×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. marts, 2017
Drukāt

Raidījums: Nelegālā pansionātā pie Rēzeknes vārgst sirmgalvji (4)

Ekrānšāviņš no "Bez Tabu".Ekrānšāviņš no "Bez Tabu".

Rēzeknes novadā vairākus gadus darbojas nelegāls veco ļaužu pansionāts, kurā darbinieki tiek pieņemti “no ielas” bez sanitārajām grāmatiņām un notiek arī citi pārkāpumi, TV3 raidījuma “Bez Tabu” stāstīja iestādes bijusī darbiniece, kura tur nostrādājusi divas dienas, un nevar klusēt par attieksmi pret cilvēkiem.

Bijusī darbiniece stāstīja, ka darba vietā ir neatbilstoša pārtikas uzglabāšana, nevīžīga telpu uzkopšana, viņa uzskata, ka sirmgalvjiem draud briesmas.

Divstāvu nams atrodas pie lielceļa Rēzeknes pievārtē. Kā stāstīja “Bez Tabu”, vecs reklāmas stends vēsta, ka šeit ir motelis, tagad saimnieki jau sen kā iekārtojuši veco ļaužu pansionātu. Iestādes saimnieki paši meklējot sirmgalvjus ar vismaz 250 eiro pensijām.

Pēc raidījuma noskaidrotā, Rēzeknes novada dome ir informēta par šo iestādi, atzīst, ka tā ir nelegāla, tomēr reāla cīņa ar saimniekiem nenotiek.

Veselības inspekcija sola pārbaudīt nelegālo pansionātu, tomēr aicina pašvaldību un Labklājības ministriju rast iespēju aizliegt nodarboties ar aprūpi, kamēr iestādi saimnieki nereģistrē un nenodrošina tajā visu nepieciešamo.

“Ja tiek nodrošinātas veco cilvēku pamatvajadzības, ir jāskatās pēc būtības. Tā ir sociālā aprūpe, neskatoties uz to, kā šis objekts tiek pozicionēts. Uz to arī attiecas visas prasības, kas attiecas uz sociālās aprūpes sniegšanu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Gan jau tuvinieki domā, ka tas ir …LEGĀLS veco ļaužu aprūpes centrs …jo atrodas PUBLISKĀ vietā, nevis kādā graustā vai pagrabā …
    Ar slēpto kameru taču nofilmēts, ka vecīši guļ GULTĀS ar gultas veļu, atšķirībā no Rīgas ALKĀNU midzeņiem, kur MAZI BĒRNI nekad nav redzējuši baltu palagu un normālu apģērnu un normālu ēdienu- ikdienas BĒRNĪBAS idille- alkānu TRULIE purni dien dienā tik redzami …

  2. tīra-satīra-aptīra Atbildēt

    Tāpēc eitanāciju Latvijā aizliedza, lai mokās vecīši, bet kādam tas ir lielais bizness.

  3. ja bērni pamet, viāadi brīnumi ar tiem voņučkām

  4. Bizness, bizness, bizness…

Draugiem Facebook Twitter Google+