×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Putins: globālā krīze apdraud Krievijas ekonomiku

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Pasaules ekonomikā ir krīze, kuras sekas var kaitēt Krievijas ekonomiskajai situācijai tāpat kā 2008. un 2009.gada globālās recesijas laikā, pirmdien brīdināja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

 

Putins lika premjerministram Dmitrijam Medvedevam sasaukt īpašu sanāksmi ar Kremļa un valdības padomnieku piedalīšanos pēc tam, kad Krievijas makroekonomikas datu pasliktināšanās pamudināja dažus valdības ierēdņus izteikt brīdinājumus par Krievijas tuvošanos recesijai. Šajā sanāksmē var tikt izstrādāts ieteicamo ekonomikas pasākumu saraksts.

“Globālā krīze iegūst arvien bīstamākas kontūras, kas nenovēršami ietekmēs arī mūs. Tas notika 2008.gadā, un mēs to pieredzam arī tagad,” sacīja Putins.

Krievijas iekšzemes kopprodukts (IKP) 2009.gadā saruka par apmēram 10%, kas bija 2008.gadā sākušās globālās finanšu un ekonomikas krīzes tiešas sekas. Krievijas bankām tolaik bija liela ekspozīcija uz ārējiem aizņēmumiem ASV dolāros, kuru vērtība pieauga, krītoties pasaules naftas cenām un Krievijas rubļa vērtībai.  

Krievijas ekonomika tika izglābta no sabrukuma, pateicoties desmitiem miljardu ASV dolāru, kuru valdība ātri iepludināja banku sektorā un investēja rūpniecības nozarēs.

Krievijas ekonomikas atveseļošanās tomēr bija lēna un IKP pieaugums sasniedza tikai pusi no tā pieauguma par apmēram 8%, kāds bija reģistrēts pirms krīzes. 2012.gadā IKP pieaugums bija tikai 3,4%.

Krievijas Ekonomikas ministrija pagājušonedēļ samazināja IKP pieauguma prognozi šim gadam no 3,6% uz 2,4%, ņemot vērā rūpniecības jaudas kritumu un patērētāju pieprasījuma samazināšanos. Ekonomikas ministrs Andrejs Belousovs piektdien brīdināja, ka IKP ceturkšņa pieaugums jau šogad var kļūt negatīvs.  

“Mēs vēl neesam recesijā, bet varam tur nonākt. Ir tāds risks. Es uzskatu, ka tas notiks rudenī, ja mēs nepanāksim izaugsmi,” sacīja Belousovs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+