×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. jūlijs, 2016
Drukāt

Prokuratūra apsūdz Gapoņenko par nacionālā naida izraisīšanu pret latviešiem, lietuviešiem un igauņiem (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra šonedēļ nolēmusi saukt pie kriminālatbildības nereģistrētā veidojuma “Nepilsoņu kongress” (NK) tā saukto priekšsēdētāju Aleksandru Gapoņenko saistībā ar nacionālā naida vai nesaticības izraisīšanu, izmantojot internetu.

Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina aģentūrai LETA, neminot personas vārdu, pavēstīja, ka saskaņā ar lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības, 2015.gada 27.februāra vakarā apsūdzētā persona tiešsaistes sociālajā tīklā “Facebook”, izmantojot savu izveidoto profilu, tīši publicēja rakstveida izteikumus, apzinoties, ka to saturs ir vērsts uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu pret latviešu, lietuviešu un igauņu tautības pārstāvjiem.

Minētā persona savā profilā ievietoja saiti uz Krievijas ziņu aģentūras “Notum info” mājaslapā publicēto rakstu: “Baltija ugunī: no neonacistu lāpu gājieniem līdz liela kara uzsākšanai”, kurā šī persona publiskoja savus apgalvojumus par notiekošiem procesiem Baltijā.

Persona rakstīja, ka Baltijas valstīs, tostarp Igaunijā, patlaban notiek aktīva pamatnācijas gatavošana dalībai karadarbībā. “Bet orientējas Baltijas elite uz pirmskara republiku pieredzi, kuros 30-tajos gados tika ievesti “maigie” nacistiskie režīmi. Kara gados vadošā pamatnācijas elite praktiski pilnā sastāvā pārgāja dienestā pie vāciešiem un ar lielu prieku piedalījās nepilnvērtīgo etnisko “elementu” – ebreju, čigānu, slāvu – iznīcināšanā,” rakstīja Gapoņenko.

“Izskatās, ka atkārtot šādu rīcību plāno tuvākajā laikā. Citādi kādēļ, piemēram, organizēt neonacistu lāpu gājienus?! Atzīšos, Igaunijā tādu gājienu neesmu redzējis un tagad jau arī vairs neieraudzīšu, jo man uz 10 gadiem ir aizliegts iebraukt šajā valstī par to, ka kritizēju tās politiku par etnisko diskrimināciju. Bet Latvijā šāda veida gājienu man nācās vērot 11.novembrī pagājušā gadā valsts svētkos – Lāčplēša dienā. Galvaspilsētas ielās iznāca ap divdesmit tūkstošiem cilvēku ar lāpām, viņi kliedza “Mēs latvieši!”, “Latviju-latviešiem”,” teikts Gapoņenko vēstījumā.

Apsūdzētais rakstīja, ka šis skats viņam atgādinājis Lennijas Rīfenštalas filmu “Gribas triumfs” – par to, kā nacistu vadība “zombēja vāciešus ar ideju nolikt savas galvas par augstās nācijas interesēm pirms Otrā pasaules kara sākuma”.

Prokuratūra uzskata, ka, publiskojot šāda satura rakstu, apsūdzētā persona ir pārkāpusi Latvijas Satversmē un Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību konvencijā noteikto, kas attiecas uz vārda brīvību, kā arī ANO Starptautiskajā paktā par pilsoņu un publiskajām tiesībām noteikto.

Jau ziņots, ka 2015.gada 26.maijā Drošības policija (DP) aizturēja Gapoņenko un veica tiesas sankcionētu kratīšanu vairākos objektos, kur tika izņemti dažādi priekšmeti. Šīs izmeklēšanas darbības tika veiktas kriminālprocesā, kas sākts par nacionālā naida izraisīšanu. Pēc nopratināšanas Gapoņenko tika atbrīvots, savukārt Krievijas Ārlietu ministrija izplatīja paziņojumu, kurā nosodīta Gapoņenko aizturēšana.

DP savā pagājušā gada darbības pārskatā Gapoņenko minējusi kā vienu no Krievijas tautiešu politikas atbalstītājiem.

Gapoņenko draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. NESAPROTU, KO NĪDĒJS TE DZĪVO??? IR TAČU VIŅAM LOLOTA UN GRIBĒTA VIETA, KUR DURVIS VAĻĀ!!!
  KO VIŅŠ PLOSĀS TUR, KUR VIŅAM NAV NEKĀDAS INTERESES DZĪVOT KĀ VISIEM PĀRĒJIEM NORMĀLA CILVĒKA DZĪVI. NAUDAS TAČU NETRŪKST?… BET MAN LIEKAS, KA VIŅAM IR NEPIECIEŠAMĪBA PĒC POPULARITĀTES!?

 2. Valdību vajag tiesāt, valdību! Par genocīdu pret tautu! Par tautas badā mērdēšanu! Par satversmes neievērošanu!

 3. šito purnu mēslos un basta !

 4. Как интересно. А что, фейсбук это теперь территория Латвии? Размещение ссылки это теперь подсудное дело? Высказывание своего личного мнения это теперь непозволительная роскошь? Полагаю, что в суде все эти обвинения рассыпятся, если суд будет непредвзятым и объективным.

  • Tu mesls nevari pat valsts valodu iemācīties, bet jau izcelies ar aizstāvības runu savam ciltsbrālim, kurš ir lielākais kauns visai krievu tautai.

   • Сами вы дерьмо. Причём вы весьма невнимательны. Человек, не владеющий латышским языком в достаточной степени, не смог бы прочитать статью и писать осмысленные комментарии к ней. А я пишу свои комментарии на русском потому, что мне так удобнее.

 5. Viens no visriebīgākajiem latviešu nīdējiem. Viņa tēvs bija ģenerālis, LKP CK biroja loceklis, Baltijas robežapsardzības karaspēka virspavēlnieks. Patiesa okupanta dēls.

 6. Tie visi izteicieni jau PSRS-a bija labi atstrādātas un noslīpēti, tā kā gudrītim pa lielu prātu nevajadzēja slikt to visu vienā vietā. Tagad tiesa bārgi sodīs, proti, dabūs samaksās kādus piecdesmit eiro sodu.

Draugiem Facebook Twitter Google+