×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. marts, 2015
Drukāt

Privāti patiesā dzīve teātrī “Austrumu robeža”

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

11. martā Rīgā teātrī “Austrumu robeža” notiks komēdijas “Privātā patiesā dzīve” pirmizrāde. Stāsts par gluži iespējamu dzīves pavērsienu, kad ikdienas notikumus kājām gaisā pavērš cilvēki, kas visu zina labāk par mums, ir lugas autora Ivara Šterna un režisora Zigurda Neimaņa trešais kopdarbs. Izrādes varoņu lomās iejutīsies aktieri Akvelīna Līvmane, Ausma Ziemele, Esmeralda Ermale un Ivars Šterns.

Izrādes varoņu – kāda laulāta pāra – dzīve ir it kā izdevusies. Ir nosvinēta 25. kāzu gadadiena, ir dēls, ir darbs, ir dzīvoklis. Bet ir arī vīramāte un sievasmāsa, kuras, vienatnē dzīvojot, tik ļoti nogarlaikojušās, ka nolēmušas šo to pielabot pēc sava scenārija.

“Šajā gadījumā mūs negaida šokējoši atklājumi par sabiedrībā zināmu personu privātās dzīves aizkulisēm,” skaidrojot intriģējošo iestudējuma nosaukumu, joko izrādes režisors Zigurds Neimanis. “Tomēr katram, kurš atnāks uz izrādi, būs skaidrs, ka notikumi, ko rādām, tikpat labi varētu gadīties arī paša vai – tas parasti ir latviešu gadījumā – kaimiņa dzīvē.”

Šī ir jau trešā reize, ka aktieris un režisors Zigurds Neimanis sadarbojas ar lugu autoru un aktieri Ivaru Šternu. Kopīgiem spēkiem tapusi izrāde “Jubileja”, kurā režisors Z. Neimani pieaicinājis kā aktieri, bet pēcāk kā aktieris un režisors Z. Neimanis piedalījies arī I. Šterna sarakstītās lugas “Sprunguļu četrīši” iestudējumā. Abas izrādes joprojām ir “Austrumu robežas” repertuārā, kā arī laiku pa laikam priecē skatītājus viesizrādēs Latvijas reģionos.

“Šoreiz autors pieaicināja mani tikai kā režisoru. Vēlējāmies kaut ko mainīt aktieru sastāvā, iesaistīt svaigus spēkus, tāpēc līdzās izrādes brīnišķīgajām dāmām – Akvelīnai Līvmanei, Esmeraldai Ermalei un Ausmai Ziemelei – vienīgo vīrieša lomu spēlēs pats režisors Ivars Šterns. Manuprāt, lieliskāku izrādes dāmu sastāvu nevar vēlēties. Izrādes aktrises ir tieši tikpat dažādas kā mūsu varones – lauku sieviņa, pilsētas dāma un pilnīgi izlutināta mājsaimniece. Tāpat kā aktrises, viņas atšķiras gan pēc tēla, gan temperamenta. Rezultāts, manuprāt, iznācis ļoti labs.

Z. Neimanis stāsta, ka iedvesmu izrādes tapšanai tās veidotāji smēlušies ikdienas dzīvē, to pārvēršot “dzīves ekstremāli sakāpinātā versijā”. “Jau tolaik, kad televīzijā kopā ar kolēģi Voldemāru Šoriņu kopīgi veidojām seriālu “Dzīvoklis”, daudzi jautāja – nu, kur jūs izrokat tādu vājprātu! Vai tad jums pašiem tā notiek? Protams, labāka materiāla par dzīvi neatrast. Tikai vajag uzmanīgi paskatīties, paklausīties, kas notiek apkārt. Man kā aktierim un režisoram šī vērība ir īpaši noderīga,” atklāj Z. Neimanis.

“Mūsu stāstā dzīve it kā rit savu gaitu, viss šķiet ļoti labi, bet laimīga pāra rimtajā ikdienā uzrodas nelūgti ciemiņi, kam ir pašiem savi, visai savtīgi mērķi, un pavisam mierīga ģimenes dzīve pārvēršas par elli. Protams, skatītāju gaida laimīgas beigas. Mūsu gadījumā – lai vilks ir dzīvs un kaza paēdusi.”

“Šī nav tipiskākā “Austrumu robežas” formātam domātā izrāde. Tā kā teātra klubs ir arī restorāns un izrādes laikā iespējams arī iestiprināties, mūsu publika ir unikāla, izrādes pārsvarā apmeklē cilvēki, kas vēlas pavadīt izklaidējošu vakaru. Tomēr man prieks, ka “Austrumu robežas” saimnieki vēlas teātra repertuārā arī kaut ko savādāku, nebaidos teikt – mazliet nopietnāku. Tāpēc varbūt pēc katra teikuma jāsmejas nebūs. Jāsmaida – gan!” stāsta Z. Neimanis. Režisors aicina apmeklēt teātri “Austrumu robeža”, lai iepazītu šī kamerteātra unikālo atmosfēru, kas neatstājot vienaldzīgu nevienu. “Ne tikai baudīt labu izrādi, bet pārrunāt tās notikumus ar tikko iepazītu galda biedru. Atmosfēra ir tik īpatna, ka to ir vērts redzēt!”

Pēc izrādes režisora teiktā, “Privātā patiesā dzīve” vismaz mēnesi būs skatāma “Austrumu robežas” telpās, bet pēcāk, iespējams, paredzamas arī viesizrādes.

Varbūt noder

Tuvākās izrādes:

11. III 19.00; 14. III 19.00; 3. IV 19.00; 10. IV 19.00; 27. IV 19.00.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+