×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. maijs, 2014
Drukāt

Agris Liepiņš: Jāsaprot, ar ko mums nebaltā stundā jārēķinās (7)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Agris Liepiņš

Drošības policija secinājusi, ka pēdējā gada laikā pastiprinājusies Krievijas specdienestu interese par Latviju. Informācijas iegūšanai tiek vervēti kontrabandisti no Latvijas, kurus esot vieglāk iespaidot. Informatoru vervēšana, izmantojot cilvēku vājības, ir mūžsena prakse. Kontrabandas rūpala piekopšana nebūt nav vienīgais “āķītis”, ar kura palīdzību panākt cilvēka sadarbošanos. 1929. gadā par spiegošanu Krievijas labā tiesāja astoņus Jaunlatgales (tagad Pitalovas) apriņķa Latvijas pilsoņus. Starp tiem bija Jefims Strelkovs, kuram brālēns čekists Pleskavā, Annete Čarpa, kurai vīrs dzīvoja Pleskavā, Pjotrs Gusevs, kuram māsa dzīvoja PSRS pierobežā, un Jānis Puriņš-Pauriņš, kuram brālis čekists Ostrovā.

Ja šodienas Latvijā paskaitīsim, cik Rīgā vai Latgales pierobežā dzīvojošajiem ļaudīm radi mīt Krievijā, skaitlis būs ļoti iespaidīgs. Ceru, ka lielākā daļa vēl Latvijai labu, bet nav redzēts neviens pētījums, kas skaidri noliegtu pretējo. Daudzi no viņiem ir nepilsoņi (mākslīgi izveidots pagaidu statuss, kurš nu jau kļuvis par pastāvīgu), un daži iemanījušies pieņemt Krievijas pilsonību, bet Latvijā turpina izlikties par nepilsoņiem. Tiesībsargājošās iestādes publiski atzīst, ka viņu rīcībā nav pilnīgas uzskaites, kuri nepilsoņi īstenībā ir kaimiņvalsts pilsoņi. Jau divdesmit gadus Latvijas valsts vairās risināt nepilsoņu jautājumu. Kaut kāds mānīgs miera stāvoklis ir panākts, tāpēc labāk šo problēmu nekustināt, varbūt atrisināsies pati no sevis. Diemžēl pats no sevis nekas nerisinās, bet to, cik ātri šādi uz sētas sēdētāji kļūst lojāli citai valstij, lieliski varam redzēt Ukrainā.

Tāpat Drošības policija nonākusi pie secinājuma, ka Krievijas specdienesti pēdējā laikā pastiprināti kontaktējas ar dažādām krievu organizācijām Latvijā. Tostarp ar Nepilsoņu kongresa aktīvistiem. Šīs pašpasludinātās organizācijas aktivitātes pēc notikumiem Krimā kļūst jo dienas, jo nekaunīgākas. Nepilsoņu kongresu esot aizskāris Drošības policijas vērtējums un viņi sūdzēšoties NATO ģenerālsekretāram.

Latviešu valodā ir daudz kolorītu teicienu. No zemnieku vides nākušiem, tiem dažbrīd trūkst smalkas literāras elegances, toties parunas ir vārdos sulīgas un ļoti trāpīgas. “Ja sūdu aiztiek, tas smird!” Mazliet parupji, bet precīzi raksturo dažu labu šodienas notikumu.

Saliedētas sabiedrības vārdā Latvijā tuvākajā laikā jāpārskata nepilsoņu statuss, divdesmit četrus gadus pēc neatkarības atjaunošanas tam mūsu valstī vairs nav nekāda pamata. Atcerēsimies – tas savulaik bija pagaidu risinājums, lai cilvēki varētu izšķirties, par kuras valsts pilsoņiem kļūt. Paturot prātā Ukrainas separātistus, Latvijas pilsonībā jāuzņem pēc daudz stingrākiem kritērijiem. Līdztekus jāanalizē pēdējos desmit gados pilsonību ieguvušo ļaužu sabiedriskās aktivitātes. “SC” deputāti visi ir Latvijas pilsoņi, bet tas viņus netraucē krasi iestāties pret kriminālatbildības noteikšanu ļaudīm, kuri slavina Latvijas valsts okupācijas faktu. Jātiek vienreiz skaidrībā, kuri no nepilsoņiem šodien jau ir Krievijas pilsoņi, kuri vēlas par tādiem kļūt tuvākajā laikā un kuri gribēs savu nākotni saistīt ar Latvijas valsti, iegūstot Latvijas pilsonību. Krievijas pilsoņiem, lai kādi būtu viņu īpašumi Latvijā, jāprasa izņemt terminētas uzturēšanās atļaujas. Kaut vai tāpēc, lai beidzot noskaidrotu, ar ko mums nebaltā stundā jārēķinās.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Gandrīz katrā latvietī iekšā sēž kolaborants un vēlme ieriebt savam kaimiņam ,radam ,kolēģim vai paziņam.1940.g.jaunās varas pusē pārgāja viss ,,jaunāko ziņu ,, kolektīvs,arī rakstnieki Jūlijs un Vilis Lācis,kvēli PSRS atbalstītāji ,bet tas netraucēja Vilim iznīcināt Jūliju,protams fiziski.Tā kā specdienestiem aģenti nav jāmeklē ,tie paši piesakās.

 2. Ar mūsu vājo valdību mēs esam viegls kumosiņš ārvalstu manipulatoriem.

 3. Vilnis Gricaičuks-Puriņš Atbildēt

  Kas tad nu, kliķes sākušas rosīties :))

  “Likumam par PSRS koloniālās minoritātes lojalitātes kritērijiem un nepilsoņu institūta demontāžas kārtību un termiņiem” jau sen vajadzēja darboties pilnā sparā.

  Taču nav jau Latvijā politiska spēka, kurš darbotos tautas un valsts interesēs. Tikai tad, kad pakaļa kliķu naudas maisiem sāk svilt, tie sāk rosīties.

 4. Spriest var daudz un ilgi. Bet pirmais aktuālais punkts ir nepilsoņa statusa likvidācija. Fakts ir, ka Latvijai nelojālie aktīvisti šo “nepilsonību” vicina kā karogu visapkārt un noskaņo pasaules sabiedrību pret Latvijas valsti.

 5. Kolonistu īpatsvars ir pārāk liels un faktiski ir vienalga vai viņi ir pilsoņi, protams pēdiņās, vai nepilsoņi, vai Krievijas pilsoņi. izvairoties pat runāt par dekolonizāciju,bet stāstot pasakas par integrāciju un saliedētību mēs vienā jaukā dienā noteikti būsim Ukrainas situācijā.

 6. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Būšu nedaudz netaktisks, bet mēģināšu lietas saukt īstajos vārdos. Latvijas pilsonību ir ieguvuši ne tikai nelojāli nepilsoņi, bet arī ļoti daudz tādu, kas latviešu valodu nezina pat viszemākajā līmenī. Ir daudz skolotāju (tā es varu secināt pēc Latvijas TV pārraidēs redzētā), kas gandrīz neprot valsts valodu un tikai aptuveni nojauš par ko ir runa. Kādu lojalitāti mēs varam prasīt no šiem jaunizceptiem “pilsoņiem”!? Un tagad par pašu galveno- pilsonību viņiem aiz tīras cilvēkmīlestības(?) dāvāja attiecīgās iestādes konkrēti darbinieki. To visu var noskaidrot bez mazākās piepūles un tas būtu jādara un pilsonība jāatņem, taču, vai atbildīgām institūcijām ir tāda vēlme? Valmierā šī kantora priekšnieks biedrs Kokins tika pieķerts pilsonības tirgošanā un …. Joprojām viņa kolorītais stāvs redzams visādos kultūras un masu pasākumos, joprojām viņa partijas brāļi šo tipu aicina par jokdari dažādos pasākumos un neviens nenovēršas no Dzimtenes nodevēja, no noziedznieka. Bet viņa miesas un ambīciju apjoms palielinās ar katru šādu sarīkojumu. Tādi esam mēs, mūsu morāle, bet, visskumjākais, arī mūsu likumdošana!

 7. Cien,Liepiņa k-gs Jums 100% taisnība,bet kas par visu to rūpēsies? Parasts mirstīgs cilvēks nevar ne iedot ,ne atņemt pilsonību. Tie ,kas sadeva pilsonību par skaistām acīm vai skaistu naudu ,tagad ir “godājami”deputāti vai arī ieņem citus augstus amatus. Vēlēšanās ierodas pilsonis,kurš runā tikai krieviski. Vai tas ir normāli???

Draugiem Facebook Twitter Google+