Kultūra
Kultūrpolitika

Prestižā Baltijas Asamblejas balva mākslā – Laimai Slavai 16

Foto: LETA

Mākslas zinātniecei un redaktorei Laimai Slavai ceturtdien, 9. novembrī, svinīgā ceremonijā Igaunijas galvaspilsētā Tallinā pasniegta Baltijas Asamblejas (BA) balva mākslā. Tā piešķirta par izcilo profesionālo ieguldījumu mākslas zinātnes teorijas attīstībā un grāmatu izdevniecības jomā, veicinot Latvijas kultūras atpazīstamību arī starptautiskā līmenī.

Balva literatūrā piešķirta lietuviešu dzejniekam, esejistam un tulkotājam Vladam Brazjūnam (Vladas Braziūnas) par poētisko ieguldījumu, savos darbos pievēršoties baltiešu pasaules redzējumam un latviešu, lietuviešu un citu valodu lingvistiskajam mantojumam, kā arī tulkojumiem un izciliem starptautiskajiem projektiem mūsdienu dzejas jomā.

Savukārt ar balvu zinātnē šogad godināts zinātnieks, pētnieks un Igaunijas Genoma centra dibinātājs Andress Metspalu (Andres Metspalu) par novatorisko un plašo ieguldījumu gēnu tehnoloģiju un molekulārās diagnostikas jomā.

Balvas laureātus vērtēja deviņi literatūras, mākslas un zinātnes eksperti no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Katras balvas apjoms ir 5000 eiro.

Tāpat pasākumā pasniedza Baltijas Inovācijas balvu, ko saņēma Igaunijas uzņēmums „EstHus OÜ”. Baltijas Inovācijas balvu iedibinājusi BA sadarbībā ar Baltijas Zinātnes parku un inovācijas centru asociāciju, un uz to var pretendēt uzņēmumi, kas pēdējo trīs gadu laikā ir realizējuši tirgū inovatīvus un efektīvus produktus, pakalpojumus vai biznesa modeļus.

BA balva ir dibināta 1994.gadā, un to ieguvuši daudzi pazīstami kultūras, zinātnes un mākslas jomas darbinieki.

LA.lv