×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. februāris, 2016
Drukāt

Kā ASV prezidenta vēlēšanās balsos Latvijā dzīvojošie ASV pilsoņi? (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Taks To, biznesa angļu valodas pasniedzējs un uzņēmējs: “Kā labākos kandidātus redzu Tedu Krusu no Republikāņu partijas un Bērniju Sendersu no demokrātiem. Uzņēmējs Donalds Tramps ir klauns, uzskatu viņu par ekstrēmistu. Es vēlos redzēt ASV, kur musulmaņi un kristieši dzīvo mierā, nevis naidā. Krusa priekšrocība ir viņa izcelsme, kas ļauj labāk saprast valstī dzīvojošās minoritātes. Pašreizējā ASV prezidenta Obamas politika man nepatīk: kļūdaini pārāk liela uzmanība tiek pievērsta situācijai Dienvidķīnas jūrā; arī Obamas ieviestā veselības aprūpes sistēma izrādījusies neefektīva – par to man sūdzējušies vairāki radinieki. Hilarija Klintone prezidenta amatā turpinātu līdzšinējās administrācijas politiku. Mazākais ļaunums no visiem ir demokrāts Senderss, kurš iestājas par labklājības celšanu.”

 

Deivids Holahans, uzņēmējs, bijušais ASV vēstniecības militārais atašejs: “Mēs, ASV bijušās un esošās militārpersonas, pieturamies pie kodeksa un neatklājam, par ko balsosim vēlēšanās. Tomēr varu pateikt, ka iestājos par mazāku un lētāku valsts aparātu, kā arī par zemākiem nodokļiem. Donalda Trampa uzvedība ir nepienācīga un neatbilst cilvēkam, kurš vēlas ieņemt prezidenta amatu. Prezidentam jāpiedāvā pozitīvs skatījums, tomēr Tramps daudz balstās uz negācijām un šķeļ sabiedrību. Uz sabiedriskās domas aptaujām, kurās Tramps ieņem pirmo vietu, raugos kritiski. Piemēram, Krievijā Putinu aptaujās atbalsta 90 procenti iedzīvotāju, taču, kad parunāsiet ar cilvēkiem, aina nebūt nebūs tāda. Trampa fenomenu skaidroju ar to, ka cilvēku vidū valda nogurums no valdības. Tas viss ir saistīts ar ekonomisko situāciju, cilvēkiem strādnieku šķirā un vidusslānī dzīves līmenis pazeminās. Bieži vien Tramps runā to, ko noteiktas sabiedrības grupas patiešām domā, un tādēļ viņš arī gūst atbalstu aptaujās.”

 

Kārlis Streips, žurnālists: “Visticamāk, izvēlētos Bērniju Sendersu, jo man patīk viņa idejas – viņš iestājas par visiem amerikāņiem, ir paredzējis lielākus nodokļus ļoti bagātiem cilvēkiem, no viņa izskanējušas domas par bezmaksas izglītību augstskolās, kā arī viņš ir jautrs un interesants cilvēks. Ja nominēs Hilariju Klintoni, neiebildīšu pret viņas kandidatūru. Savukārt Trampā cilvēki saskata politiķi, kurš ASV prezidenta amatā valdīs kā uzņēmējs, tomēr cilvēki ir aizmirsuši, ka viņa biznesa impērija trīs reizes bankrotējusi. Jāatceras, ka Tramps nevis vieno, bet šķeļ ASV sabiedrību. Mums Latvijā nav būtiski, vai ASV prezidents ir demokrāts vai republikānis. Latvija ir NATO dalībvalsts, turklāt ASV savulaik ir atbalstījusi Latvijas neatkarības centienus un to, ka apņemšanās sargāt Baltijas valstis ir dzīva, apliecina Obamas vizīte Tallinā.”

 

Andrejs Mežmalis, “Daugavas vanagu” Centrālās valdes priekšsēdis: “Aiovas kokesi ir tikai prezidenta kandidātu izvērtēšanas sākums. Vēlos izvērtēt tālākos partiju saietus un saprast, kura kandidāta idejas man šķiet pieņemamākas. Klintone pārstāv pašreizējo valdību un ievēlēšanas gadījumā turpinās iesākto, bet Bērnijs Senderss ir ievedis ko jaunu ASV politikā – sociālisma vēsmas. Viņā ieklausās jauni cilvēki, jo viņš runā par bezmaksas augstāko izglītību. Tomēr nedomāju, ka vēlēšanās viņš gūtu panākumus. Tramps ir samērā neatkarīgs cilvēks, kurš saka, ko domā, tomēr viņa nostāja ārpolitikā un iekšpolitikā nesaskan. Parasti esmu balsojis par republikāņu kandidātiem. Savulaik balsoju par Ronaldu Reiganu, jo viņš stingri iestājās par Baltijas valstīm aukstā kara gados. Prezidents, kurš pārstāv republikāņus, labāk izprastu situāciju Baltijā.”

 

UZZIŅA

 ASV sākušās priekšvēlēšanu sapulces ar kokesu (“kaimiņu sapulce” – no siu indiāņu cilts valodas) Aiovas štatā, kurā uzvarējusi demokrātu sapulcē bijusī ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone, ar niecīgu pārsvaru pārspējot otru demokrātu kandidātu – Vērmontas štata senatoru Bērniju Sendersu.

 Republikāņu partijas kokesā uzvarējis senators no Teksasas Teds Kruss, kurš pārspējis odiozo uzņēmēju Donaldu Trampu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Bērnijs izskatās gandrīz lāga puika. Salīdzinājumā ar Hilariju Klintoni, viņš ir tīrais eņģelitis. Ja nebijusi tā zociķa aste. Hilarija ir tikai .. Nav ni kapeikas vērta.
    Kruze ir blēdis, Rubio skaisti pļapā, bet kā vadit valsti gan nepratīs. Grāmatvedību labi prot Keisiks, bet Bušu mammas puka Džebs prot tiri labi izdot balsotāju naudu (ne savu).Labs cilvēks ir tas dakteris, bet viņš par maigu, lai kautos ar tuksnešu dēliem. Tur vajaga dūri un uzstāšanos. To prot Trumpis. Vai viņu ievēlēs vēl nevar pateikt. Varbūt nopirks amatu? Pretī Baltai mājai tagad esot Trumpja viesnīca.
    Vova braukšot tur uzdzīvot, jo viņam patīkot Trum,pja uzstājība. Ar tādu varot taisit bizni.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Eiroparlamentārieša krēslu uzreiz neatstās

Nacionālās apvienības valde izlēmusi 13. Saeimas vēlēšanās par Ministru prezidenta amata kandidātu izvirzīt Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Robertu Zīli. Viņš esot gatavs nolikt EP deputāta mandātu, ja pēc 13. Saeimas vēlēšanām Nacionālajai apvienībai uzticēs veidot valdību, pausts politiskā spēka paziņojumā.

Jāatgādina, ka pirms mēneša “Vienotība” un reģionālās sadarbības partijas par jaunveidojamās apvienības premjera amata kandidātu vienojās izvirzīt Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu. Viņš pats gan nepiedalīsies Saeimas vēlēšanās, taču toreiz uzsvēra, ka ir gatavs vadīt Latvijas valdību, bet pagaidām turpināšot darbu EP.

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+