×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. augusts, 2015
Drukāt

Psihoterapeite: Koknesē notikušais uz mazo meitenīti atstās paliekošas sekas (1)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs foto

Uz desmit mēnešus veco meitenīti, pret kuru pieaudzis vīrietis – mazuļa mātes draugs – pastrādāja netiklas darbības, notikušais atstās ilgstošas, paliekošas un ļoti smagas psiholoģiskas sekas, aģentūrai LETA atzina Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas psihoterapeite Gunta Andžāne.

Viņa uzsvēra, ka, protams, šāds notikums uz bērna emocionālo veselību atstās sekas, neraugoties uz to, ka “mēs neviens neatceramies sevi gada vecumā, bet ķermenim ir atmiņa”. “Tā bērnam reāli ir sabojāta dzīve,” uzsvēra psihoterapeite un turpināja, ka šobrīd nevar pateikt, vai notikums ietekmēs bērna spējas veidot attiecības vai arī veselību.

Andžāne stāstīja, ka šāds emocionālais pārdzīvojums tiek “iestumts” zemapziņā, kur tas arī paliek. Bērnam augot, pie kādām izteiktām “provokācijām”, notikušā sekas var parādīties.

Viņa sacīja, ka šāda traumatiska pieredze var pavērsies arī pret pašu bērnu. “Ja bērnu kāds ietekmē fiziski, tad iespējams, ka viņš arī citus vēlēsies ietekmēt, vai arī tieši pretēji – ļaus sevi fiziski iespaidot arī turpmāk, nesaprotot, kāpēc viņš to dara,” sacīja speciāliste.

Vaicāta, vai bērnam nākotnē vajadzēs speciālista palīdzību, Andžāne norādīja, ka to patlaban nevar zināt, bet viņa vairāk nosliecoties uz “jā nekā nē”.

Psihoterapeite gan pieļāva, ka ļoti labvēlīgās dzīves situācijās notikuma sekas būtu grūtāk pamanāmas un varētu netraucēt dzīves laikā, bet “to neviens nevar garantēt”.

Jau ziņots, ka fiziskas sekas nākotnē no gūtajām traumām bērnam nav gaidāmas, aģentūrai LETA prognozēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) pārstāve Dace Preisa.

Kā ziņots, aizvadītās nedēļas nogalē aizdomās par netiklu darbību veikšanu ar desmit mēnešus vecu meitenīti Kokneses novadā tika aizturēts 1961.gadā dzimis vīrietis – cietušā mazuļa mātes draugs, kuru vietējie raksturo kā vardarbīgu un agresīvu alkoholiķi, kurš, būdams skaidrā, gan uzvedies normāli. Patlaban šim vīrietim kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums. Noziegums varētu būt pastrādāts, kamēr bērna māte bija uz neilgu laiku atstājusi savu meitiņu drauga uzraudzībā.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja BKUS pārstāve Dace Preisa, meitenītei veiktas vairākas operācijas un patlaban viņas veselības stāvoklis ir apmierinošs. Bērnam uzliktas šuves.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Patiesībā – tā dēvēto “masmediju” tradicionāli necilvēcīgajās, demonstratīvi merkantilajās un lopiski negausīgi alkatīgajās izdarībās ir daudz vairāk apzināta brutāla ļaunuma un tīšas recidīvas noziedzības, pat nesalīdzināmi vairāk par to, ko šajā konkrētajā gadījumā jau izdarījis domājamais noziedznieks, kā arī šādi publiski “fōnā sprediķojoši psihoterapeiti” u.c. taml. “universāleksperti”.

    Jo – vislielāko un, diemžēl, arī neatgriezeniski graujošu kaitējumu gan konkrētā nozieguma upurim, gan arī jebkuram citam “publicitātes objektam”, nodara tā dēvētie “masmēdekļi” / tajos parazitējošie juridiski bezcerīgi analfabētiskie tā dēvētie “žurnālisti”.

    Galvenokārt jau – tie ir dažādi virtuālie “portāli, vortāli, platformas” un taml. w-miskastes, kā arī tā dēvētie “audiovizuālie” (TV / radio) “masu informācijas līdzekļi”. Kas, cita starpā, arvien dominējošāk barojas no “neidentificētu info avotu” netīri dzeltenajām “noplūdēm”. Un kuros parazitējošie tā dēvētie “žurnālisti” apzināti un galvenokārt dēļ nožēlojamiem jūdasa grašiem burtiski bradā pa cilvēku dzīvēm kā pa pašu sagānītiem sūdiem – klaji PRETLIKUMĪGI publiski tiražējot JEBKĀDU ar Likumu aizsargātu informāciju par saviem izvēlētajiem “izstrādes objektiem”. Ieskaitot pat JEBKĀDUS iespējamos personas datus, sensitīvu u.c. taml. konsekventi diskrētu privātu, kā arī citā izpratnē strikti konfidenciālu (t.sk. arī tiesiski procesuālu, valsts noslēpuma u.c. attiecīgā formātā klasificētu u.t.t.) ar LIKUMU aizsargātu (!!!) informāciju. Par kuras nesankcionētu publiskošanu, savukārt, ir paredzēta ne tikai visnotaļ nopietna administratīvā un civiltieiskā atbildība ( Likumdevēja paredzētās soda naudas par šādiem noziegumiem sasniedz vairākus desmitus tūkstošu € apjomu ), bet arī reāla kriminālatbidība ar reāliem kriminālsodiem.

    Ir taču sacīts: “Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!”

Draugiem Facebook Twitter Google+