×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
5. janvāris, 2017
Drukāt

Putins var mēģināt Baltijas valstīs atkārtot Ukrainas scenāriju (12)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Iļja Jašins Rīgā interesentus iepazīstināja ar ziņojumu "Nacionālās drošības drauds", kas veltīts Čečenijas līderim Ramzanam Kadirovam.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins uztver Baltijas valstis kā NATO vājo vietu un zināmos apstākļos var izmēģināt veiksmi te atkārtot Ukrainas scenāriju, šādu viedokli intervijā pauda Krievijas opozīcijas politiķis Iļja Jašins, kurš bija partijas PARNAS līdzpriekšsēdētājs, bet decembrī kopā ar sabiedrotajiem to pameta.

“Ja attiecības starp Rietumvalstīm un Kremli attīstīties negatīvi, Putins varētu īstenot riska pilno scenāriju, kas būtu saistīts ar mēģinājumu atkārtot Ukrainas austrumu scenāriju kaut kur, piemēram, Daugavpilī, kur tiktu sarīkota sacelšanās un it kā krievu tautības iedzīvotāju aizsardzības aizsegā uzrastos zaļie cilvēciņi, kaut kādi algotņi,” norādīja Jašins.

Viņš teica, ka tas būtu mēģinājums “uzspridzināt” situāciju Baltijas valstīs, kā arī pauda pārliecību, ka šādi jau pārbaudīti scenāriji ir Krievijas ģenerālajā štābā.

“Tomēr atklāts ir jautājums, vai ir reāla šāda scenārija īstenošanas iespēja. Es domāju, ka pie noteiktiem apstākļiem tas ir iespējams, tāpat kā tas kļuva iespējams Ukrainas austrumos, Krimā. Tomēr tā ir ļoti riskanta spēle, jo var novest pie globālas Putina un Rietumu pasaules konfrontācijas. Viens ir šādu scenāriju īstenot Ukrainā, bet pavisam kas cits – spēlēt šādas spēles ar NATO dalībvalsti. Nav noslēpums, ka Kremlī ir “vanagi”, kuri uzskata, ka līdz šim Krievijai ir veicies un “veiksmi” vajag attīstīt. Taču jau situāciju Ukrainas austrumos viņi uztver drīzāk kā veiksmi, jo viņi gāja uz atklātu agresiju, un Rietumi to lielākoties “norija”,” uzskata Jašins.

Viņš arī piebilda, ka pašreizējā Krievijas prezidenta “politiskais režīms” vienmēr būs nestabilitātes faktors Eiropā, šī režīma evolūcija pēdējos gados norit tā, ka tas ir “reāls, praktisks drauds Eiropas drošības konstrukcijai”.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “ASV bruņotie spēki, kas ir izvietoti Austrumeiropas sabiedroto valstu teritorijās (tajā skaitā – arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jeb Baltijas valstīs, kas gluži pamatoti tiek dēvētas un arī uzskatītas par NATO militārā bloka kontrolētās globālās teritorijas austrumu virziena “buferzonu”), ir gatavi dot prettriecienu Krievijas iespējamajai agresijai, negaidot NATO kolektīvās drošības procedūras iedarbināšanu, kas ir noteikta “Ziemeļatlantijas līguma” 5.pantā”, esot publiski “nācis klajā ar paziņojumu ASV vēstnieks NATO militārajā aliansē Daglass Lūts”. “Īpaši svarīgi ir tas, ka ASV Bruņoto spēku vienības, ieskaitot sauszemes, gaisa un jūras spēku vienības, jau ir izvietotas NATO Austrumeiropas sabiedroto teritorijā”, esot “norādījis šis “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdības ārlietu resora augsta ranga ierēdnis”. «Mēs, ASV pārstāvniecība NATO un “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdība, saprotam, ka lai tiktu piemērots 5.pants, ir jāgaida visu 28 sabiedroto akcepts. 5.pants nozīmē – lai katra NATO militārā bloka dalībvalsts sniegtu atbildi, bet – ASV ir pienākums reaģēt arī uz divpusējo principu pamata, neraugoties uz to, kas notiek Ziemeļatlantijas militārā bloka (NATO) padomē», esot “paudis ASV pārstāvis NATO blokā”. “Šāds politisks lēmums jau ir pieņemts un mūsu (ASV) spēki ir uz mūsu (ASV) interešu telpas austrumu robežām un paliks tur, kā sacīja prezidents Obama, tik ilgi, cik tas mums (ASV) būs nepieciešams”, esot “uzsvērti apgalvojis un atgādinājis šis ASV valdības augsta ranga pārstāvis”…
  ——-
  Mediju ziņa (2015. gads): “Valdības locekļi aiz slēgtām durvīm nolēma, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā”, žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( “V-“jenotība” ). «Mēs izvērtējām, kā tiek pildīti NATO “Velsas samita” lēmumi, un tie tiek pildīti saskaņā ar plānu – valdības ministri izskatīja šīs valsts pašreizējā “aizsardzības ministra” R. Vējoņa ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) politiski atbildīgi vadītās “aizsardzības ministrijas” (AM) atbildīgo pārstāvju sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību tā dēvētajā “ziemeļatlantijas līguma organizācijā” (NATO) pagājušajā gadā (2014.) un mēs piekritām, ka Latvija grib pastāvīgo NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas valstīs», klāstīja premjere Straujuma. “Uz jautājumu, vai Latvija nosūtīs oficiālu lūgumu NATO militārā bloka vadības locekļiem, šī valdības vadītāja (Straujuma) atbildēja, ka šādu vēstuli iesniegs Latvijas “nacionālo bruņoto spēku” (NBS) komandieris kopā ar abu pārējo Baltijas valstu pārstāvjiem”…
  ——-
  MZ hroniskā ikdiena (2015. gads): Šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “valstī” agonējošās LUMPEŅU “titulnācijas” totālas degradācijas un neatgriezeniskas pašiznīcināšanās marasms turpinās, VĒL JOPROJĀM. Tajā skaitā un īpaši jau derdzīgi – arī “reflektējoties” šīs pašreizējās SILES “valsts” varas SISTĒMAI verdziski pakalpīgajos un bezcerīgi truli “lojālparEJotiski orientētajos”, proāmurikāniskas deRmolibersatu militārhistēriskās propagandas zombējumu ikdienišķi masīvi tiražējošajos masmēdekļos…
  ——-
  .
  “Maitas putni KARU ķērca…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.K )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”
  .
  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”
  .
  “Maitas putni karu alka” ~
  MUĻĶU zemes “politsvalkā”,
  SILES rukšķi nezin mēra,
  Kviekt pēc asinīm un sēra:
  .
  “NOZOMBĒSIM “glupos baurus”,
  Masmēdekļos MELU aurus,
  Tiražējot, biezā slānī ~
  Lai šie “austrumkraju” gānī:
  Rusofobiem lai caur zobim,
  Ķērciens sprūk (dēļ ‘fiškas robiem’) ~
  “Krievi nāk!!!” un “Karu gaidām!!!”
  (Ar ko “glupo pūli” baidām).
  Rasistiem lai rīkles skaļas:
  “Netrūks “lielgabalu gaļas”,
  “rietumalianses blokam” ~
  Karosim, kaut plikām …(rokām)!!!”
  .
  Naciķi lai “palaiž žaunas”:
  “Štrunts, ka pastalas nav jaunas,
  “Humpalvešas” – jeņķu stilā,
  “Kamuflāžas” tonī (zilā),
  “Pancervāģi” – andelēti,
  Britu “šrotā” (NE jau lēti!),
  Duļibāni – stobriem līkiem
  (Bliezt ap stūri brāķa “rīkiem”),
  “Karakungi” – treknām miesām,
  “Karakalpi” – formām liesām ~
  Galvenais, lai slaktiņš sākas:
  Izkaus latv(ĀŅ)us, kā nākas!!!…”
  .
  “sabiedrotie” kūda “lempjus,
  Audzēt bruņošanās tempus” ~
  Šie (no “āmurikas” krastiem?!),
  Suflē “euroliberastiem”,
  Ko un kā lai “bauri” dara,
  Kas pa skaļo ķērc pēc kara:
  “Piķi šķiest “pēc pilnas fāzes” ~
  “aliansei” – uzbliezt “bāzes”,
  Lūžņus – dārgi pārdot lūgties,
  Masmēdekļiem – ‘fiškā jūgties’:
  “okupantus” – saukt un gaidīt!
  Latv(ĀŅ)us – ar slāviem baidīt!!!…”
  .
  Kamēr ķērktais karš nav jūtams,
  “Mesidžu” priekš lohiem sūta,
  MUĻĶU zemes SILES balsti:
  “”Hibrīdkarš” JAU grauj šo “valsti”!!!
  “Frontes līnija” iet cauri,
  MUĻĶU zemei, “glupie buari”!!!
  (Tā JUMS masmēdekļi ‘borē’,
  Ko MĒS “turam īsā šņorē”…)
  ATKAL “Krievi nāk!!!”, ak šausmas!…”
  (Kaut – NAV ķērcējiem ne jausmas,
  Kas tas “hibrīdkarš” tāds skaitās ~
  Galvenais = ķērkt: “Lācis aitās!!!”…)

  “Maitas putni karu ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Miesas plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”
  .
  SILES maitas kviec pēc kara ~
  Rukšķiem šļūk no zobiem vara,
  MUĻĶU zemes SILES “valstī”?
  (Diez, cik LUMPEŅU šos balstīs?…)

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. Kāpēc Latvijā atkal ierodas un tiek uzklausīts FSB viedokļa paudējs, kas arī Ņemcova tiesas zālē meloja? Vai kāds pajautāja viņam, kāda ir viņa Jašina loma Ņemcova – Kremļa – Kadirova scenārijā?

 3. Viss skaidrs: ja “glaudīsiet krievus pa spalvai”, tad Putins jums neuzbruks… Elementāri, Votson!

 4. Neaizmirstiet, ka Putins uzbrūk tikai vājākiem. NATO nav tas vājākais kaimiņš, tāpēc diezin vai viņš te bāzīs savu degunu. Kādas provokācijas ar vietējo līdzdalību gan var uzrīkot un vispirms jau specdienestiem ir jābūt gataviem uz visādiem brīnumiem. Otrs, krietni reālāks variants ir dabūt “Saskaņu” pie varas – vispirms lielajās pašvaldībās un pēc tam arī Saeimā. Ja žurnālisti TV un presē turpinās apkarot latviskās partijas un apstrādāt sabiedrisko domu negatīvisma garā (“Vienotība” jau ir noēsta), tad tas ir pat ļoti reāls scenārijs. Aptaujās “Saskaņa” ar Kaktiņa palīdzību visu laiku dominē, atliek tikai to pārvērst varas ekvivalentā. Tā ka paši vien ar savām rokām būsim to varu pazaudējuši un Putinam arī ietaupīsies patronas…

  • Pilnīgi piekritu. Es teiktu, ka Latviju ( un ES) apdraud maldīgi saprasti demokrātijas principi. Kara apstākļos, bet mēs atrodamies hibrīdkara apstākļos, prasībam pret masmedijiem jābūt daudz striktākām. Tādas prasības vajag izstrādāt un ieviest.

   • Чего проше. Введите военное положение (ведь идёт война! пусть и информационная, по вашему) и всех несогласных – расстреляйте! Простенько и со вкусом, вам не впервой.

    • Lielāko tiesu gadījumu vienkārši pietiktu ar aizrādīšanu, proti, “Jānīt nav labi tā darīt”. Mēs dzīvojām bipolāra pasaule. Pasaulē, kurā dzīvojam mēs valda likumu priekšroka. Tur pretīm otrā pole dzīvo pēc “jēdzienu” principiem un tur likums tiek izmantots tikai demonstrēšanai tad, kad viss jau ir izlemts. Viņiem pretstatā mums ir jaliek efektīvi paņiemieni. Necenties ķert uz muļķi. Tie laiki jau garam un tūlīt aizies vēl tālāk.

 5. Viens elegants scenārijs ir vienkārš un jau šodien redzams ar ZZS palīdzību un protams ar SC likumīgi pārņemt varu – tam tiek veicināts citu partiju graušana ar savu aģentu palīdzību ( Vienotība jau nevarīga, NA grimst tieslietu administrāciju korupciju skandālos un tās vienbiedru sīkās partijas var pirk ar vadoņiem pa priekšu). Tajā pašā laikā var izmantot arī Satversmes tiesu ar jauniem tiesnešiem…
  Vajag piemēru – Abrenes atdošana ir Satversmes pārkāpšana Latvijas teritorijai – balstoties uz to ka tā ir izdarīts – Latvija pēc 1991. gada nav tās Latvijas pārņēmēja, kad radās Satversme – tā rīcība to pierāda – daļa zemes atdošana, ko Satversme pierāda. ( vienkārši iešauts kājā ).
  Vajag vel piemēru – ZZS EP deputāte partijas uzdevumā jau bloķējās ar SC un skatiens Kremļa virzienā. Ja tā nebūtu – vel vakar būtu no ZZS rindām izmesta … Varu pieļaut kaut kādu interešu vārdā ZZS rindu atstāšana kaut kad nākotnē…tās ir kaut kādā spēlē, kuru pat nevaru iedomāties…

  • Pareizi, jo par to arī ir runa – par ZZS piesliešanos SC un Maskavas vīzijai. Tikai jautājums – vai to vēlas ZZS vēlētāji vai partijas mūžigie lielbiedri ar Brigmani un Lembergu kā lietu izlēmējiem…

Draugiem Facebook Twitter Google+