×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. septembris, 2012
Drukāt

Premjers: Ungārija panāks vienošanos ar SVF

Foto - AFPFoto - AFP

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans paziņoja, ka Budapešta panāks vienošanos par Starptautiskā valūtas fonda un Eiropas Savienības finanšu palīdzību, taču tikai ar krietni labvēlīgākiem nosacījumiem.

“Mēs panāksim vienošanos ar SVF un ES, taču ne ar nosacījumiem, par kādiem ceturtdien ziņoja mediji,” intervijā nacionālajam radio sacīja Orbans. “Valdība nākamo septiņu līdz desmit dienu laikā prezentēs alternatīvu priekšlikumu.”

Ceturtdien Orbans pārsteidza finanšu tirgus, sociālajā tīklā “Facebook” paziņojot, ka viņš noraida ES un SVF izvirzītos nosacījumus apmaiņā pret 15 miljardu eiro (10,5 miljardu latu) kredītlīnijas piešķiršanu Ungārijai. Laikraksts “Magyar Nemzet” vēsta, ka SVF un ES nosacījumos iekļauti nodokļu un pabalstu samazinājumi ģimenēm, nekustamo īpašumu nodokļa ieviešana, transporta subsīdiju samazināšana un bankas nodevas atcelšana.

Ungārija starptautisko aizdevēju palīdzību lūdza pērn novembrī pēc tam, kad valsts valūtas vērtība attiecībā pret eiro sasniedza rekordzemu līmeni, taču decembrī šīs pārrunas nonāca strupceļā saistībā ar pērn Ungārijā pieņemtajiem pretrunīgi vērtētajiem likumiem, jo īpaši attiecībā uz centrālo banku, kas, pēc kritiķu domām, apdraudēja šīs institūcijas neatkarību. Aprīļa nogalē ES un SVF paziņoja, ka ir gatavi atsākt sarunas ar Ungāriju, šādi reaģējot uz Budapeštas solījumu grozīt likumu par valsts centrālo banku. Daudz peltais likums jau ticis grozīts. Savukārt Budapeštas galvenais pārstāvis sarunās ar starptautiskajiem aizdevējiem Mihalijs Varga jūlijā prognozēja, ka vienošanās par kredītlīnijas atvēršanu varētu tikt panākta līdz šā gada beigām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+