Mobilā versija
+3.9°C
Lilita, Irita, Ita
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
1. aprīlis, 2013
Drukāt

Rada “intelektuālu” peli


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Zinātniekiem izdevies “radīt” inteliģentu peli, tās smadzenēs vēl pirms dzīvnieka dzimšanas implantējot cilvēka smadzeņu šūnas – astrocītus, informē starptautiskie mediji.

 

“Uzlabotā” pele esot apveltīta ar labākām problēmu risināšanas spējām, piemēram, tā veiklāk nekā citas sugas māsas spēja atrast izeju no labirinta. Astrocīti ir šūnas, kam ir būtiska nozīme dažādu ziņojumu pārraidīšanai uz cilvēka smadzenēm. “Pētījums liek secināt, ka unikālie un kompleksie astrocīti cilvēka smadzenēs bijuši būtisks pagrieziena punkts evolūcijā, kas ļāva cilvēkam aizvien palielināt smadzeņu funkcionalitāti,” paziņojuši zinātnieki, skaidrojot, ka lieli astrocītu izmēri ļauj cilvēka smadzenēm sekmīgi apstrādāt sarežģītu informāciju.

 

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+