×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
28. novembris, 2014
Drukāt

Prezidents ierosina palielināt valsts finansējumu politiskajām partijām (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš ierosinājis palielināt valsts finansējumu politiskajām partijām.

Tādējādi plānots samazināt politisko partiju atkarību no privātajiem ziedotājiem. Tāpat tiek piedāvāts noteikt ziedojumus politiskajām partijām ne vairāk kā vienas minimālās mēneša darba algas apmērā kā attaisnotos izdevumus likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” izpratnē.

Kā aģentūru LETA informēja prezidenta Preses dienestā, Bērziņš, pildot 12.Saeimas 4.novembra runā pausto apņemšanos, Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (VL-TB/LNNK) iesniedza likumdošanas iniciatīvu, kas pamatojas uz prezidenta izveidotās Ekspertu grupas pārvaldības pilnveidei ziņojumu “Politisko partiju sistēmas pilnveidošanas iespējas”.

Ziņojumā iekļauta situācijas analīze un priekšlikumi, un tas izstrādāts ar mērķi stiprināt un veidot atbildīgākas politiskās partijas, bez kurām demokrātiska valsts nevar pastāvēt. Lai veicinātu diskusijas un konstruktīvu darbu likumprojektu izstrādē, iniciatīvā iekļautas arī vairākas iespējamo normatīvo aktu grozījumu redakcijas.

Lai palielinātu politiskās partijas biedru ietekmi attiecīgajā politiskajā partijā, prezidents iesaka noteikt, ka Saeimas vēlēšanu kandidātu sarakstu paraksta arī vismaz 100 attiecīgās politiskās partijas vai politisko partiju apvienības biedri. Tāpat prezidents ierosina, ka partijas statūtos jānosaka kārtība, kādā biedrs var pieprasīt jautājuma iekļaušanu partijas biedru sapulces darba kārtībā.

Savukārt, lai paaugstinātu politisko partiju leģitimitāti, tiek rosināts noteikt, ka partijām un partiju apvienībām, lai piedalītos Saeimas vai Eiropas Parlamenta vēlēšanās, jābūt ne mazāk kā 500 biedru. Tāpat priekšlikumos paredzēts, ka politiskajām partijām, kuras vēlas piedalīties Saeimas vēlēšanās, jābūt dibinātām ne vēlāk kā vienu gadu pirms tām.

Priekšlikumos arī paredzēts, ka vēlētājam būtu jāpiešķir tiesības tam deputātu kandidātu sarakstam, par kuru vēlētājs balso Saeimas vēlēšanās, pievienot ne vairāk kā trīs citos sarakstos iekļautos kandidātus, ko vēlētājs īpaši atbalsta.

“Sabiedrības uzticība parlamentārajai sistēmai un šīs sistēmas sekmīgums ir atkarīgs no politiskajām partijām,” vēstulē norādījis prezidents. “Turklāt parlamentārās sistēmas izveidošana parasti ir liels izaicinājums jaunajām valstīm. Pēc savas būtības politiskās partijas ir pamats, kurā sakņojas parlamentārā sistēma. Uzskatu, ka politiskajām partijām jādarbojas ar mērķi pārstāvēt pēc iespējas plašāku sabiedrības daļu, nevis īslaicīgas, šauras personu grupu intereses, kā arī jārod risinājumi, lai veicinātu vēlētāju aktivitāti,” uzsvēris Bērziņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. LATVIJA NAV NAV NAV POLITISKAS PARTIJAS -BET GAN EKONOMISKO INTERESU GRUPAS- AR TIEKSMI PERSONIGA MATERILAA LABUMA IEGUSANAI-TELOJOT PARTIJAS UN SPELEJOT PARTIJU BOSINOS UN VADONISHOS,DIEMZEL BERZIN PAPUS IR NO TAS PASHAS DRANKIBAS KATLA—KOOMPRADORU ZUPAS KATLA

  2. … VP Berzin, ir vel viena liela problema saja valsti, ja mes skatamies ar valejam acim …. un tamdel jajauta, kur palicis Jusu ieteikts uzlabojums likumos par aizliegumu valsts politiskam partijam sanemt areju vai pretvalstiskas personas vai org. palidzibu: t.i., … jabkadu finansejumu, propagandas materialus vienalga kada veida un formata, but vai staties sakaros un vienalga kadas attiecibas ar pasludinatas naidigas valsts vai ari ieksejo pretvalstisko noskanotiem iedzivotajiem, to grupejumiem, vai oficiali vienalga kadu registretu org. …!

  3. Nost šādu prezidentu! Partijas nav vajadzīgas vispār! Katram tikai individuāla atbildība.

  4. Bērnam iedodiet ,lai izveseļojas , maz vpartijām sponsorē !!! Kauns bērnam dzīvibas jautājums !!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+