×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. jūlijs, 2013
Drukāt

Puse vēlētāju ir apmierināti ar vēlēšanu rezultātiem savā pašvaldībā

LETALETA

Vairāk nekā puse jeb 55% Latvijas iedzīvotāju, kuri šogad piedalījās pašvaldību vēlēšanās, ir apmierināti ar to iznākumu savā pašvaldībā, noskaidrots Sabiedriskās domas un tirgus izpētes centra (SDTIC) veiktajā aptaujā.

24% aptaujāto vēlēšanu rezultāti apmierina pilnībā, bet 31% aptaujāto – ir drīzāk apmierināti nekā neapmierināti.

Savukārt gandrīz trešdaļa jeb 32% vēlētāju nav apmierināti ar vēlēšanu iznākumu savā pašvaldībā – 15% aptaujāto vēlēšanu rezultāti neapmierina pilnībā, bet 17% – drīzāk neapmierina.

3% aptaujāto nebija viedokļa par pašvaldību vēlēšanu rezultātiem, bet 10% atzinuši, ka vēlēšanās nav piedalījušies.

“Kopš vēlēšanām pagājis nu jau mēnesis, un vēlētājiem bijusi iespēja novērtēt pirmos jaunievēlēto pašvaldības deputātu darbus. Lai arī lielākā daļa aptaujāto ar vēlēšanu rezultātiem savā pašvaldībā ir apmierināti, tomēr 32% neapmierināto ir pietiekami augsts rādītājs, kas deputātiem varbūt liktu padomāt, ka, iespējams, kaut kas tiek darīts ne tā. Kā redzam, Rīgā kašķēšanās starp opozīciju un koalīciju notiek jau gandrīz vai no pirmās dienas, bet pirmais uzdevums, ko paveic Talsu jaunievēlētie deputāti, ir savu algu pacelšana, tāpēc nav nekāds brīnums, ka vēlētāji var būt neapmierināti,” norāda SDTIC projektu vadītāja Laura Pētersone.

SDTIC aptauja tika veikta no 28.jūnija līdz 2.jūlijam, ar interneta starpniecību aptaujājot 974 Latvijas iedzīvotājus no dažādiem reģioniem vecumā no 18 līdz 66 gadiem.

Kā ziņots, pašvaldību vēlēšanas notika 1.jūnijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+