×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
14. decembris, 2015
Drukāt

Premjera meklējumi aiziet pagrīdē (2)

Koalīcijas sēde

"Vienotības" valdes loceklis Kārlis Šadurskis (no kreisās) un "NA" Saeimas frakcijas vadītājs Raivis Dzintars.

Nākamās valdības vadītāja meklējumi un koalīcijas sastāva ieskicēšana šonedēļ pieklusīs. Taču tas nenozīmē, ka process apstāsies – vienkārši aktivitātes kļūs mazāk manāmas.

Partijas šonedēļ neplāno rīkot oficiālas konsultācijas ar citiem politiskajiem spēkiem vai tikšanos ar augstākajām amatpersonām, bet gan savā lokā pārrunās iespējamos premjera amata kandidātus un iespējamos koalīciju modeļus.

“Vienotībai” šonedēļ galvenā prioritāte būs partijas dažādo spārnu interešu saskaņošana, lai noskaidrotu, kādam premjeram un koalīcijas modelim partija var nodrošināt visas 23 Saeimas frakcijas balsis. “Ja veidojam valdību, jābūt skaidrībā, ar cik balsīm varam operēt,” ziņu aģentūrai LETA teicis “Vienotības” valdes loceklis Kārlis Šadurskis. Ja “Vienotības” frakcija nav vienota, tad partija vairs īsti nav lielākais koalīciju veidojošais spēks.

“Vienotības” iekšējā sašķeltība un nespēja piedāvāt visiem pieņemamu premjera kandidātu ir kalpojusi kā papildu stimuls Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) uzņemties iniciatīvu un virzīt arī savu premjera kandidātu. Neoficiālās sarunās ZZS pārstāvji minējuši vismaz piecus premjera kandidātus – Jāni Dūklavu (kurš gan esot atteicies), Māri Kučinski, Danu Reiznieci-Ozolu, Uldi Auguli, Gundaru Daudzi un Uldi Sesku. Šonedēļ ZZS gatavojas organizācijas iekšienē apspriest šos un vēl citus kandidātus, bet nesola uzreiz izvirzīt īsto. Visticamāk, konkrēta persona tikšot nosaukta īsi pirms Jaungada.

Gan “Vienotība”, gan ZZS iekšējo diskusiju laikā konsultēsies arī ar Nacionālās apvienības (NA) un Latvijas Reģionu apvienības (LRA) pārstāvjiem. Taču šīs diskusijas nenotiks žurnālistu aplenktās frakciju telpās, bet gan Saeimas gaiteņos un Vecrīgas kafejnīcās.

Nacionālā apvienība (NA) šonedēļ ieturēs nogaidošu pozīciju un vēros, ka attīstīsies notikumi “Vienotībā” un ZZS. “Solvitas Āboltiņas kandidatūra mums nav pieņemama, bet arī ZZS izrīcība, nosaucot uzreiz piecus kandidātus, nešķiet nopietna,” atzina avoti NA. Paši savu premjera kandidātu NA neplāno virzīt.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kad vajag nogāzt no pjedestāla, tad rīkojas nekavējoties.
    Tikpat nekavējoši izvirziet nākamo premjeru!! Cik ilgi vēl muļļāsities?! Par gāšanu jau diskutēja 2 -3 mēneši pirms, tātad bija zināms, kurš nāks vietā.
    Arī Vējonim jābūt izlēmīgākam, nevar nīkuļot uz vietas. Nosauciet, kaut pēc savas iniciatīvas kandidātu un lai tas mēģina sastādīt valdību!!!
    Tagad pilnīga TUKŠGAITA NEDĒĻĀM!! TĀ NEDRĪKST VADĪT VALSTI!

  2. ir tam šadurim blēža izskats !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+