×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
22. aprīlis, 2012
Drukāt

Prezidents ar Streļčenoku apspriedīs situāciju KNAB

knab

Valsts prezidents Andris Bērziņš trešdien ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieku Jaroslavu Streļčenoku apspriedīs situāciju birojā, informēja prezidenta preses dienestā.

Tā būs vienlaikus arī amatpersonu iepazīšanās tikšanās, kuras laikā tiks apspriesta situācija KNAB, tostarp informācijas noplūde no biroja.

Bērziņš iepriekš jau paziņoja, ka vēlas tikties ar Streļčenoku, lai pārrunātu informācijas noplūdi no “Latvenergo” lietas, kurā kompānijas bijušās amatpersonas tiek apsūdzētas koruptīvos darījumos.

KNAB aprīļa sākumā sāka dienesta pārbaudi, kad portālā “pietiek.com” tika publicēti, iespējams, “Latvenergo” lietas materiāli. Par noplūdi ir ierosināta arī krimināllieta.

Pārbaudē ir noskaidrota un atstādināta no pienākumu pildīšanas viena KNAB amatpersona, kura, iespējams, izpaudusi ziņas no šīs krimināllietas materiāliem.

KNAB priekšnieks Streļčenoks paziņojis, ka lietas materiālu noplūdināšanā, iespējams, iesaistīta arī kādas citas institūcijas amatpersona, kura ir augsta un publiski zināma.

TV ziņu raidījums pirmdien vēstīja, ka Latvijas energoapgādes kompānijas “Latvenergo” krimināllietas materiālus, iespējams, noplūdinājuši Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētājs Ruslans Balakleiskis un Saeimas deputāts, Nacionālās drošības komisijas loceklis Andrejs Elksniņš.

“Pietiek.com” apgalvoja, ka publiskojis vairākas tā rīcībā nonākušas telefonsarunas starp nu jau bijušo “Latvenergo” prezidentu Kārli Miķelsonu un viceprezidentu Aigaru Meļko, kā arī biznesa konsultantu Andreju Livanoviču un franču enerģētikas koncerna “Alstom Power” pārstāvi. Sarunas ierakstītas 2010.gadā, KNAB izmeklējot “Latvenergo” amatpersonu iespējamo piekukuļošanu.

“Latvenergo” lieta joprojām atrodas pirmstiesas izmeklēšanā birojā. KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe februāra sākumā žurnālistiem pavēstīja, ka šogad lietu plānots nodot prokuratūrā kriminālvajāšanas sākšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+