×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
29. novembris, 2013
Drukāt

Rāvis: par būvniecības nozari neatbild neviens; vajag Būvniecības ministriju (6)

Foto: LETAFoto: LETA

"Skonto Plan Ltd." valdes loceklis Guntis Rāvis piedalās jaunās rūpnīcas SIA "Skonto Plan Ltd" būvniecības uzsākšanā, kuras laikā tiek iemūrēta kapsula ar nākotnes vēstījumu.

Par būvniecības nozari neatbild neviena ministrija – situācija ir absurda, atbild visi un neviens, ekspresintervijā biznesa portālam “Nozare.lv” apgalvo būvkompānijas “Skonto būve” valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis, uzsverot, ka būvniecības nozarei nepieciešama sava ministrija.

“Par būvniecības nozari pēc būtības neatbild neviena ministrija. Kaut kādi jautājumi ir Ekonomikas ministrijas, kaut kas Vides un reģionālās attīstības ministrijas, vēl citi – Satiksmes ministrijas pārziņā. Un tā jau gadiem. Situācija ir absurda, atbild visi un neviens. Līdz ar to tiek pieļautas globālas un stratēģiskas kļūdas. Diemžēl nevaru atcerēties nevienu ministru, kurš būtu patiešām iedziļinājies būvniecības nozares problēmās,” norādīja Rāvis.

Viņš atzīst, ka ir bieži runājis par savu ministriju būvniecības nozarei.

Tajā pašā laikā Rāvis uzsver, ka gan viņš, gan “Skonto būve” vienmēr un kategoriski ir iestājusies pret pārmērīgu liberalizāciju un valsts kontroles mazināšanu būvniecības nozarē.

“Nav un nebūs starpības – ir jauns vai vecs Būvniecības likums, – ja atbildība par tik nozīmīgu nozari kā būvniecība būs izkaisīta starp vairākām ministrijām. Vienlaikus gribu uzsvērt – nepieciešama efektīva, ne birokrātiska sistēma. Nav nepieciešamas iestāžu iestādes, kas viena pēc otras piespiež trīs lapas ar zīmogiem, bet neviens pēc būtības nav nedz sapratis, nedz iedziļinājies, ko ar tiem zīmogiem apstiprina,” sacīja uzņēmējs.

Jau ziņots, ka pēc traģēdijas Zolitūdē, iebrūkot veikala ”Maxima” jumtam un nogalinot 54 cilvēkus, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts paziņoja, ka viņa prioritāte turpmāk būs būvniecības nozares sakārtošana.

Ekonomikas ministrija izvirzījusi trīs virzienus turpmākai darbībai, kuri ir īstenojami nekavējoties. Pirmkārt, pasākumu kopums, lai nodrošinātu pilnvērtīgu izmeklēšanu saistībā ar traģiskajiem notikumiem un vainīgo personu sodīšanu. Otrkārt, pasākumu kopums, kas vērsts uz līdz šim brīdim pabeigtajām vai būvniecības fāzē esošajām būvēm. Treškārt, pasākumu kopums, kas saistīts ar izmaiņām būvniecības likumdošanā, pastiprinot kontroli par būvniecības procesiem, tostarp informācijas pieejamību par tiem un būvju ekspluatāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. raivis saka ka buvniecibai vaiadziga sava ministrija. un tad takšu visiem sportistiem vaiag savu, ari visiem taksišiem vaiag savu un katram zobu arstam vaiag savu ministriju.

    .., psrs samaitāts, nezinītis.

  2. Nevis lielāku ministriju skaitu,bet gan mažoritāro vēļēšanu un progresīvo nodokļu sistēmu,kā Francijā,Itālijā,Slovēnijā,Spānijā,Lielbritānijā,ASV,Kanādā,Austrālijā,Jaunzēlandē,Indijā,DĀR,Haiti un pat divpadsmit Karību jūras valstīs!

  3. Ar savu būvniecības ministriju būsim pirmie visā pasaulē!

  4. Eiropas Savienības paraugvalstij pēc visiem parametriem,taču nepietiek ne ar Kipras sešām,ne Lielbritānijas un Šveices septiņām,ne ar Rumānijas un Ungārijas astoņām,ne ar Beļģijas (Briseles)-desmit un pat ne ar pašreizējām Latvijas četrpadsmit ministrijām!

  5. Ka var uzskatit celtni nodotu ekspluotacija , ja vissvarigakaja apaksstava un lidzvertigaja augstava notiek darbi .saistiti ar smagu materialu novietosanu, ar ugunsbistamibu (metinasanu), taja diena lija lietus , kas sasucas uzkrautajos augsa zemes krajumos un dubultojis to svaru , un t.t.Jabrauc uz ES pec pieredzes un macities/ ka notiek tur un ka tam janotiek pie mums.

  6. … tad vēl mežu ministriju, jūras ministriju, autoceļu ministriju un gudrības ministriju. Ja Jūs, celtniecībā iesaistītie, ignorējiet veselo saprātu, esat pazaudējuši sirdsapziņu, tad nekādas ministrijas un vē viens simts ierēdņu neko neglābs. Paskatieties uz ēkām, kas būvētas Vecrīgā, Rīgas centrā, klusajā centrā. Tās būvēja, kad nebija likumu, normatīvu, uzraugu, bet tās stāv un kalpo. Tās var uzskatīt par mākslas darbiem – ar fasādes rotājumiem, utt. Šodien pat drošu vienstāvu ēku nevarat uzcelt. Kāda tur ministrija!

Draugiem Facebook Twitter Google+