×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. maijs, 2012
Drukāt

Putins apmeklēs Minsku, Berlīni un Parīzi

putins_afpleta8

Krievijas prezidents Vladimirs Putins gatavojas doties pirmajās ārvalstu vizītēs kopš atgriešanās Kremlī uz trešo pilnvaru termiņu.


 

Rīt Putins ieradīsies Minskā, kur tiksies ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko. Tālāk Putins dosies uz Berlīni, lai tiktos ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, bet piektdien viņam paredzēta tikšanās ar Francijas prezidentu Fransuā Olandu. “Brauciena maršruts apliecina Putina prioritātes jaunajā amata termiņā – viņš atteicās doties uz G8 valstu apspriedi ASV, taču dosies uz diktatora pārvaldīto Baltkrieviju. Viņš piešķīris Baltkrievijai privileģētu statusu jaunajā pēcpadomju realitātē, kuru Putins cenšas izveidot un kuru Krievija grasās vadīt,” norāda neatkarīgais baltkrievu analītiķis Aļess Lagviņecs. Pērn Putins nāca klajā ar ierosinājumu, ka Krievijai un Baltkrievijai vajadzētu apvienoties vienā valstī.

Putina izvēle pirmajā ārvalstu braucienā apmeklēt arī Vāciju un Franciju liecina par viņa nolūku turpināt veidot divpusējas attiecības ar Eiropas Savienības lielvarām – Berlīni un Parīzi –, nevis ar ES kā vienotu valstu bloku, skaidro analītiķi. “Viņš ir baudījis ļoti ērtas attiecības ar bijušajiem Francijas prezidentiem un ar pašreizējo un bijušajiem Vācijas kancleriem,” uzskata Kārnegī Maskavas centra politikas analītiķe Lilija Ševcova. “Tas ir dabiski, ka viņš dosies uz Parīzi un Berlīni, jo tie ir nozīmīgi enerģētikas politikas partneri un galvenie 
reālpolitikas veidotāji.” Tiekoties ar Merkeli un Vācijas prezidentu Joahimu Gauku, galvenie sarunu temati, visticamāk, būs tirdzniecība, enerģētika, nemieri Sīrijā un eirozonas parādsaistību krīze. Līdzīgs sarunu tematu loks, visticamāk, Putinu gaida arī Parīzē.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+