×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
9. oktobris, 2013
Drukāt

Prezidents sveic izcilniekus

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš savā uzrunā sveica skolēnus, viņu vecākus un skolotājus, kā arī pateicās uzņēmējiem, kuri snieguši atbalstu skolēnu dalībai olimpiādēs. “Starptautiskās olimpiādes ir iespēja gūt priekšstatu par Latvijas izglītības sistēmu pasaules kontekstā un iegūt vērtīgus cilvēciskos kontaktus,” atzina Valsts prezidents.

Izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis solīja, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) darīšot visu, lai skolēni arī turpmāk piedalītos starptautiskās olimpiādēs un gūtu tajās panākumus. Skolēni un skolotāji saņēma piemiņas pildspalvas no Valsts prezidenta, IZM Pateicības rakstus, kā arī sponsoru sarūpētās balvas.

Latvijas skolēni šovasar piedalījās septiņās starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs.

Kopumā Latvija ieguva vienu zelta medaļu, divas sudraba medaļas un 14 bronzas medaļas. Zelta medaļu ģeogrāfijas olimpiādē saņēma Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 12. klases absolvents Māris Seržāns. Sudraba medaļas saņēma Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 12. klases absolvents Mikus Puriņš ‒ par labiem rezultātiem starptautiskajā ķīmijas olimpiādē ‒ un Rīgas 89. vidusskolas 11. klases skolnieks Aleksejs Zajakins ‒ par panākumiem starptautiskajā informātikas olimpiādē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+