Mobilā versija
+4.0°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
10. maijs, 2014
Drukāt

Pret eiro vēl nav apmainītas 815 tonnas lata monētu

Foto-LETAFoto-LETA

Viena lata monētas.

Iedzīvotāju rīcībā vēl palicis svara ziņā diezgan liels apjoms lata monētu. Aprīļa beigās pret eiro vēl nebija apmainīti 354 miljoni gabali lata monētu, kas svara izteiksmē bija 815 tonnas, aģentūru LETA informēja Latvijas Bankā.

No minētajām 815 tonnām monētu vairāk nekā puse ir “melnās” monētas – vienu un divu santīmu – monētas. Daudz ir arī vienlatnieku – vairāk nekā 120 tonnas, un to vidū ir arī īpašā dizaina vienlatnieki.

Salīdzinājumam – marta beigās vēl neapmainīti pret eiro bija 356 miljoni gabali lata monētu, kas svara izteiksmē ir 820 tonnas.

Pērn un līdz šā gada maija sākumam pret eiro tika apmainīti 35% lata monētu jeb 134 miljoni gabalu monētu 25 miljonu latu vērtībā, kā arī 92% lata banknošu – 46 miljonu gabalu banknošu 900 miljonu latu vērtībā.

Līdz aprīļa sākumam bija apmainīti 132 miljoni gabalu monētu 25 miljonu latu vērtībā un 45 miljoni gabali banknošu 890 miljonu latu vērtībā.

Latvijā marta beigās bija laistas apgrozībā eiro banknotes 638,4 miljonu eiro apjomā, bet lata banknošu apjoms, kas vēl nav apmainītas pret eiro, bija 131,1 miljons eiro. Latvijas Bankas emitētās eiro monētas un neapmainītās lata monētas marta beigās bija attiecīgi 32,6 un 67 miljonu eiro apjomā.

Latus pret eiro līdz jūnija beigām bez maksas var mainīt komercbankās, bet Latvijas Bankā latu maiņa pret eiro notiks neierobežotu laika periodu.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+