšanās par nabadzīgajiem- pensionāriem, skolotājiem…uttt.

 14. un .. tadi kunkst ,nepietiek lidzeklu.aunu bars.

 15. Banānijā viss pa vecam… Ģeniāls idiotisms.

 16. Un cik lielas prēmijas saņems skolotāji, it sevišķi ,tie kuriem noņēma pilno slodzi. Šadurska kungs varbūt pat roku paspiedīs.

Draugiem Facebook Twitter Google+