Mobilā versija
+7.8°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Ceturtdiena, 23. marts, 2017
10. maijs, 2014
Drukāt

Pret eiro vēl nav apmainītas 815 tonnas lata monētu

Foto-LETAFoto-LETA

Viena lata monētas.

Iedzīvotāju rīcībā vēl palicis svara ziņā diezgan liels apjoms lata monētu. Aprīļa beigās pret eiro vēl nebija apmainīti 354 miljoni gabali lata monētu, kas svara izteiksmē bija 815 tonnas, aģentūru LETA informēja Latvijas Bankā.

No minētajām 815 tonnām monētu vairāk nekā puse ir “melnās” monētas – vienu un divu santīmu – monētas. Daudz ir arī vienlatnieku – vairāk nekā 120 tonnas, un to vidū ir arī īpašā dizaina vienlatnieki.

Salīdzinājumam – marta beigās vēl neapmainīti pret eiro bija 356 miljoni gabali lata monētu, kas svara izteiksmē ir 820 tonnas.

Pērn un līdz šā gada maija sākumam pret eiro tika apmainīti 35% lata monētu jeb 134 miljoni gabalu monētu 25 miljonu latu vērtībā, kā arī 92% lata banknošu – 46 miljonu gabalu banknošu 900 miljonu latu vērtībā.

Līdz aprīļa sākumam bija apmainīti 132 miljoni gabalu monētu 25 miljonu latu vērtībā un 45 miljoni gabali banknošu 890 miljonu latu vērtībā.

Latvijā marta beigās bija laistas apgrozībā eiro banknotes 638,4 miljonu eiro apjomā, bet lata banknošu apjoms, kas vēl nav apmainītas pret eiro, bija 131,1 miljons eiro. Latvijas Bankas emitētās eiro monētas un neapmainītās lata monētas marta beigās bija attiecīgi 32,6 un 67 miljonu eiro apjomā.

Latus pret eiro līdz jūnija beigām bez maksas var mainīt komercbankās, bet Latvijas Bankā latu maiņa pret eiro notiks neierobežotu laika periodu.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (11)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (4)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Pasaule skaitļos. Kuri ir Eiropā pārdotākie auto?Amerikāņu koncerns "General Motors" nolēmis pārdot sev piederošo Eiropas auto zīmolu "Opel" (Lielbritānijā pazīstams arī kā "Vauxhall").
Draugiem Facebook Twitter Google+