Reuters/Scanpix

Rastorgujevs pēc labas šaušanas pēdējā aplī zaudē ātrumu un sprintā izcīna 15.vietu 0

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Holmenkollenes trasē Norvēģijā izcīnīja 15.vietu Pasaules kausa sezonas priekšpēdējā, astotā, posma desmit kilometru sprinta sacensībās.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85

Rastorgujevs pieļāva vienu kļūdu pirmajā šaušanā, bet otrajā bija precīzs, atrazdamies pirmajā desmitniekā. Tiesa, pēdējā aplī līdz finišam ievērojami kritās viņa slēpojuma temps, Latvijas biatlonistam atkāpjoties uz 15.pozīciju. Pirmajos divos apļos latvietis bija starp ātrākajiem sportistiem, bet trešajā aplī trasē uzrādīja vien 44.rezultātu.

Sacensībās uzvaru izcīnīja norvēģis Henriks L’Ābē-Lunns, kurš šāva precīzi un finišēja pēc 26 minūtēm un 10,3 sekundēm.

Tikmēr otrajā vietā bija viņa tautietis Juhanness Tīngnēss Bē, kurš veica vienu soda apli un zaudēja 6,1 sekundi. Savukārt trešais bija francūzis Martēns Furkads, kurš šāva nekļūdīgi un bija vēl 0,8 sekundes lēnāks.

Rastorgujevs uzvarētājām piekāpās par 47,6 sekundēm, pirmajam desmitniekam zaudēdams nepilnas septiņas sekundes.

Tikmēr Aleksandrs Patrijuks ar vienu kļūdu šaušanā ieņēma 79.vietu, uzvarētājam zaudējot vairāk nekā divarpus minūtes, kamēr Roberts Slotiņš ar četriem neaizvērtiem mērķiem bija 99.pozīcijā 103 biatlonistu konkurencē.

Baiba Bendika ceturtdien Norvēģijā pieļāva divas kļūdas šaušanā 7,5 kilometru sprinta distancē, netiekot starp 40 labākajām dalībniecēm, tomēr iegūstot iespēju svētdien startēt iedzīšanas sacensībās. Bendika, kura abus soda apļus nopelnīja šaujot guļus stāvoklī, ieņēma 44.vietu 97 dalībnieču konkurencē.

Iepriekšējā posmā Rastorgujevs sprintā izcīnīja otro vietu, otro reizi karjerā Pasaules kausa izcīņā kāpjot uz goda pjedestāla. Svētdien Rastorgujevs, startējot nevesels, piedalījās 15 kilometru masu starta distancē, ieņemot 22.pozīciju.

Rastorgujevs pērnās sezonas pēdējā posmā izcīnīja sudrabu 15 kilometru sacensībās ar masu startu, pirmo reizi Pasaules kausā finišējot pirmajā trijniekā, bet pirms nedēļas viņš atkārtoja savu karjeras labāko rezultātu.