×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
27. februāris, 2012
Drukāt

Putins: Nepilsoņu statuss Latvijā un Igaunijā ir apkaunojošs (1)

putins_afpleta4

Nepilsoņu statuss Latvijā ir Igaunijā ir apkaunojošs – šādu pārliecību pirmdien publicētajā priekšvēlēšanu rakstā paudis Krievijas premjerministrs un prezidenta amata kandidāts Vladimirs Putins.

“Mēs esam apņēmības pilni gādāt, ka Latvijas un Igaunijas varasiestādes ņem vērā cienījamu starptautisku organizāciju ieteikumus attiecībā uz vispārpieņemto etnisko minoritāšu tiesību ievērošanu,” uzsver Putins. “Mēs nevaram samierināties ar apkaunojošo “nepilsoņu statusu”. Kā mēs varam pieņemt to, ka nepilsoņu statusa dēļ katram sestajam Latvijas iedzīvotājam un katram trīspadsmitajam Igaunijas iedzīvotājam tiek liegtas politiskās, vēlēšanu un sociāli ekonomiskās tiesības un iespēja brīvi izmantot krievu valodu?”

Tikmēr, komentējot nesen Latvijā aizvadīto referendumu par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, Putins pauž skeptisku attieksmi pret tā rezultātu, norādot, ka 300 000 nepilsoņu – galvenokārt etniskajiem krieviem – bija liegta dalība referendumā.

Vienlaikus Putins mudina aktīvāk strādāt pie Krievijas kultūras un izglītības popularizēšanas pasaulē, jo īpaši tajās valstīs, kur vērā ņemama iedzīvotāju daļa runā krievu valodā vai saprot šo valodu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+