×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2016
Drukāt

Prezidentam vairs nav iebildumu pret Krimināllikuma grozījumiem (6)

Foto LETAFoto LETA

Par Krimināllikuma grozījumiem Saeimā ir notikušas izvērstākas debates nekā parasti par citiem likumprojektiem, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) ar gandarījumu uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Politiķis atzina, ka plašāku komentāru sniegšanai vēl jāsagaida deputātu galīgais lēmums, taču viņš neslēpa gandarījumu, ka uz otro lasījumu tika izteikti dažādi priekšlikumi un norisinājās vairākas debates ar dažādu ekspertu klātbūtni.

Prezidents skaidroja, ka vairākās diskusijās piedalījās tiesībsargs un Latvijas pārstāvis Eiropas Cilvēktiesību tiesā, kuru atzinumi par piedāvātajām likumu pantu versijām bijuši pozitīvi, proti, ka tie neesot pretrunā ar cilvēktiesībām. Turklāt, kā norādīja prezidents, grozījumi neesot arī pretrunā Satversmei.

Jau vēstīts, ka Saeimas Juridiskā komisija šodien izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja pretrunīgi vērtētos Krimināllikuma grozījumus, kuru mērķis ir hibrīddraudu novēršana. Par grozījumiem 21.aprīlī jālemj Saeimai.

Pēc kritikas saņemšanas par dažādiem likumprojekta aspektiem vairākas no normām to izskatīšanas laikā ir precizētas. Norma par valsts noslēpuma iegūšanu, kas radīja bažas par tās iespējamo izmantošanu pret žurnālistiem, pagaidām tika izslēgta no likumprojekta. Pēc būtības tā dēvētās žurnālistu normas izskatīšana tika atlikta uz divām nedēļām pēc diskusijām par Eiropas Cilvēktiesību tiesas lēmumiem.

Krimināllikuma grozījumi paredzēs, ka sods pienāksies par darbību, kas vērsta pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu Satversmē neparedzētā veidā. Par šādu nodarījumu rosināts noteikt sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Viss notiek tieši tā, kā rakstīts Bībelē. It kā drošības dēļ pieņem stingros noteikumus, kas pamazām uzliek verga statusu, tad bez sātana zīmes /čipa/ skaustā, kuru ievadīs jau zīdainim , vairs nevarēs ne pirkt , ne pārdot, un tā tālāk . Jāsecina tikai tas, ka šī Sātana valdīšanas laiks ir sācies arī Latvijā, un cilvēki, it kā saprotamu iemeslu dēl, to pieņem, paši sev ar to nodarot nenovēršamu ļaunumu.

 2. Bet kas ir darbība ?
  Atvērt muti un runāt ?
  Tā arī ir darbība…

 3. Zel ka sie grozījumi neattiecas uz VID un citiem zagļiem..

  • Vienkārši būs jāprot muti neatvērt un vel apdomāt,kas kaimiņos dzīvo,jo tiesi tā pati kārtība būs,kuru LV jau reiz piedzīvoja….un,ko piedzīvoja arī bēdīgi slavena vācu vadoņa dēļ pati tauta un daudzas citas….
   Laiki mainās…..

  • ….un atgriežas….cilvēki vairs neko jaunu izdomāt nespēj……

  • VID un citi zagļi ir
   VALSTS VARA
   un
   Satversmē
   tieši
   NAV PAREDZĒTS
   sēdināt
   aiz restēm.
   Paldies, Vejoni !
   Paldies, Vejoni !
   Paldies, Vejoni !
   ——
   “Pārliecināja” tevi…

Draugiem Facebook Twitter Google+