×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
7. janvāris, 2015
Drukāt

Promiļu rekords svētku laikā – autovadītājai, kas bēgusi no policijas (1)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Valsts policijas (VP) darbinieki aizvadītajās divās svētku nedēļās pie stūres vairāk nekā 0,5 promiļu alkohola reibumā pieķēruši 150 autovadītājus. Vislielākais reibums – 4,12 promiles – konstatēts kādai 1982. gadā dzimušai sievietei, kura spēkratu vadījusi bez autovadītāja apliecības un mēģinājusi aizbēgt no ceļu policistiem.

VP informē, ka sieviete pie auto stūres stiprā alkohola reibumā un bez autovadītāja apliecības pieķerta pērn 28. decembrī Rīgas reģionā. Tiesa, autovadītāja sākumā nepakļāvās ceļu policistu prasībai apturēt automašīnu un centās bēgt, taču policijas darbinieki sievieti aizturēja.

Kopumā svētku laikā no 23. decembra līdz 4. janvārim no 32 623 pārbaudītiem transportlīdzekļu vadītājiem 150 pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā. 74 šoferiem konstatētas 1,5 un vairāk promiles.

Vēl 82 konstatēta alkohola klātbūtne pieļaujamā koncentrācijā – līdz 0,5 promilēm. Kaut arī ar šādu alkohola koncentrāciju asinīs transportlīdzekli nav aizliegts vadīt šoferiem ar stāžu, kas lielāks par diviem gadiem, tomēr policijas atgādina, ka arī neliels reibums var negatīvi ietekmēt spēju vadīt automašīnu.

Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis uzsver, ka sēsties pie stūres reibumā ir bezatbildīga šofera rīcība, kas var novest pie nepiedodamas nelaimes, apdraudot ne vien savu, bet arī citu satiksmes dalībnieku veselību un drošību. Sekas, ko šāda rīcība var izraisīt, ir smagas, tādēļ arī sodi ir bargi, un tomēr aizvien ir šoferi, kas par to nedomā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Gadījumā nav tā pati Veipa? Ja nē, tad uzreiz 3kārtīgi atvainojos!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+