×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2012
Drukāt

Radēviča pateicas kuldīdzniekiem un Katrīnai

Foto - Juris Bērziņš SomsFoto - Juris Bērziņš Soms

Katrīnas kausu izcīņā Kuldīgā galvenie notikumi risinājās tāllēkšanā, kur Aiga Grabuste par desmit centimetriem pārspēja Eiropas čempioni Inetu Radēviču.


 

Kad pirms pāris mēnešiem pavaicāju Aigai, vai viņa olimpiskajās spēlēs Londonā startēs tikai septiņcīņā vai mēģinās ar A normu kvalificēties arī tāllēkšanai, rēzekniete sprieda, ka, visticamāk, ne. Taču viņnedēļ, ieradusies “LA” redakcijā laimes liet, teicās esam pārdomājusi. Un apliecināja to skatītāju pārpildītajā Kuldīgas ziemas stadionā, ko nodēvēt vienkārši par manēžu man neklausa roka. Tāllēcēju sacensībās startēja trīs dāmas, kas šā vai tā lēks arī Londonā. Pēc pirmā lēciena vadībā ar 6,32 m izvirzījās Lauma Grīva, taču otrajā to pārņēma Aiga Grabuste – 6,45 m. Turpmāk abām nekas labāks vairs nesanāca, un Aigai līdz A normai pietrūka 30 centimetru. Taču kvalificēties iespējams līdz 8. jūlijam.

Bet ko Ineta Radēviča, kura tāpat kā pirms gada bija atsaukusies kuldīdznieku ielūgumam un pelnīti tika uzskatīta par Katrīnas kausa izcīņas galveno zvaigzni? Pirmajos divos lēcienos pārkāpa dēlītim, saņemot pa nullei, trešajā atspērās krietni tālāk no smilšu bedres, nekā vajadzēja, un tikai 6,01 m. Ceturtais lēciens atkal neieskaitīts, piektajā 6,28 m, sestajā – 6,35 m un otrā vieta aiz Grabustes, trešajā – Grīva. Laikam jau Inetai palīdzēja konsultācijas ar viņas bijušo treneri Juriju Volkinšteinu.

“Man jautā, vai tik te nav pārāk ātrs ieskrējiena celiņš, un es nešauboties atbildu – celiņš ir tikpat lielisks kā viss stadions, atsaucīgie skatītāji un tie, kas sarīkoja Katrīnas kausa izcīņu. Paldies, Kuldīga,” sacīja Ineta Radēviča. “Problēma ir manī pašā – pēc fiziskajiem treniņiem vēl neesmu atradusi īsto ieskrējiena garumu pirms lēciena, tas apgūstams tikai vairākās sacensībās pēc kārtas. Nākamās man būs “Krievu ziema” 5. februārī Maskavā. Varbūt pat labi, ka šovakar paliku otrā, tagad man ir daudz vielas pārdomām un analīzei pirms olimpiskajām spēlēm.” Plašāku sarunu ar Latvijas izcilāko sportisti Inetu Radēviču lasiet kādā no “LA” turpmākajiem numuriem.

Londonai kvalificēties nopietni cenšas arī Laura Ikauniece, kurai līdz A normai septiņcīņā (6150) pērnvasar pietrūka nieka 87 punktu. Laura cer šo deficītu dzēst uz ātruma rēķina, un Kuldīgā par ziemā paveikto darbu šajā jomā liecināja viņas uzvara 60 m barjerskrējienā (8,52) un otrā vieta 60 m (7,65) aiz lietuvietes Linas Grinčikaites (7,38). Vīru sprintā nepārspējams bija Elvijs Misāns (6,77) un uzvarēja arī tāllēkšanā (7,54 m). Labi rezultāti tika sasniegti vēl dažās disciplīnās, un vairāki Katrīnas kausi aizceļoja uz ārzemēm.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa: “Kuldīdzniekiem ir liels prieks un gandarījums. Ieguvēji, manuprāt, ir gan sacensību dalībnieki, gan skatītāji un rīkotāji, sevišķi jaunieši, kuriem bija iespēja klātienē vērot elites sportistu startus. Nākamgad jūs visus gaidīsim atkal.” No rīkotājiem īpašs paldies pienākas Ievai Zundai, kura paspēja pabūt it visur un visu paveikt ar olimpietes cienīgu spožumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+