×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
11. maijs, 2012
Drukāt

Prezidents aicina uz tikšanos “pretējo ierakumu” kara veterānu organizācijas

berzins_andris24103

15.maijā plkst.14 Valsts prezidents Andris Bērziņš apmeklēs Kara muzeju, kur tiksies ar vairāku kara veterānu organizāciju pārstāvjiem, kurus vēsturisko un politisko notikumu gaita ir nolikusi “pretējos ierakumos” vārda tiešā un pārnestā nozīmē.

“Tas vienlaikus būs solis, kas veicinās sapratnes un izlīguma garu arī plašākā sabiedrībā,” aģentūrai LETA norādīja Prezidenta preses dienestā.

Ar šo tikšanos valsts pirmā persona turpina Labas gribas manifesta aizsākto iniciatīvu, kā arī apņemšanos turpmāk Otrā pasaules kara piemiņas pasākumos pulcēt dažādās frontes pusēs karojušos veterānus, lai vienoti piedalītos kopīgā 8.maija pasākumā Rīgas Brāļu kapos.

Pirms tikšanās ar veterāniem Bērziņš Kara muzejā iepazīsies ar ekspozīciju “Latvija Otrajā pasaules karā”.

LETA jau ziņoja, ka prezidents iepriekš nācis klajā ar publisku aicinājumu visiem Latvijas kara veterāniem pieminēt nacisma un komunisma upurus 8.maijā Brāļu kapos. Bērziņš vēlas, lai Latvijā 8.maijs, kas Eiropā un ASV jau kopš 1945.gada tiek svinēts kā sabiedroto uzvara pār nacionālsociālistisko Vāciju, netiktu izmantots sabiedrības grupu konfrontēšanai, bet gan veicinātu izlīgumu starp dažādās pusēs karojošajiem.

Prezidents uzskata: 8.maijam jākalpo ne tikai piemiņai, bet arī daudz tālejošākam mērķim – sociālā sabiedrības izlīguma veicināšanai, jo pretējā gadījumā vairāk nekā pusgadsimtu ilgā laika posmā pēc cilvēces lielākās traģēdijas nebūs apgūta nopietnākā no Otrā pasaules kara mācībām. “Mēs nebūsim darījuši visu iespējamo, lai konfrontācijai, naidam un atriebībai, ko uz totalitāru lielvaru ideoloģijas pamatiem joprojām vēlas reanimēt atsevišķi radikālie grupējumi, mūsu sabiedrībā vairs nebūtu dzirdīgu ausu un kaismīgu piekritēju,” saka Bērziņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+