Pasaulē
Eiropa

Protesti Hambahas mežā: hakeri uzbrukuši Vācijas enerģētikas kompānijai RWE0


Vides aizstāvju protests Vācijā – Hambahas mežā, 23.09.2018.
Vides aizstāvju protests Vācijā – Hambahas mežā, 23.09.2018.
Foto: LETA/REUTER

Vācijas policijai turpinot nojaukt vides aizstāvju nometni Hambahas mežā, kur paredzēts paplašināt enerģētikas kompānijas RWE brūnogļu raktuves, noticis plašs kiberuzbrukums RWE mājaslapai.

Enerģētikas kompānijas tīmekļa vietnei noticis DDoS (izkliedētā pakalpojuma atteikuma) uzbrukums, saistībā ar ko RWE vērsusies policijā.

Citas RWE sistēmas hakeru uzbrukums nav skāris, paziņoja kompānija.

RWE ir izpelnījusies skarbu kritiku no vides aizstāvju organizācijām par ieceri izcirst daļu Hambahas meža, lai paplašinātu brūnogļu raktuves.

Zeme, kurā atrodas senais mežs, kopš 1978.gada pieder kompānijai RWE, kas katru gadu paplašina atklātās brūnogļu raktuves, kurās iegūst vidēji 49,6 miljonus tonnu ogļu gadā. Pa šo laiku no sākotnējās meža platības atlikuši vairs tikai apmēram 10%.

Kompānija apgalvo, ka raktuvju paplašināšanas plāniem nav alternatīvas, jo ogles nepieciešamas elektrostaciju darbināšanai.

Hambahas mežā aug simtiem gadus veci ozoli un dižskābarži un mitinās aizsargājamas sikspārņu sugas.

Aktīvisti cer, ka valdības komisija, kas analizē ogļrūpniecības nākotni, varētu ieteikt apturēt Hambahas meža izciršanu.

Daži meža aizstāvji nometnē dzīvo jau gadiem un ierīkojuši būdas kokos un pazemes tuneļus.

Policija šomēnes sāka nojaukt meža aizstāvju nometni, taču nojaukšana uz laiku tika apturēta pēc tam, kad bojā gāja žurnālists, nokrītot no 15 metrus augstumā iekārtas laipas, kas savienoja divus kokus aktīvistu aizsargātajā mežā. Taču pirmdien nometnes nojaukšana tika atsākta.

Saistītie raksti

Laikraksts “Bild” saistīja hakeru uzbrukumu RWE ar vietnē publiskotu video “Youtube”, kurā redzami hakeru grupējuma “Anonymous” simboli un RWE aicināta turēties pa gabalu no Hambahas meža.

“Ja jūs nekavējoties neapturēsiet Hambahas meža izciršanu, mēs uzbruksim jūsu serveriem un nobloķēsim jūsu mājaslapas, nodarot jums ekonomiskos zaudējumus, no kuriem jūs nekad neatgūsities,” teikts video, kuru pagājušajā nedēļā publiskoja grupējums “Anonymous Deutsch”.

“Kopā mēs nospiedīsim RWE uz ceļiem,” norādīts video, kurā cilvēki aicināt boikotēt šo kompāniju.

LA.lv