×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. decembris, 2012
Drukāt

Protesta akcijas laikā ģimenes ārstu praksēm ir jābūt atvērtām

Foto - LETAFoto - LETA

Neskatoties uz izsludināto protesta akciju, ģimenes ārstu praksēm ir jābūt atvērtām, un tajās jābūt pieejamai māsai vai ārsta palīgam, kurš var sniegt palīdzību savas kompetences ietvaros, paziņojumā presei uzsver Veselības ministrija (VM).

Ģimenes ārstu prakses vietās jābūt izvietotai informācijai par palīdzības saņemšanas iespējām: par dežūrārsta palīdzības saņemšanas iespējām, neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes izsaukšanu un tuvāko ārstniecības iestādi, kurā iespējams saņemt diennakts neatliekamo medicīnisko palīdzību, tās adresi un telefonu.

Nepieciešamības gadījumā iedzīvotāji, kuriem nav pieejams ģimenes ārsts, var vērsties pie dežūrārstiem, kuri sniedz palīdzību visiem iedzīvotājiem ārstniecības iestādes darbības teritorijā neatkarīgi no tā, pie kura ģimenes ārsta pacients ir piereģistrēts, informē ministrija.

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija, ņemot vērā neveiksmīgās sarunas ar valdību saistībā ar jaunajiem kvalitātes kritērijiem, aicinājusi ģimenes ārstus iesaistīties brīdinājuma akcijā, dodoties trīs dienas ilgā atvaļinājumā.

Asociācijas vadītājs Pauls Princis otrdien neprognozēja, cik daudz ārstu varētu atsaukties uz šo aicinājumu, bet pauda pārliecību, ka asociācijas biedru atsaucība dalībai būs. Atvaļinājumā ģimenes ārsti aicināti doties no šā gada 19. līdz 21.decembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+