Latvijā
Kriminālziņas

Prokuratūra apsūdz divas personas par slimiem bērniem paredzētas naudas piesavināšanos0

Foto – Shutterstock

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai krimināllietu, kurā divas personas apsūdzētas par 13 259 eiro piesavināšanos no Sabiedrības integrācijas fonda (SIF).

Viena persona apsūdzēta par piesavināšanos un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, savukārt otra persona apsūdzēta par piesavināšanos.

Lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai teikts, ka SIF savulaik noslēdza projekta līgumu ar Latvijas autisma centru, kuru pārstāvēja tās valdes loceklis un kurš bija līguma īstenošanas atbildīgā amatpersona.

Atbilstoši noslēgtajam līgumam “Latvijas autisma centrs” tika uzticēta Eiropas ekonomiskās zonas finanšu instrumenta projekta “Bērnu ar autismu un autiska spektra traucējumiem invalidizācijas un sociālās atstumtības riska mazināšana” īstenošana laikā no 2013.gada 1.novembra līdz 2015.gada 31.oktobrim. Saskaņā ar noslēgto līgumu SIF uzticēja Latvijas autisma centram 90% no kopējiem ar pasākuma ieviešanu saistītiem biedrības izdevumiem.

Pretēji projekta līgumā noteiktajam biedrības valdes loceklis prettiesiski ieguva daļu no SIF piešķirtajiem līdzekļiem. Tāpat biedrības biedrības valdes loceklis grupā ar otru apsūdzēto, kura veica biedrības grāmatvedības apkalpošanu, SIF iesniegtajās finanšu atskaitēs iekļāva uz projektu neattiecināmas izmaksas, lai vēlāk ar biedrības rīcībā nodoto naudu rīkotos pēc saviem ieskatiem. Tādā veidā apsūdzētie prettiesiski ieguva daļu no fondam piešķirtajiem naudas līdzekļiem jeb 13 259 eiro, uzskata prokuratūra.

Turklāt biedrības valdes loceklis tiek apsūdzēts arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, kurus iepriekš prettiesiski piesavinājās. Apsūdzētais vairākkārt veica dažādus finanšu darījumus, kā rezultātā noziedzīgi iegūtos naudas līdzekļus 8585 eiro apmērā ieguva sev un rīkojās ar tiem pēc saviem ieskatiem.

Tiesa šo lietu plāno skatīt 11.jūnijā plkst.10.

LA.lv