Pasaulē
Eiropa

Princeses Diānas lāsts: Aprit 20 gadi kopš viņas traģiskās nāves 16

Foto EPA/LETA

Šodien aprit jau 20 gadu kopš princeses Diānas traģiskās nāves autokatastrofā Parīzē, bet šis notikums joprojām atbalsojas gan britu sabiedrībā, gan ārpus Lielbritānijas robežās. Pāragrā nāvē mirusī princese daudziem ir arī ievērojamas peļņas avots, jo cilvēku interese par Diānu ir neremdināma.

Londonā pie Kensingtonas pils, kur dzīvo princeses Diānas dēli un citi karaliskās ģimenes locekļi, jau visu nedēļu gulstas ziedi, atsaucot atmiņā 1997. gada rudens dienas, kad britu nācija sēroja par Diānas traģisko aiziešanu mūžībā. Puķu tirgotāji var berzēt rokas, bet uz Diānas rēķina kārtējo reizi cenšas nopelnīt arī britu televīzija un dzeltenā prese, kas par godu Diānas nāves jubilejai piedāvā neskaitāmus raidījumus, dokumentālās filmas, rakstus un pat grāmatas. Taču vainot žurnālistus par centieniem iedzīvoties uz Diānas traģēdijas rēķina būtu liekulīgi, jo galu galā visu nosaka pieprasījums: ja sabiedrība arī 20 gadu pēc princeses aiziešanas mūžībā kāri tver katru detaļu par Diānas dzīvi un nāvi, tad attiecīgi rodas arī piedāvājums, kas šo ziņkāri apmierina.

Galerijas nosaukums

Savas neilgās dzīves laikā princese Diāna tika uzskatīta par slavenāko un visvairāk fotografēto sievieti pasaulē, bet pāragrā nāve viņas leģendu pacēla uz vēl augstāka plaukta. Dažus gadus pēc Diānas nāves britu raidsabiedrība BBC rīkoja aptauju par visu laiku izcilāko britu, un princese Diāna šajā aptaujā ierindojās trešajā vietā, apsteidzot tādus dižgarus kā Viljams Šekspīrs, Īzaks Ņūtons un Čārlzs Darvins. Ja viņa būtu katoliete, princese Diāna droši vien būtu pasludināta par svēto, līdzīgi kā Māte Terēze.

1997. gadā Diāna un Māte Terēze aizgāja mūžībā ar dažu dienu atstarpi, izraisot dziļas sēras visā pasaulē. Abas sievietes vienoja rūpes par likteņa pabērniem, jo Diāna bija plaši pazīstama ar līdzdalību dažādos labdarības projektos. Viņa nevairījās tikties ar AIDS un lepras slimniekiem, aktīvi iesaistījās cīņā pret kājnieku mīnu izmantošanu.

Galerijas nosaukums

Visu rakstu lasiet žurnāla “Mājas Viesis” 31. augusta numurā vai e-izdevumā

LA.lv