×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. augusts, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Pretvalstiskas rīcības nenovērš (49)

Foto: LETAFoto: LETA

Pagājušo ceturtdien Rīgas krievu avīze “Vesti segodņa” ar lielu sajūsmu paziņoja, ka Krimas republikas premjera partija noslēgusi līgumu ar Latvijas Krievu savienību. Šis līgums paredzot Krimas republikas un Latvijas Republikas kopīgus projektus un sadarbību. Līgumu Simferopolē noslēguši Ždanoka un Mitrofanovs, kas kandidē arī 12. Saeimas vēlēšanās.

Patlaban ne Latvija, ne Eiropas Savienības valstis “Krimas republiku” neatzīst, tās sagrābšanu uzskata par varmācīgu aneksiju, ko organizēja Krievija. Līdz ar to Latvijas Krievu savienība ar savam izdarībām ir visrupjākā veidā iejaukusies starpvalstu attiecībās un Ukrainas valsts teritoriālajā suverenitātē. Par to ir atbildīgas Latvijas varasiestādes, kuru pārvaldītā teritorijā šī “krievu savienība” darbojas. Skaidrs, ka Ždanokas un Mitrofanova veidojums nav tiesīgs vispār slēgt līgumus, jo vairāk ar neatzītām valstīm un organizācijām. Nekāda tūlītēja valsts ie­stāžu rīcība nesekoja, bet jau piektdien no Simferopoles pāri Latvijas robežai ielaistie kaitnieki sarīkoja “piketu” pie Ārlietu ministrijas nama, lai pieprasītu ārlietu ministra nomaiņu un Latvijas ārpolitikas nomaiņu, nepārprotami trešo valstu interesēs un pret Ukrainas valsts interesēm, kuras Latvija oficiāli atbalsta. Diemžēl ne SAB, nedz Iekšlietu un Ārlietu ministrijas nerāda savu aktīvu attieksmi pret kaitnieciskām, provokatīvām darbībām. Kad Krievijas parlamenta vadītāja vietnieks Žirinovskis ar neiedomājamu rupjību draudēja Polijai un Baltijas valstīm, Latvijas varasie­stāžu reakcija bija nulles vērta. Kad pavisam nesen Rīgas krievu avīzes korespondente redakcijas pasākumā ārlietu ministram jautāja, vai daudzu vietējo krievi uzskati, kas atbalsta Krimas aneksiju, nav uzskatāmi par naidīgiem, ministrs Rinkēvičs atbildēja – “protams, nē”. Tie jau esot tikai “dažādi uzskati”.

Valsts ārlietu un drošības iestādēs izvairās novērtēt šos “dažādos uzskatus”. Ne ždanokieši-mitrofanovieši, ne “antifašisti”, ne cita prokrieviska kopa nerīkoja ne piketus, ne citus sarīkojumus, kad Žirinovskis aicināja Poliju un Baltijas valstis noslaucīt no zemes virsas.

Pievienot komentāru

Komentāri (49)

 1. kāpēc NA nepieprasa iekšlietu ministra demisiju?Ja to nedara, tad vēlētāji uzskatīs viņus par visu šo izdarību atbalstītājiem un līdzainīgiem!

  • bet nevainosim partiju, kuru Saeimā pārstāv tikai 14 no 100. Un ņemsim vērā, ka NA ir pati kosekventākā (no okupācijas atbrīvoto) latviešu tiesību aizstāvošajām partijām, bet ne visu okupācijas palieku līdztiesības nekritiska aizstāve (ieskaitot arī “Vienotās Krievijas” sabiedroto “Saskaņu”), – kāda ir partiju lielākā daļa.

  • iekšlietu ministra demisijas pieprasījums būtu nepieciešams, un iespējams, ka tāds arī būs.

 2. kāpēc NA nepieprasa iekšlietu ministra demisiju?Ja to nedara, tad vēlētāji uzskatīs viņus par visu šo izdarību atbalstītājiem un līdzainīgiem!

 3. NU,NU!!!!!!!!!!!!!!!! Atbildēt

  KĀPĒC bija JĀKRĪT VIRSŪ SAB? Vai tad nevarēja pagaidīt attiecībā uz Broku? KAS TE VĒL DEBATĒJAMS??? Pagaidiet arī attiecībā uz NAUDIŅU!!! Tikai kaut kā zīmīgi – žurnālisti naski tagad ATKAL ROK NA DĀRZIŅĀ… KUR RAKŠANAS DARBI “VIENOTĪBAS”, nupat dibināto partiju, ZZS un SC DĀRZIŅOS??? TIE NAV UN NEVAR BŪT TĪRĀKI PAR NA DĀRZIŅU!!? Vienkārši NEVAR BŪT un domāju, arī NAV TĪRĀKI… ROCIET RŪPĪGĀK, BŪS AUGĻI…Baigi tiek likts SVĒTĀ MIERĀ SC!??… DIVDOMĪGA SITUĀCIJA, JO VIENĪGI ZAGĻI UN NELIEŠI IZRĀDĀS IR LATVIEŠI… JĀ???????????

 4. Pēdējā laikā visi klūp virsū SAB am, domājot ar to Maizīti, bet viņš jau tikko kļuvis par SAB vadītāju, toties neviens nepiemin Drošības policiju, kuru jau 15 gadus vada J.Reiniks. Varbūt, ka Reinika “nopelni” ir lielāki, ka mums ir tādi “pilsoņi” kā Ždanoka.

 5. Varu tikai piekrist Voldemāram Krustiņam un komentētājam aborigēnam!

 6. Laikam jau tapec, ka visam partijam ir 1 saimnieks.. Tas tikai sdalitas sava starpa pec retorikas uz attiecigu veletaju, kas tiesi tos noliks pie siles. Bet saimnieks no ta nemainas. Un uzdevums ari. Tikai ne tik kremliski sevi reklamejosam tas “darbins” jadara klusak, bez liekas aziotazas, lai neraditu aizdomas naivajos veletajos, kuri jau tapat spiesti velet ne jau tos, ko grib, bet skietami mazako launumu no partiju bosa izvirztajiem.
  Bet ta “aza kaja” jau tapat nemitigi lien ara, gan pretvalstisko elementu visatlautiba, tiem neliedzot neko, gan maksliga krievu valodas uzturesana, gan cekas maisu slepsana, kas nav savienojami ar lojalu attieksmi pret so valsti, nemaz nerunajot par patriotismu, kas butu nepieciesams.
  Un visas sis iespejas tiem nodrosina, ka muuris, speciali saceretais velesanu likums, kas tautai pasai liedz izvirzit sev velamus kandidatus.
  Visa vara seit ir partijam, partiju bosam.
  Un tas neatbilst Satversmei, par kuru ari tiem uzsplaut.
  Kamer sis nedemokratiskais vcelesanu likums nebus atcelts, par mums joprojam valdis tadu Janukivic veidigie kloni, kuri te, telojot savejos, reprezentes pavisam citu politiku, kuras nozelojamas izpausmes ir musu ikdiena.
  Tatad neatkariba mus var gaidit tikai pec sa likuma nomainas. Bet tikmer attiecigas imperijas sateliti, ar ieliktam marionetem.

  • Ir cilvēki, kas atšķirībā no apmātajiem saprot visu mūsu nebūšanu cēloni. Šeit “aborigēns” pasacījis patiesību – Saeimas vēlēšanu likums ir pretkonstitucionāls, partijas ir posta cēlonis. Tās sagrābušas varu jau kopš 1995.gada. Mums nav vēlēšanu tiesības, bet ir tikai balsošanas tiesības par partijām. Tāpēc nav mums valstī rūpīga saimnieka. Vara pieder ne tautai, bet valdošo partiju “spicei”. Žurnālisti, publicisti varai iztapīgi izvairās pat runāt par šo nedemokrātisko varu. Bailes? Apmātība? Jā!! Tu neesi vēlētājs, bet tikai balsotājs, tev liegtas vēlēšanu tiesības. Pārliecinieties par to Google meklētājā: Tu neesi vēlētājs

 7. SAAB jātņem pielaide valsts noslēpumiem,jo šīs organizācijas tīša vai netīša bezdarbība rada pamatus Latvijas valstiskuma sagraušanai,tātad tā srādā Krievijas interesēs.

 8. Tagad mums ir skaidrs, ka nebalsosim par VIENOTĪBU, SC, RP. PRETVALSTISKA ATTIEKSME! Tādiem nav vietas Saeimā!

 9. Visa Eiropa neko nedara.. Ukraina tikai slēdz līgumus ar Starptautisko valūtas fondu, kamēr Ukrainas karavīri mirst tūkstošiem!

 10. … Gaidijam un gaidijam Koalicijas vaditajas partijas Vienotibas akcija pret siem provakatoriem, bet cus … vel gaidam …

  … Tatad, vieniga izvele latviesu patriotiskajiem deputatiem ir laicigi TURPINAT atstat V partijas biedru rindas un parnakt NA , un patriotiskiem pilsoniem ievelet NA valdibu, vai vismaz lidzigu ar V un ZZS sameru, lai ta spetu apturet Bezabrenes neokolonizaciju un pieprasit kritiskas Aizsardzibas, Iekslietu, Kulturas, Ekonomijas un Arlietu ministriju parvaldi … citadi cus … musu 4.Atmodas sapniem, Satversmes preambula noteiktai nacionalai valstij un letinu pamattautas iespejai parvaret NEOKOLONISMU, KRIEVIJAS UZSAKTO ‘ MAIGO REOKUPACIJU ‘ un ‘maiga genocida’ turpinasanas konsekvences …

 11. Pasludinot okupētu neatkarīgu valsti par neatkarīgu bez deokupācijas tika ieliets pamats šodienas notikumiem,kad pie varas ir cilvēki,kuri pēc definīcijas tur nedrīkst atrasties.Ždanoka ir tikai šīs sistēmas signāleksperiments.

  • …tā gan! Okupāciju iespējams izbeigt vienīgi ar tai pretēju darbību – deokupāciju, ieskaitot arī okupācijas seku likvidāciju, bet ne to “integrāciju”, kā tas notiek patreiz.

  • Nekas nav pietiekošs, obligāts un nepieciešams. Dzīve, kungi, daudz sarežģītāka un daudzveidīgāka, to nevar reducēt dažās vienkāršās dogmās. Vairāk interesanti tas, ka cilvēku prātos šajā jomā nenotiek nekādu transformāciju , proti, tie krievi, žīdi, vācieši kas 20tos gados neatzinā latviešu tiesības uz savu valst – līdz šim laikam nav mainijuši savu uzskatu. Mums pašiem un mūsu valdībai jābūt stingrākiem un operatīvi nospiest visādus tādus nemitīgos “cīnītājus”. Interesanti, ka Vācijā, katrā pašvaldībā ir rokas grāmatas ar vāciskiem vietvārdiem pa mūsu zemi. Tātad arī tur kāds gaida revanšu. Vienkārši jābūt vienmēr modriem un dot tādiem ždanokiem, dukiniem “pa nagiem” bez tūļāšanas.

 12. Drīz tādas Krievijas pat uz kartes nebūs. Tad arī paskatīsimies, ko prokrieviskie izdzimteņi teiks.

 13. Mana pakaļa smukāka izskatās…

 14. Krustiņa kungs tikai tagad beidzot aptvēris kā labā strādā drošības iestādes un vai noskaidrojis arī kāpēc valsts prezidents Bērziņš tik ļoti mīl šos ministrus, kurem nav atbildes krievu nekauņām, ka lika tos iekļaut valdībā pat pirms premjera kandidātes atrašanas.

 15. kad udens smelsies mute bus par velu,visus sos Maskavas pakalpinus vajaga iegrozot kamer tie nerikojas ka Ukraina!vajaga tiem uzdot jautajumu kapec ja seit dzivot ir tik slikti,tie nebrauc prom?Zdanokai par to ka atbalsta Krima aneksiju ka ari austrumukrainas krievalodigo nemierus atnemt pilsonibu,lidz ar to ta zaudetu iespeju kandidet nakosajas velesanas!lai brauc uz krieviju un tur izgaz savu zulti!!

 16. Nav laika. Jācīnās ar bīstamākajiem – latviešu nacionālistiem.

 17. Ne ždanokieši-mitrofanovieši, ne “antifašisti”, ne cita prokrieviska kopa nerīkoja ne piketus, ne citus sarīkojumus, kad Žirinovskis aicināja Poliju un Baltijas valstis noslaucīt no zemes virsas.
  ————————————
  tādus nerikoja arī NA vai V, tā ka pārmetums aiz matiem pievilkts. Ja katru tā klauna Žirinovska izteikumu sāks ņemt par pilnu un piketēt, tad neatliks laiks nekam citam.

 18. Varbūt vispirms iesēdināt drošībniekus? Par pretvalstisku darbibu, protams.

 19. Vajadzīgs referendums, par veselu sarakstu cilvēku, kuriem ir jāatņem Latvijas pilsonība, aizstājot to ar nepilsoņa statusu. Bet nepilsoni var izraidīt no valsts, jo viņam ir iespējas apmesties jebkurā ES valstī.

  • Tam jābūt valdības solim, nevis referendumam – tas jau būs apsurds, lai noņemtu pilsonību pāris vaņkām visu tautu tramdīt. Drīzāk var taisīt referendumu par šāda “nepilsoņa” statusa likvidēšanu. Laika ir bijis gana naturalizēties, un visādi citādi pierādīt savu piederību un lojalitāti Valstij.

   • Войну гражданскую хочешь развязать? Так я с радостью, руки давно чешутся. Только спросить хочу, оно вам надо? Чтобы было так, как на Украине?

    • Sveiks, draugs. Esi zaudējis mēra sajūtu. Zemeslode ir apaļa un robežas ir mūsu prātos. Tāds termins kā pilsoņu karš, kā baidīīšana Latvijas cilvēkus ar pilsoņu karu jau sen vairs nestrādā. Ir terorisma draudi un teroristi ir cilvēki, kuri nevēlas strādāt un negrib, ka cilvēki dzīvo mierā un saticībā. Politiskās partijas dara visu, lai aizstāvētu finansu intereses vai aizstāvētu savas nācijas intereses. Ja nācijas pārstāvji šeit jūtas slikti, tad katrs var brīvi izvēlēties, kurā nācijā labāk iekļauties. Valsti būvē visi. Un tā sauktā sanaidošanas manipulācija ir redzama ne jau politisko partiju spēlēs, bet to ļaužu prātos, kuriem niez nagi izkauties ar ieročiem. Iemesls var būt jelkāds – tam nevajag ne tautību, ne rasi, ne valodu. Mākslīgi uzturēt iebiedēšanas taktiku, ir noziedzīgi. Un tāpēc, grafist, nelej ūdeni uz akmeņiem, jo akmeņos vienmēr ir spraugas un ūdeņi aizplūst. Visiem emocijas jāprot savaldīt. Pat vissarežģītākajos apstākļos. Jo vienīgā vērtība ir cilvēka dzīvība. Kauties ir neinteliģences izrādīšanās un šāds bieds jau vēsturē ir bijis, tā bija padomju vara. Tu arī esi inteliģents cilvēks, grafist. Tāpēc nerunā tukšu.

     • Sveiki, sveiki. Vai tiešam draugs? Es lasu ko šeit raksta daži komentatori, un šaubos. Sanaidot cilvēkus ir ļoti viegli, bet kas būs pēc tam?

     • Protams, ka sveicināšanās ir pati pirmā pieklājības pazīme, grafist. Pārāk naidīgi kļūst cilvēki vienīgi aiz iedomāta naida sirdī. Kad sāksim cienīt otru cilvēku kā līdzvērtīgu, tad kari paši no sevis izbeigsies. Pasauli tricina vispirms emocijas un tad tikai darbība. Ticu, ka nekad neņemsiet rokās ieroci tikai tāpēc, lai pierādītu, ka Jūsu vārdi ir labāki par citu izteiktajiem. Vārdiem nav ieroči rokās, ieroči ir reāliem cilvēkiem, kuri izjūt sava veida pārākumu pār citiem. Un jau ļoti sen zināms, ka glorificējot vardarbību, zaudētāji ir nevainīgi cilvēki, bērni un sievietes. Un neviens Latvijā nevēlas naidu un vardarbību. Arī Jūs ne, grafist.

     • „neviens Latvijā nevēlas naidu un vardarbību”. Ļoti ceru ka jums ir taisnība! Tapāt kā Jūs gribu mieru un pavisam negribu karot. „Vārdiem nav ieroči rokās”. Zelta vardi, bet dažreiz viens vārds, ka lode tieši sirdī!

    • tak brauc uz Ukrainu dari to ko sirds tev liek ,ko ņemies pa LV ,valodu te nezini un tā arī laikam nezināsi ,bet būt starp savējiem ,kad Ukrainai grūti laiki ,domaju tak varētu palīdzēt nevis driķerēt te komentārus naidīgus ,uz priekšu

    • Гапоненко Atbildēt

     Ты знаешь сколько в России подыхают от водки за один год? Больше, чем в Афганистане и в Чечне вместе взятых. Так что, лучше следи за своей мамашей, чтобы пяная под трамвай не попала.

    • Nevienam karu nevajag, to katrs NORMĀLS cilvēks saprot. Ja kādam gribās karu, tad tie visdrīzāk ir marodieri un kriminālnoziedznieki,kuri tikai agresijas valodā prot kontaktēties. Bet vajag arī saprast, ka nacionālais naids tiek speciāli kurināts, un ļoti daudzi tam ļaujas, nonākot pie tā, ka domā, ka grib karot…

     • Pilnīgi piekritu ar jums! Bet! Почему же и автор статьи и большинство коментатаров с таким увлечением занимаются повышением градуса взаимной ненависти!? Зачем надо доводить общество до взрывоопасного состояния?

     • Nevajag izlikties-līdz šim tavos rakstītajos komentāros gan nevienā neesmu lasījusi nevienu aicinājumu uz saprašanos.Visi ir bijuši tikai krievu parākuma sludināšanas un visa latviskā noniecināšanas pārpilni.Tā kā pats arī visu laiku esi kurinājis to naida un neiecietības uguntiņu.Tiesības aizstāvēties jau vēl latviešiem nav oficiāli atņemtas.

     • Ух ты! Вот те раз. Каждый видит то, что хочет видеть. Вы видите вокруг только врагов, поэтому так и живёте. Считаете, что у вас есть неотъемливое право на защиту своих интересов? Да, имеете! Но, точно такое же право защищать свои интересы, свои права и свой язык, есть и у нас!!!Что, не нравиться такая постановка вопроса? Может у многих из нас и нет гражданских прав, но права человека вам у нас не отнять! И защищать свои права мы имеем полное право, а защищать свою жизнь и жизнь своих близких, имеем право даже с оружием в руках (если до этого дойдёт)!

     • Atkal tā pati vecā dziesma-mums ir tiesības ,bet jums viņu nav!Varbūt paskaidrosi,kurš mums-mazai tautai -ir uzlicis par pienākumu sargāt jūsu 140 miljonu tautas valodu un īpašās tiesības ,pie tam NE jūsu valstī,jo jums visu to var nodrošināt jūsu pašu valsts tepat aiz robežas?Es saprastu,ja mēs jūs ar varu būtu uz šejieni atveduši un piespieduši šeit dzīvot,bet tā taču nav.Paši esat izvēlējušies pamest savu zemi,bet gribat piemērot svešu zemi savām vajadzībām,nevis pieņemt šīs zemes noteikumus.Tad kur ir mūsu vaina?Vai tā ,ka mēs NEGRIBAM dzīvot jūsu iecerētajā Krievijā,bet gan savā -Latvijā.

     • Опять замыленные стереотипы, да?! Считаете себя маленькой, несчастной нацией? Ах вы бедненькие, никто вас не жалеет. Тогда сидите тихо и не чирикайте! Ваша латышская Латвия существует только в воображении ваших национальных политиков. В реале мы имеем двухобщинное государство, в котором почти половина населения говорит на русском языке и считает его родным. А вы считаете Латвию только вашей? А может немецкой, шведской, польской, русской? Кто построил Ригу, кто основал Даугавпилс? Риторический вопрос: должно ли государство, живущее на наши налоги, соблюдать права своих граждан, ведь не все из нас неграждане? И дальше будет только страшнее (для вас). Неумолимая глобализация и демография играют против вас. Вся молодёжь бежит из этого этнографического рая и можно только гадать, кого вместо них, миграционные потоки занесут в это болото.

  • Visa nelaime tev un tev līdzīgajiem, ka jūs nekad neesat cienījuši LIKUMU. Likumus pieņem demokrātiski ar vairākuma atbalstu, bet tiem, kuri negrib pakļauties vairākumam ir domāti kriminālkodekss, tiesa un cietums. Nedomāju, ka tu esi tik stulbs, lai to nesaprastu un tomēr tu draudi ar pilsoņu karu. Tad, kas tu esi, ja ne terorists? Vai tu domā, ka sabiedrība pakļausies teroristiem? Tas iespējams tikai tad, ja nepastāv demokrātija, tātad tu esi terorists, kurš ir gatavs iznīcināt demokrātiju. Tādiem kā tu vieta citā sabiedrībā, domāju, ka tu labāk jutīsies Krievijā, tur tu jau šodien vari saņemt ieroci un iet paplašināt savu teritoriju, bet diemžēl tur šauj arī pretī un tu ātri sapratīsi savus maldus, ja būsi vēl starp dzīvajiem. Novēlu tev spēju domāt.

   • Выдержки из краткого курса по марсизму-ленинизму здесь не к месту. Демократический централизм, диктатура большинства…. Нет в Латвии демократии, нету! Надоел уже этот ваш большевизм с национальным уклоном. Снимите шоры с глаз и перестаньте мыслить стереотипами, если сможете. А насчёт законов есть такая поговорка: закон что дышло, куда повернул – туда и вышло! В наших условиях это суровая правда жизни.

 20. biedrs Lejasmeijers Atbildēt

  Arī tas vēl nav nekas — ka tikai Broka un Naudiņs netiek pie valsts noslēpumiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+