×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. maijs, 2014
Drukāt

Prezidents: jārod iespējas vēlēšanās nobalsot jebkurā iecirknī (4)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Nacisma sagrāves un II Pasaules kara beigu atceres diena. Rīgas Brāļu kapi. 08/05/2014 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avīze

Lai vairotu iedzīvotāju aktivitāti vēlēšanās Latvijā, jārod iespējas vēlētājiem nobalsot jebkurā iecirknī, šādu viedokli šodien LTV pauda Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Pa pieciem gadiem ir jāatrod iespējas, lai jebkuram būtu iespējas nobalsot jebkurā Latvijas vietā, sacīja politiķis un atzīmēja, ka aizvadītajās brīvdienās viņš novērojis, ka atpūtas vietās bija daudz cilvēku, līdz ar to “vismaz 10% dabūtu klāt”, ja šāda iespēja būtu pastāvējusi jau šajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās.

Bērziņš arī izteicās, ka reāli laukos dzīvo par 40% mazāk cilvēku nekā uzrāda statistika, līdz ar to aktivitātes skaitļi pret reālo iedzīvotāju skaitu būtu bijuši augstāki.

Vērtējot EP vēlēšanu rezultātus, Bērziņš atzina, ka atbalsts “Vienotības” saraksta līderim Valdim Dombrovskim nav apstrīdams, lai arī situācija ir duāla, jo viņš EP pavadīs īsu laiku, un Bērziņš cer, ka Dombrovskis drīz ieņems pietiekami augstu posteni ES. Savukārt populistiskās Ivetas Grigules (ZZS) sekmes Bērziņš nenosodīja, jo tāda esot cilvēku izvēle.

Kā ziņots, EP vēlēšanās Latvijā par “Vienotību” nobalsojuši 46,19% vēlētāju, “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) – 14,25%, par “Saskaņu” – 13,04%, par Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) – 8,26%, par Latvijas Krievu savienību (LKS) – 6,38%. Savukārt par eiroparlamnetārieša Aleksandra Mirska pārstāvēto “Alternative” nobalsojuši 3,73% pilsoņu, “Latvijas Reģionu apvienību” atbalstīja 2,49%, partiju “Latvijas attīstībai” – 2,12%, bet par Latvijas Sociālistisko partiju nobalsoja 1,54% vēlētāju.

Līdz ar to “Vienotība” ieguvusi četrus mandātus no astoņiem, savukārt pa vienam mandātam ticis četriem politiskajiem spēkiem – VL-TB/LNNK, partijai “Saskaņa”, ZZS un Tatjanas Ždanokas “Latvijas Krievu savienībai”. “Vienotību” EP pārstāvēs Dombrovskis, Sandra Kalniete, Artis Pabriks un Krišjānis Kariņš, “Saskaņu” – Andrejs Mamikins, ZZS – Grigule, bet LKS – Tatjana Ždanoka.

EP vēlēšanās Latvijā piedalījās tikai 30% vēlētāju.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. VAI tad Cimdara kungs 1.reizi vada Centrālo vēlēšanu komisiju un NEKAD līdz šim nav sastapies ar šo jautajumu: KĀ LABĀK UN ĒRTĀK NOVĒLĒT JEBKURĀ NO IECIKŅIEM!??? Smiekli nāk!!!! Rodas iespaids, ka tā jezga tiek radita ar nolūku un atkārtojas gandrīz katru EP vēlēšanu reizi!!! Pašvaldību vēlēšanās šis modelis der!!!

  2. Ko man līdz tā balss, motorzāģi skaļāk dzied

  3. Un kā ir ar brīvbiļeti satiksmes autobusā, kas vienai ģimenei var sanākt lauku novados krietni dārgi, ja vispār sestdienās autobusi kursē novadā. Kāpēc laukos iecirknim jāatrodas 12-15 km no dzīves vietas. Un ja atrodas, kāpēc pašvaldībai nav pienākums uz vēlēšanām nogādāt visus savus iedzīvotājus, kas to ir pieteikuši. Vai tad tāds variants, kā mobilais vēlēšanu iecirknis, kas pēc grafika apbraukā pagastu vai novadu ir kaut kas pretlikumīgs un neiespējams, ja gribam, lai celtu aktivitāti vēlēšanās. Kāpēc privāttirgotājs var pievest pienu un citas preces pie konkrētas mājas, bet valsts vienreiz 4 un 5 gados to nevar izdarīt ar vēlēšanu urnu, ja likumā pamaina punktu par iespēju nobalsot mājās un tur iekļauj arī piekļuves neiespējamību vēlēšanu iecirknim, ne tikai veselības problēmas, bet arī autobusu satiksmes problēmas.
    Šādu problēmu risinājumu ierosināju tiesībsargam savlaicīgi pirms pašvaldību vēlēšanām un saņēmu tik formālu atbildi, ka sapratu:demokrātija nav visiem domāta, lai vienlīdzīgi varētu piedalīties vēlēšanās ir vajadzīgi arī pietiekoši naudas līdzekļi, kurus nesaņem vienlīdzīgi. Saņēmu pielikumā autobusu kustība sarakstu, kas apliecināja, ka man jāvelta puse dienas, lai varētu piedalīties balsošanā un vēl jāsmeklē slaucējs, kas izslauks pusdienlaikā manas gotiņas, jo autobuss iet pa riņka maršrutu no rīta uz vienu pusi un atpakaļ vakarpusē pretējā virzienā(saskaņots ar skolnieku pārvadāšanu).

  4. Saeimas un Eiroparlamenta vēlēšanās ir jābūt iespējām vēlēšanu dienā nobalsot jebkurā vēlēšanu iecirknī! Birokrātijas murgs!

Draugiem Facebook Twitter Google+