×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
12. jūlijs, 2015
Drukāt

PVD pārkāpumus svētku dalībnieku ēdināšanā nav konstatējis (3)

Foto - TwitterFoto - Twitter

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) 46 pārtikas inspektori no 4.jūlija līdz 12.jūlijam dienā ir veikuši vairāk nekā 100 ēdināšanas vietu pārbaudes, kurās notiek XI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieku ēdināšana; pārkāpumi nav konstatēti, aģentūrai BNS pastāstīja PVD pārstāve Anna Joffe.

Pārbaužu laikā būtiskus pārkāpumus svētku dalībnieku ēdināšanā inspektori nav konstatējuši. Savukārt sūdzība no dalībniekiem ir bijusi par izsniegtās pakas saturu, kas arī pārbaudīta un tālāk neatbilstības novērstas.

PVD inspektori pārbaužu laikā, sevišķi svētku pēdējās dienās, konstatējuši, ka saspringtā mēģinājumu grafika dēļ vairākas no garantētajām trīs ēdināšanas reizēm, kurās ēdienkartē bija iekļauts siltais ēdiens, nomainītas pret pārtikas pakām.

Pārbaužu rezultāti tiks apkopoti nākamās nedēļas sākumā, taču šobrīd pēc paveiktā darba un PVD rīcībā esošās informācijas gan pārbaužu laikā, gan tiekoties ar svētku dalībniekiem, var secināt, ka pārtikas izraisītas saslimšanas nevarēja būt iemesls bērnu veselības problēmām.

Jau ziņots, ka noslēguma koncertā “Manā dziesmā tu…” vairāki desmiti jauniešu noģība un mēģinājums tika pārtraukts. Svētdienas rītā slimnīcā atradās deviņi jaunieši. Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile nolēma atcelt svētku gājienu, kas bija plānots svētdienas rītā. Vienlaikus gājiens notika un tajā esot piedalījušies 98% svētku dalībnieku.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas notiek reizi piecos gados.

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisināsies Rīgā no 6. līdz 12. jūlijam, tajos piedalīsies ap 37 890 dalībnieku. XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus rīko Valsts izglītības satura centrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tomēr atklājas – saspringtais mēģinājumu grafiks! Tur bija viens kungs, kurš izplatījās, ka patieso cēloni ilgi nevarēs noskaidrot!

  2. PVD sprauž gurķus pilsoņiem ausīs!

  3. netā gan nez kāpec izplatās dalibnieku foto par bojātu pārtiku, notecejušiem termiņiem, nav dotas pusdienas kaut pašvaldiba apmaksājusi….. un pie visa tā – nav pārkāpumu?
    acimredzot ēdināšanu nodrošina ” pareizās ” firmas kas samaksājuša savu daļu kam vajag

Draugiem Facebook Twitter Google+