Kultūra
Māksla

FOTO, VIDEO: Prestižā Francijas festivālā izstādīta Kārsavā tapušas vides instalācijas kopija0

Publicitātes foto

Latvijas simtgades ietvaros radītu vides instalāciju “Uguns”, kas uzstādīta pie Latgales pilsētas Kārsavas, pamanījuši prestižā mākslas festivāla Ansī Ainavas (Annecy Paysages) organizatori, informē komunikāciju speciālste Gunta Kursiša.

Objekts “Uguns” un tā kopija, kas tagad izstādīts Eiropas dārzos Ansī pilsētā, ir veidots kā paviljons, kā meditācijas un sarunu vieta.

Paviljona formu valoda rada atsauci ar uguns liesmu dinamiku, mainību, un nokrāsu. Koka brusu krāvums ir būvēts, sarotējot katru nākamo elementu 2,5 grādu leņķī pret iepriekšējo, kopā veidojot deviņas simboliskas liesmas.

“Sēdvietu izkārtojums paviljona iekšpusē aizgūts no ugunskura vietas principa, kur sēdēšana aplī ap to vieno un saliedē cilvēkus,” skaidro instalācijas autors, arhitekts Didzis Jaunzems.

Patlaban instalācijas kopija tiek izrādīta festivālā līdzās pasaulē pazīstamu mākslinieku darbiem.

Vides objekts "Uguns" Kārsavā un Anesī ainavu mākslas festivālā.

Oriģinālais vides objekts “Uguns” tapa Latvijas simtgades pasākumu ietvaros, sadarbojoties Rugāju, Balvu, Viļakas, Baltinavas un Kārsavas pašvaldībām, īstenojot projektu “Loba doba Zīmeļlatgolā jeb atklāj dabas pētnieku sevī!”.

LA.lv