×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
4. decembris, 2013
Drukāt

Prēmijas glābējiem, kompensācijas cietušajiem
 (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru kabinets vakar turpināja izskatīt jautājumus, kas saistīti ar Zolitūdes traģēdijas sekām, piešķirot prēmijas glābējiem, pabalstus cietušajiem un kompensācijas bojā gājušo tuviniekiem.

Valdība izdeva rīkojumu izmaksāt prēmijas iekšlietu nozares darbiniekiem, kuri piedalījās Zolitūdes traģēdijas glābšanas darbos un seku novēršanā. Kopumā šim mērķim atvēlēti 812 616 latu. Prēmijas tiks izmaksātas no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam izmaksās 584 473 latus, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžai – 73 227 latus un Valsts policijai – 154 916 latus.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābējiem, kuri tieši piedalījās glābšanas darbos, prēmija ir noteikta glābēja trīskāršā mēnešalgas apmērā – 1008 lati pirms nodokļu nomaksas. Savukārt Valsts policijas darbiniekiem, kuri uzreiz pēc nelaimes pastiprinātā režīmā veica izmeklēšanu, pierādījumu apkopošanu un notikuma vietas apsardzi, prēmijas būs robežās no 280 latiem līdz 1008 latiem, izvērtējot katras amatpersonas iesaisti, veicamo uzdevumu sarežģītību, bīstamību un citus faktorus. Glābšanas darbos piedalījās un prēmijas saņems 493 glābēji un 154 policisti. Rīkojuma autori uzsvēra, ka glābēji un policisti savus darba pienākumus veica arī ārpus noteiktā dienesta pienākumu izpildes laika un nakts laikā. Turklāt viņi smagu fizisku darbu veica sarežģītos un emocionāli smagos ap­stākļos. Traģēdijā bojā gāja trīs glābēji, bet 12 guva dažādas traumas.

Tāpat valdība vakar vienojās no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt vienreizējas kompensācijas traģēdijā bojā gājušo tuviniekiem un cietušajiem cilvēkiem.

Cietušie cilvēki (kuri saņēma neatliekamo medicīnisko palīdzību vai tika ievietoti stacionārā) saņems 5000 latu, bet bojā gājušo tuvākie radi saņems 
10 000 latu kompensāciju. To varēs saņemt bojā gājušā cilvēka laulātais un bērni vai mazbērni, ja bērnu nav. Ja bojā gājušajam cilvēkam bērnu un mazbērnu nav, tad kompensāciju saņems laulātais un vecāki vai vecvecāki, ja vecāku nav.

Šis pats rīkojums paredz kompensāciju izmaksu arī traģēdijā cietušajiem ugunsdzēsējiem. Savukārt kompensācijas bojā gājušo ugunsdzēsēju tuviniekiem nodrošinās ar atsevišķu MK lēmumu.

Vienreizējo kompensāciju izmaksu veiks Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA). Iesniegumus par vēlmi saņemt kompensāciju cilvēki varēs iesniegt VSAA līdz 2014. gada 1. jūnijam. Kopumā kompensāciju izmaksai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem šogad piešķirti 200 000 latu un 2014. gadā – aptuveni 510 000 latu.

Valdība vakar bija ieplānojusi lemt arī par sabiedriskas ekspertu komisijas izveidi, kas sekotu līdzi izmeklēšanas gaitai, bet lēmums tika atlikts līdz nākamajai nedēļai, jo vēl nav skaidrs komisijas sastāvs. Plānots, ka komisijas sastāvā būtu jāiekļauj pārstāvji no Ekonomikas ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Finanšu ministrijas, Tieslietu ministrijas, Labklājības ministrijas, Saeimas, Valsts kancelejas, kā arī biedrības “Delna” un citām sabiedriskajām organizācijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ne nu vispar vel nodoklus no premijam novelk,kaun nav naba glabejiem jau ta algas mazas ,bet nodoklus valdiba ta pat atrod ka novilkt! fuuu Jums

Draugiem Facebook Twitter Google+